![img-20220423-wa0079](/images/stories/2022/nisan/turnuvailan/23_nisam/img-20220423-wa0079.jpg)
Türkiye Satranç Federasyonu olarak Türkiye’nin dört bir yanında ve
Yunanistan’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladık.
TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği
Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay’ın katılımıyla ve sporcularımızla Başakşehir Millet Bahçesi’nde 23 Nisan coşkusuna ortak olduk. Sporcumuz FM Can Durak 5 sporcu ile simultane maç gerçekleştirdi. Satranç sporu şenliğe gelen çocuklar ve veliler tarafından yoğun ilgi gördü.
2022 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası
Yunanistan’ın Rodos Adası’nda devam eden 2022 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası‘nda kafilemiz 23 Nisan’ı büyük bir coşkuyla kutladı. Asbaşkanımız Ömer Asım Ötegen Rodos Konsolos’u Şehide Kayadelen’e Milli takım forması hediye etti. Ülkemizi gururla temsil eden kıymetli sporcularımıza yürekten başarılar diliyoruz.
Türkiye’nin Dört Bir Yanında Hamleler 23 Nisan için Yapıldı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında turnuvalar düzenlendi. Binlerce sporcu illerinde 23 Nisan ruhu için hamle yaptı. İllere satranç turnuvaları ile 23 Nisan coşkusu hakim oldu. Turnuvada hamle yapan ve dereceye giren tüm sporcularımızı yürekten kutluyoruz.