Görme Engelliler Spor Federasyonu ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 2008 Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası'nda İzmir'de Halkapınar Spor Salonu'nda 3-6 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor. İkinci tur sonunda 12 sporcu birinciliği paylaşıyor. Şampiyonada, son olarak "Var Mısın Yok Musun" adlı yarışma programına da katılan engel tanımayan kardeşler Selim-Kerim Altınok da yer alıyor.
Şampiyona, İzmir'in Türkiye çapında ün yapmış yerel turnuvası İzmir İlk Haftasonu Satranç Turnuvası ile birlikte düzenleniyor. Sonuçları İzmir Satranç İl Temsilciliği web sitesinden takip edebilirsiniz.
![]() |
Sporx'in Haberi |
Not: Fotoğraf Selim-Kerim Altınok kardeşlerin İstanbul Ulus Rotary kulübü tarafından yayımlanan "Satranç Öğreniyorum-Görme Engelliler İçin Satranç Öğreniyorum" adlı kitabının kapağından alınmıştır.