Eğitim Kurulu Duyuruları

3 ve 4. Kademe Antrenör Gelişim Semineri

bir balk ekleyin 20Değerli antrenörlerimiz;

Evde kaldığımız bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için birbirinden önemli online eğitimler gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Geçici 3. maddesi gereğince yeni düzenlemeler yapılıncaya kadar antrenör kursları açılamayacaktır. Yeni kurslar yayımlanan yeni yönetmelik ve federasyonumuzca hazırlanacak talimat gereğince açılabilecektir. Yeni kurslarda federasyonumuz tarafından sadece uygulama eğitimleri yürütülecektir.

Tüm kademeler için kurslarımızın temel eğitim bölümü uzaktan eğitim yöntemiyle Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yetkilendirilecek eğitim kurumu tarafından beş kademe olarak yapılacaktır.

Devamını oku...

1 ve 2. Kademe Antrenör Gelişim Seminerleri Başladı

fotoram.io 191 ve 2. kademe antrenör gelişim seminerlerimiz başladı. Dijital ortamda gerçekleştirilen seminere 14 ikinci kademe, 23 birinci kademe antrenörleri katıldı. 1 ve 2. kademenin seminerleri yönetim kurulu üyemiz WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Eğitim Kurulu Başkanı Dr. Olgun Kulaç ve Eğitim Kurulu Üyemiz Doç. Dr. Reşat Sadık tarafından verilmektedir. 

Fotoğraf Galerisi

1 ve 2. Kademe Antrenör Gelişim Semineri

bir balk ekleyin 19

Değerli antrenörlerimiz;

Evde kaldığımız bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için birbirinden önemli online eğitimler gerçekleştiriyoruz.

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Geçici 3. maddesi gereğince yeni düzenlemeler yapılıncaya kadar antrenör kursları açılamayacaktır. Yeni kurslar yayımlanan yeni yönetmelik ve Federasyonumuzca hazırlanacak talimat gereğince açılabilecektir. Yeni kurslarda Federasyonumuzca sadece uygulama eğitimleri yürütülecektir.

Tüm kademeler için kurslarımızın temel eğitim bölümü uzaktan eğitim yöntemiyle Bakanlığımız tarafından yetkilendirilecek eğitim kurumu tarafından beş kademe olarak yapılacaktır.

Federasyonumuzca verilecek uygulama eğitimlerine katılabilmek için kursiyerlerin temel eğitim derslerini  uzaktan eğitim ve yapılacak merkezi sınav yoluyla başarıyla tamamlamış olmaları gerekmektedir. Duyurular Bakanlığımızca eş zamanlı web sitemizde ilan edilecektir.

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri

MADDE 19’a göre üst kademeye geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az iki gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile daha önce muhtelif illerimizde planlanan Gelişim Seminerlerimiz yeni koronavirüs (COVID19) salgını nedeniyle iptal edilmiştir.

Bu nedenle Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz ve Antrenörler Kurulumuz koordinasyonunda, online ‘‘Gelişim Seminerleri’’ planlanmıştır.

  • Dersler Windows Teams programı üzerinden yapılacaktır (bu nedenle katılımcıların bu programı daha önceden indirmeleri ve kurmaları gerekmektedir)
  • Katılım 35 kişi ile sınırlıdır.
  • Seminere vizesi olmayan antrenörler katılamayacaktır.
  • Başvurular e-devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi” ne girilerek yapılacaktır. Spor Bilgi Sistemi üzerinden ön kayıt yaptırmayan katılımcıların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır. Son başvuru tarihinden önce kontenjanın dolması halinde kayıtlar kapanacaktır.

- Seminer Kayıt İşlemleri: https://www.turkiye.gov.tr/

- Yukarda gösterilen linkten arama kısmına “spor bilgi sistemi” yazılır.

- Daha sonra “Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı)” linkini tıklayınız.

- Açılan sayfada “Uygulamaya git” kısmını tıklanır.

