Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, 23-24 Haziran 2016 tarihlerinde, satranç ailesi ile buluşmak ve satranç sporuna destek verilmesi kapsamında il yerel yöneticileri ile bir araya gelmek amacıyla Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne il ve ilçelerini ziyaret etti.
TSF Başkanı Gülkız Tulay, 23 Haziran 2016 tarihinde; Çorlu, Trakya, Başarı, Hamle, Düşün, Star ve Kalite Satranç Eğitim Merkezleri kurucu ve antrenörleri, Ulusal takım sporcuları ve velileri ile Çorlu Satranç Eğitim Merkezi'nde bir araya gelerek satranç ailesiyle buluştu. TSF Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyesi Rafet Gülmez ve Tekirdağ İl Temsilcisi Mehmet Vardar'ın da hazır bulunduğu buluşmada Tulay, çiçeklerle ve katılımcıların sevgi gösterileriyle karşılandı. Tekirdağ satranç ailesinin geniş katılımıyla büyük ilgi gösterdiği toplantıda Başkan Tulay, satrancın yayılması ve satranç kültürünün arttırılmasında büyük katkıları olan eğitim merkezi kurucularına ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Tekirdağ satranç ailesi buluşmasının ardından; Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat ve Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürü Hazan Kadir Kardaş makamlarında ziyaret edildi, Federasyon faaliyet ve projeleri ile ilgili bilgi verildi. TSF'nin satranç parkı projesini çok beğendiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, projenin en kısa zamanda Çerkezköy'de de hayata geçirilmesi için çalışmalara başlayacaklarını kaydetti. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat, belediye olarak kapalı GM turnuvası organize edeceklerini belirtirken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde Tekirdağ'da yeni açılacak Gençlik Merkezi'nde Tekirdağ satranç ailesinin faaliyetlerinde kullanabileceği yer tahsisisin yapılması konusunda mutabakat sağlandı.
Trakya temaslarını Kırklaerli ili ile sürdüren Başkan Tulay, TSF Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyesi Rafet Gülmez ve TSF Kırklareli İl Temsilcisi Bülent Buğday ile birlikte ilk olarak Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak'ı makamında ziyaret etti. Tulay ziyaretinde, Başkan Emin Halebak'a, her 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde istikrarlı olarak düzenlenen uluslararası satranç turnuvasına sağladığı katkı için teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Halebak, 2016 yılını kadın yılı ilan ettiklerini ve uluslararası kadınlar turnuvası yapacaklarını belirtti.
Başkan Tulay, Lüleburgaz'da gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından Kırklareli Valisi Esengül Civelek ile bir araya geldi. Milli sporcular Eflin Durmaz ve İlker Özcan'ın Tulay'a eşlik ettiği ziyarette, Federasyon faaliyetleri ve Kırklaeli'de gerçekleşen sportif faaliyetler görüşüldü. Ziyarette Vali Civelek, Kırklareli'ni ve ülkemizi temsil eden minik milli satranççılara başarılarının devamını diledi.
Gerçekleşen il ziyaretlerinin son durağı Edirne'de ise TSF İl Temsilcisi İlker Sarıtekin ve satranç ailesi ile bir araya gelindi ve yürütülen çalışmalar konusunda görüş alışverişi yapıldı.
Tekirdağ satranç ailesi
Çerkezköy Belediye Başkanlığı
Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü
Kalpaklı Kaymakamlığı
Süleymanpaşa Belediyesi
Lüleburgaz Belediyesi
Kırklareli Valiliği