Mobile menu

5. Kademe Teknik Direktör Uygulamalı Eğitim Kursu Planlanmıştır

5 kademe gorselAşağıda ilan edilen kurs 5. Kademe Teknik Direktör Uygulama Eğitimi kursudur.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 5. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olmuş ve ilgili kademede alanı ile ilgili en az 2 gelişim semineri almış olanlar başvuru yapabilirler.

 

KAYIT VE KABUL İŞLEMLERİ

Kurs başvuruları e-Devlet Kapısı / Spor Bilgi Sistemi Uygulaması üzerinden yapılacaktır. 

Kurs Başvuru adımları için Tıklayınız

 • Adaylar başvuru yapma ve ücret ödeme işlemini en geç belirtilen tarih ve saatte tamamlamalıdırlar.
 • Başvuru yapmak ve başvuruya ait ödemeyi yapmış olmak, ‘’Kursa Kabul’’ anlamına gelmemektedir.
 • Lise mezunu olarak başvuru yapan(Mezuniyet tarihi sadece 2008 ve öncesi olanlar) ya da yurtdışı mezuniyeti olan katılımcılar belgelerinin 'noter onaylı aslı gibidir' suretini federasyona kargo ile göndermelidir. Aynı zamanda başvuru esnasında spor bilgi sistemine yüklemelidir.
 •  Kursa katılmaya hak kazananlar, kurs kayıt bitim tarihinden itibaren iki iş günü içerisinde Eğitim Kurulu sayfamızda, Kurslar sekmesinde duyurulacaktır. 

Eğitim Kurulu Sayfası için Tıklayınız

Bilgilendirme Metni için Tıklayınız.

KURSİYERLERDE ARANAN ŞARTLAR

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Görevini yapmaya mani fiziki engeli bulunmamak.
 • Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike ve teşvik primi suçlarından mahkûm olmamak.
 • En az on sekiz yaşını bitirmek şartıyla spor dalının özelliğine göre ilgili federasyon tarafından belirlenen yaş sınırlamasına uygun olmak.
 • 13/7/2019 tarihli ve 30830 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Spor Disiplin Yönetmeliği ile federasyonların disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak şartıyla bir defada altı aydan fazla veya toplamda bir yıldan fazla ceza almamış olmak.  
 • 4. Kademe Baş Antrenör belgesine sahip olduktan sonra igili kademede alanı ile ilgili en az 2 gelişim semineri almış olmak. 
 • 4.Kademe Baş Antrenör belgesine sahip olduktan sonra kurs başlama tarihine kadar belge düzenleme tarihi üzerinden en az iki yıl geçmiş olmak. 
 • 5. Kademe Antrenörlük Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olmak.

 

KURS YERİ VE KURS PROGRAMI

Kayıt Başlangıç Tarihi: 19 Kasım 2021 2021 Cuma Saat: 10:00

Kayıt Bitiş Tarihi         : 26 Kasım 2021 Cuma Saat: 10:00

Ödeme yapılabilecek son tarih : 29 Kasım 2021 Pazartesi Saat :17.00

 

KURS ÜCRETİ ÖDEME

Yeterli sayıda katılım olması durumunda 26 Kasım 2021 saat 10.00’dan itibaren Referans numaraları iletilecektir. Referans numaralarınızı e-devlet- spor bilgi sistemi başvurularım bölümünden / mail adresinizden (spam kontrol ediniz) görebilirsiniz.

Önemli: Lütfen belirtilen tarih ve saat bilgisinden önce kaydınızı gerçekleştirerek, Referans numaranız tarafınıza ulaştığında ödemenizi gerçekleştiriniz. Aksi taktirde kaydınız onaylanamayacaktır.

Önemli:Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. 

Kurs ödemeleri yalnızca İş Bankası aracılığı ile kabul edilmektedir. Ön kayıt işlemlerinizi tamamladığınızda e-postanıza gelen (spam kutusuna düşebilmektedir lütfen orayı da kontrol ediniz) veya Başvurularım bölümünde yer alan Referans No ile 3.300 TL ödeme yapmalısınız. Havale /EFT Kabul edilmemektedir. İş Bankası internet şubesi kullanıyorsanız ya da Bankamatikten ödeme yapacaksanız; "Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme" adımlarını takip ederek Türkiye Satranç Federasyonu seçerek Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. İş Bankası Şubelerinden ödeme yapacaksanız; Gişe Görevlisine ‘‘NAR – FATURA/KURUM BORÇ SORGULAMA’’ ekranından Türkiye Satranç Federasyonu’na ait fatura ödemesi yapacağınızı belirterek, Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz.

Yeteri sayıda başvuru olması halinde, takvimde belirtilen dersler Zoom Programı üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olup, sınav takvimde belirtilen tarih de belirtilen merkezde yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Kontenjan artırımı yapılmayacaktır. Spor Bilgi Sisteminden başvuru yapıp, ücret ödemesi yapıldıktan sonra başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Kontenjanın sınırlı olması nedeniyle; Referans numaranız geldiğinde son günü beklemeden ödemenizi gerçekleştiriniz. Sistem onayı ödeme sonrasında verilebilmektedir. Bu sebeple belirtilen tarihe kadar işlemini yapmayanların kayıtları geçersiz olacaktır. Kursa herhangi bir sebeple katılamayacaksanız yalnızca kurs başvuru tarihleri içinde E-devlet – Başvurularım bölümünden başvurunuzu iptal edebilirsiniz. Aksi taktirde iade yapılamamaktadır.

Uygulama Eğitimi sınavına katılacak kursiyerler Sınava HES kodu uygulaması ile alınacaktır.

Önemli: Kesinleşen kurs tarihinden sonra mücbir sebepler dışında kursa katılmaktan vazgeçen kursiyerlere para iadesi yapılmayacaktır.