- ‘‘Spor Elemanı’’ ardından “Seminer Başvuru” tıklandıktan sonra "Satranç 1 ve 2. kademe Antrenör Gelişim Semineri” açılarak buradan seminere ön kayıt işlemlerinizi kendiniz gerçekleştireceksiniz.

  • Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır. Ödemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde 100 TL olarak yapılacaktır. İş Bankası Internet şubesinden ödeme yapacak kursiyerler, "Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme" seçeneğinden referans no ile Türkiye Satranç Federasyonu'nu seçerek ödeme yapabilirler.
  • Kesinleşecek katılımcı listesinin ardından katılımcıların kayıt sırasında girmiş oldukları e-posta adreslerine Microsoft Teams üzerinden katılım daveti gönderilecektir.
  • Tüm katılımcılara ‘‘Seminer Katılım Belgesi’’ verilecektir.

SEMİNER PROGRAMI (1 ve 2. kademe Antrenörler için)

TARİH

EĞİTMEN

KONU

25 Nisan 2020

Saat: 10:00-12.00

Nilüfer Çınar Çorlulu

Zayıf Kareler, Açık hatlar

25 Nisan 2020 Saat:14:00- 17:00

Reşat Sadık

Açılışlar

26 Nisan 2020 Saat:10:00-12:00

Nilüfer Çınar Çorlulu

Taşların kötü durumu, Taktik öğeler

26 Nisan 2020 Saat:14:00-17:00

Olgun Kulaç

Satranç Kuralları, Piyon Oyun Sonları

  • Dersler 40 dk. olarak yapılacak olup 20 dk. ders arası verilecektir.
  • Derslere cep telefonu ile katılım kabul edilmeyecektir.

3. ve 4. kademe antrenörlerimiz için gerçekleştireceğimiz seminer başvuruları ve program bu seminerin ardından ilan edilecektir.

Bilgi için: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Antrenör Eğitimi Yönetmeliği

bir balk ekleyin 2Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Antrenör Eğitimi Yönetmeliği ile Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Detaylar için tıklayınız.

 

 

 

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Geçici 3. maddesi gereğince yeni düzenlemeler yapılıncaya kadar kurs açılamayacaktır. Yeni kurslar yayımlanan yeni yönetmelik ve Federasyonumuzca hazırlanacak talimat gereğince açılabilecektir. Yeni kurslarda Federasyonumuzca sadece uygulama eğitimleri yürütülecektir. Bu kurslara katılacak kursiyerlerin kurs öncesinde temel eğitim derslerini  uzaktan eğitim ve yapılacak merkezi sınav yoluyla başarıyla tamamlamış olmaları gerekmektedir. 

Detaylı bilgi daha sonra ilan edilecektir.

ADANA 2. KADEME ANTRENÖR KURSU

duyuru2Yeteri sayıda başvuru olması halinde 23 Aralık 2019 - 07 Ocak 2020 tarihleri arasında Adana ilimizde 2. kademe antrenör yetiştirme kursu açılacaktır. Kurs kayıtları e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kayıtlar 16.12.2019 tarihinde sona erecektir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız(istenen evrakları lütfen dikkatli okuyunuz)

ÖNEMLİ NOT: Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktırÖdemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde yapılacaktır. 

Evraklarında eksik olanlar kursa kayıt yaptırsalar dahi kursa katılamazlar ve ücret iadesi yapılmaz. Kursa katılararak kursun tamamlanmasının ardından teslim edilen evraklarda geçersiz evrak teslim edildiği tespit edilenlerin sınavları da geçersiz sayılacaktır.

KARAMAN 2. KADEME ANTRENÖR KURSU

duyuru2

Yeteri sayıda başvuru olması halinde 16 - 30 Aralık 2019 tarihleri arasında Karaman ilimizde 2. kademe antrenör yetiştirme kursu açılacaktır. Kurs kayıtları e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kayıtlar 10.12.2019 tarihinde sona erecektir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız. (istenen evrakları lütfen dikkatli okuyunuz)

ÖNEMLİ NOT: Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktırÖdemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde yapılacaktır. 

