Mobile menu

Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Satranç Turnuvası Sona Erdi...

 

Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Satranç Turnuvası sona erdi.  Ünye Çimento'dan Oktay Yeter 6,5 puanla birinci olurken, Renault Mais ekibinden Umur ersoy 5,5 puan ve averajla ikinci ve Ergül Atlı yine 5,5 puanla üçüncü oldu. Sporcuların ödülleri gala yemeğinde, Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri yönetim kurulu başkanı Celal Çağlar'ın yaptığı konuşmanın ardından kendilerine takdim edildi.

Plaket Töreni Resimleri

                       

Katılımcı Listesi   Sıralama    Çapraz Tablo

Eşlendirme & Sonuçlar   1    2    3    4    5    6   7

Resimler    1    2   3    4    5    6   7       Açılış    Kapanış Töreni

 

Turnuva salonunu Live Webcam'den izleyebilirsiniz. Maçlar Başkent Stadyumu'ndan canlı yayınlanıyor. Sporcu Listesi, Eşlendirmeler, Sıralama, Çapraz Tablo ve Turnuva Resimlerini görmek için lütfen aşağıdaki linkleri kullanınız.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı, 24 Kasım 2006 Cuma günü Oyak Otomotiv ve Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, Adana Çimento Genel Müdürü İsmail Erkovan, Bolu Çimento Genel Müdürü K. Ümit Özel,  Ünye Çimento Genel Müdürü İlker Günel, Mardin Çimento Genel Müdürü Kemal Doğansel, Oyak Beton Genel Müdürü Ramazan Yücel, Oyka Genel Müdürü Aytekin Kadıoğlu, Oytaş Genel Müdürü Çınar Cankut, Oyak İnşaat Genel Müdürü Cem Nikravan, Oysa Çimento Genel Müdürü Hayrettin Şener, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Oyak Çimento Grubu İletişim Uzmanı Hande Mistili Çelik'e anı ve hizmet plaketlerini taktim etti.

 

Bugün saat 16.00'da 4. turu oynanan Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Satranç Turnuvası'nda, Ünye Çimento'dan Oktay Yeter rakibini yenerek birinci sıraya yükselirken, Renault Mais grubundan Ergül Atlı ve Ali Hamdi Uzal birbirleriyle oynadıkları oyunda berabere kalarak 3.5 puanla ikinciliği paylaştı.

 

3. Tur'un ardından Renault Mais ekibi turnuvayı önde götürüyor. 3 puanla Ergül Atlı birinci ve Ali Hamdi Uzal üçüncü sırada. Yine 3 puanla Ünye Çimento'dan Oktay Yeter ise ikinci.

  

Oyak Çimento Grubu İletişim Uzmanı Hande Mistili Çelik'in Nisan ayında Federasyonumuzu ziyareti ile bu turnuvanın ilk hamlesi yapıldı. Farklı illerdeki şirket çalışanlarının sosyalleşmesini amaçlayan bir proje olarak satranç turnuvası yapılması planlandı. Başta merkez olmak üzere belirlenen  12 şirketten sorumlular atandı. Eş zamanlı olarak proje kapsamında yer alan illerimizin il temsilcileri ile şirket sorumluları görüştü. Yaz aylarını kapsayan eğitim sürecinin ardından, güz dönemindeki şirket içi yarışmalarla devam etti. Final grubuna 24 sporcu katıldı. 

Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Grubu Satranç Turnuvası Antalya Miracle Resort Otel'de başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Oyak Çimento Grubu iletişim uzmanı Hande Mistili Çelik açılış hamlesini yaptı.

 

Oyak Otomotiv ve Çimento Şirketleri Grubu Satranç Turnuvası Antalya Miracle Delux Otel'de başlıyor. 12 il'de yapılan seçme yarışmalarının ardından final grubuna 24 sporcu katılıyor. Final maçları  7 tur oynanıyor.