Mobile menu

Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası Başladı

first_moveDatça Belediyesi’nin desteğinde Türk Hava Kuvvetleri’nin 100.yıl anısına gerçekleştirilen 2011-2012 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası Muğla/Datça Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Datça Hava Radar Mevzi Komutan vekili Hava Yarbay Alp Aksoy, veliler ve sporcuların katılımı ile başladı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı yaptığı açılış konuşmasında tüm sporculara başarılar diledi. Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan ise konuşmasında turnuvaya üçüncü kez ev sahipliği yapmaktan duymuş olduğu mutluluğu ve önümüzdeki senelerde turnuvayı uluslararası bir boyuta taşımak istediklerini dile getirdi. Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Datça Hava Radar Mevzi Komutan vekili Hava Yarbay Alp Aksoy'un birlikte yapmış oldukları açılış hamlesinin ardından birinci tur maçlarına geçildi.

Açık ve 16 yaş altı olmak üzere iki kategoride düzenlenen turnuvada, her iki kategorinin ilk dokuz masası Knidos Stadyumu'ndan canlı olarak yayınlanmaktadır.

Turnuva ile ilgili detaylı bilgiye Turnuva Sayfası'ndan ulaşabilirsiniz.