Evraklarında eksik olanlar kursa kayıt yaptırsalar dahi kursa katılamazlar ve ücret iadesi yapılmaz. Kursa katılararak kursun tamamlanmasının ardından teslim edilen evraklarda geçersiz evrak teslim edildiği tespit edilenlerin sınavları da geçersiz sayılacaktır.

2. KADEME VE ÜZERİ ANTRENÖRLERİMİZİN DİKKATİNE

Yurt genelinde açılması planlanan Antrenörlük kurslarımızda görev almak isteyen 2. Kademe ve üzeri eğitmenlerimiz için Eğitim Kurulumuz tarafından yakın zamanda çeşitli illerimizde Eğiticilerin Eğitimi Semineri  planlanmaktadır.

Daha önceki senelerde gerçekleşen seminerlerin geçerlilik süresi dolmuştur.

Oluşturulacak veri tabanı ve planlanan seminerler için kriter çalışmalarına yardımcı olmanız adına ekteki formu doldurarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine excel olarak göndermenizi rica ederiz.

Antrenör Bilgi Formu (Son tarih 02.12.2019)

1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR KURSU 18-27 OCAK 2020 TARİHLERİ ARASINDA AKHİSAR'DA AÇILIYOR

kursduyuruYeteri sayıda başvuru olması halinde 18-27 Ocak 2020 tarihleri arasında Manisa ili Akhisar ilçesinde 1. kademe yardımcı antrenör yetiştirme kursu açılacaktır. Kurs kayıtları e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir.  (istenen evrakları lütfen dikkatli okuyunuz)

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır. Ödemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde yapılacaktır. 

Kursta başarılı olan kursiyerler belgelerini aldıktan sonra https://lisans.tsf.org.tr/online/main/vizeuzat sayfasına girerek işlenen antrenör belgesinin vizesini yapmak zorundadır. Antrenör belgesine sahip olanların belgelerini kullandıkları dönemlerde vizelerini yaptırmaları zorunludur, federasyonca verilen antrenör belgesini aktif olarak kullandığı halde vize ettirmediği tespit edilenler hakkında 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile Türkiye Satranç Federasyonu Disiplin Talimatına göre işlem tahsis edilir.

Kurslarımıza kayıt yaptıran tüm adaylar duyurularda yayımlanan tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.

 * Sporcu, Antrenör ve Hakem vizelerinin geçerlilik süresi aksi ilan edilmediği sürece her yıl 16 Eylül'de başlayıp ertesi yılın 15 Eylül tarihinde biter.

1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR KURSLARI 15-24 KASIM 2019 TARİHLERİ ARASINDA AÇILIYOR

kursduyuruYeteri sayıda başvuru olması halinde 15-24 Kasım 2019 tarihleri arasında aşağıda belirtilen illerimizde 1. kademe yardımcı antrenör yetiştirme kursları açılacaktır. Kurs kayıtları e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir.  (istenen evrakları lütfen dikkatli okuyunuz)

KAHRAMANMARAŞ (Başvuru azlığı nedeniyle iptal edildi)

VAN/İpekyolu (Başvuru azlığı nedeniyle iptal edildi)

KÜTAHYA (Başvuru azlığı nedeniyle iptal edildi)

İSTANBUL/Bahçelievler (Başvuru azlığı nedeniyle iptal edildi)

 

KASTAMONU Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ. (Kurs açılıyor, kayıtlar kapandı)

İSTANBUL/Üsküdar Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ. (Kurs açılıyor, kayıtlar kapandı)

ADANA/Çukurova Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ. (Kurs açılıyor, kayıtlar kapandı)

ANKARA Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ. (Kurs açılıyor, kayıtlar kapandı)

 

ÖNEMLİ NOT: Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır. Ödemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde yapılacaktır. 

Kursta başarılı olan kursiyerler belgelerini aldıktan sonra https://lisans.tsf.org.tr/online/main/vizeuzat sayfasına girerek işlenen antrenör belgesinin vizesini yapmak zorundadır. Antrenör belgesine sahip olanların belgelerini kullandıkları dönemlerde vizelerini yaptırmaları zorunludur, federasyonca verilen antrenör belgesini aktif olarak kullandığı halde vize ettirmediği tespit edilenler hakkında 7/1/1993 tarihli ve 21458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği ile Türkiye Satranç Federasyonu Disiplin Talimatına göre işlem tahsis edilir.

