![ana sayfa gorseli](/images/stories/2022/mart/turnuva/fatih-bey/ana_sayfa_gorseli.jpg)
Suriye El Bab’da Güvenli Bölgeler Satranç Turnuvası başladı. Gülümseme ve Zeytin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen turnuvanın açılışına Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Enes Efendioğlu, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Güvenli Bölgeler Koordinatörü Mehmet Sıddık Yıldırım, Dernek Başkanları, El Bab Yerel Meclis Başkanı Dr. Mustafa Al Şeyh ve meclis yöneticileri, sporular katıldı.
Turnuvanın açılışında konuşma yapan Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden Federasyon olarak Güvenli Bölgeler’de böyle bir turnuva düzenlenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek tüm sporculara başarılar diledi. Çocuklara cep satrancı gibi satranç sporu ile buluşturacak hediyeler de veren Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden El Bab’da bulunan spor kulüpleri yöneticileri ile de bir araya geldi. Toplantıda federasyonumuzun yaptığı projeler ve faaliyetler hakkında bilgi verildi.