Mobile menu

Minik Hamleler Projesi'nin İlk Adımı Atıldı

minik hamleler ftgrf 5Federasyonumuz ve ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası tarafından satranç sporunu yaygınlaştırmak hedefiyle yürütülen çalışmaların yeni adımı olarak, okul öncesi eğitime yönelik hazırlanan Minik Hamleler projemiz hayata geçirildi.

Anaokulu çağındaki çocukları erken yaşta satranç sporuyla tanıştırmayı, çocukların gelişimine katkı sunmayı ve ülke genelinde satranç sporcularının sayısını artırmayı hedefleyen “Minik Hamleler” projemiz, Federasyonumuz ve ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası iş birliğiyle başlatıldı.

Projenin ilk adımı Başkanımız Gülkız Tulay, Ankara Sincan Kaymakamı Levent Kılıç, Başkanvekillerimiz Aşkın Keleş, Ömer Asım Ötegen, İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Meltem Atılgan, Asbaşkanımız Nilüfer Çınar Çorlulu, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen ve Genel Sekreterimiz Fırat Yalçın'ın katıldığı törenle Ankara Sincan Devlet Hatun Anaokulu’nda atıldı.  

“Satrançla erken yaşta tanışan çocuklar ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak”

Açılışta konuşa Başkanımız Gülkız Tulay, Minik Hamleler projesinin çocuklara erken yaşta satrançla tanışma fırsatı sunacağını belirterek, “Bu proje ülkemiz için önemli bir kazanım. Ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası ile ilkokul ve ortaokullarda açtığımız 35 bin satranç sınıfından sonra anaokullarında hayata geçirdiğimiz ‘Minik Hamleler’ projesi, genç zihinleri geliştirirken ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacak. Çocuklarımız için yaptığımız her hamle, ülkemizin refahına katkı sağlayacak ve bizi daha aydınlık bir geleceğe hazırlayacak. Satranç artık gençler arasında parlıyor, aileler satranca daha çok ilgi gösteriyor. Bundan mutluyuz. Bu ve bunun gibi birçok projede satranç camiamızı destekleyen Türkiye İş Bankası ailemize yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

“Minik hamleler, geleceğin satranç sporcularının yetişmesi için büyük bir hamle”

İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Meltem Atılgan ise Federasyonumuz  ile birlikte adı “minik hamleler” olsa da geleceğin satranç sporcularının yetişmesi açısından büyük bir “hamle” olması hayaliyle bu projeyi başlattıklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Satranç Federasyonu ile iş birliğinde 18. yılımız. Bugün başarılarıyla gururlandığımız pek çok sporcumuz, 18 yıl önce bu sıralarda oturuyordu. Belki bugün hamle yapacak olan miniklerimiz içinden de yarının şampiyonları çıkacak. Her şeyden önce satranç tahtası üzerinde yapılan her hamle çocuklarımızın zihinsel gelişimlerine mutlaka katkı sağlayacak, hayata dair de önemli deneyimler kazandıracak.”

minik hamleler ftgrf 5

minik hamleler ftgrf 6

minik hamleler ftgrf 4

minik hamleler ftgrf 7

minik hamleler ftgrf 1minik hamleler ftgrf 2minik hamleler ftgrf 3minik hamleler ftgrf 8minik hamleler ftgrf 9minik hamleler ftgrf 10minik hamleler ftgrf 11minik hamleler ftgrf 12