Kurslarımıza kayıt yaptıran tüm adaylar duyurularda yayımlanan tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.

 * Sporcu, Antrenör ve Hakem vizelerinin geçerlilik süresi aksi ilan edilmediği sürece her yıl 16 Eylül'de başlayıp ertesi yılın 15 Eylül tarihinde biter.

ÖNEMLİ DUYURU

maxresdefault

Bazı kuruluşların, çeşitli iletişim mecraları üzerinden yaptıkları ilan ve duyurular ile Satranç Eğitmen Eğitimi (Uzaktan Eğitim) adı altında programlar açtıkları, söz konusu programa katılan kişilere Katılımcı Belgesi, Katılım Sertıfıkası vb. belgeler verdikleri, bu belgeler ile özel ve kamuya ait alanlarda satranç eğitmenliği yapabileceklerini deklare ettikleri tespit edilmiştir.

3289 sayılı Gençlik ve Spor Hizmetleri Kanunu kapsamında ülkemizde sporun yönetim yetkisi Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı merkez ve taşra teşkilatları ile özerk ve bağlı spor federasyonlarına verilmiştir.

Spor alanında ülke genelinde spor elemanlarını yetiştirme, sayılarını arttırma, gelişimlerini sağlama, spor eğitimi faaliyetlerini günün şartlarına uygun hale getirme, spor eğitimi hizmetlerini yürütme ve benzeri görevleri yürütme yetkisi Gençlik ve Spor Bakanlığında olup bakanlığa bağlı spor federasyonlarında (futbol branşı hariç) antrenör yetiştirmek için açılan kurslar, 16 Ağustos 2002 tarih ve 24848 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin 5. maddesinde “Antrenör eğitim kursları, federasyonların, gençlik ve spor il müdürlükleri ile sporla ilgili kurum ve kuruluşların ihtiyaçları esas alınarak ilgili spor dalı federasyonunun işbirliği ve teknik desteği ile Daire Başkanlığınca düzenlenir.” şekliyle hüküm altına alınmıştır.

Bahse konu mevzuat hükümlerince düzenleme ve yürütme yetkisi federasyonumuza verilen satranç antrenörü yetiştirme ve geliştirme görevinin kısmen dahi olsa herhangi bir statüdeki kurum veya kuruluşlarca yürütülüyor olması kanunen mümkün değildir.

Yukarıda yapılan açıklamalar doğrultusunda; Satranç Eğitmen Eğitimi (Uzaktan Eğitim)adı altında programlar açan kuruluşların resmi olarak geçerliliği olmayan bu programları biran önce sonlandırmaları gerektiğini aksi şekilde hareket eden kuruluşlara karşı Türkiye Satranç Federasyonunun hukuki girişim hakkını saklı tuttuğunu, satranç spor dalında antrenörlük yapmak isteyen kişilerin ise söz konusu programlara itibar etmemelerini, tüm özel ve kamu kuruluşlarında geçerliliği olan Antrenörlük Belgesini yalnızca Federasyonumuzca açılan Antrenörlük Kurslarından alabileceklerini önemle duyururuz.

OSMANİYE 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖRLÜK KURSU

egitimYeteri sayıda başvuru olması halinde 30 Ağustos - 8 Eylül 2019 tarihleri arasında Osmaniye  ilimizde 1. kademe yardımcı antrenör yetiştirme kursu açılacaktır. Kurs kayıtları e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.    (istenen evrakları lütfen dikkatli okuyunuz)

ÖNEMLİ NOT: Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktırÖdemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde yapılacaktır. 

Evraklarında eksik olanlar kursa kayıt yaptırsalar dahi kursa katılamazlar ve ücret iadesi yapılmaz. Kursa katılararak kursun tamamlanmasının ardından teslim edilen evraklarda geçersiz evrak teslim edildiği tespit edilenlerin sınavları da geçersiz sayılacaktır.