Mobile menu

1 ve 2. Kademe Antrenörlerimiz için 2. ‘‘Gelişim Semineri’’ Duyurusu!

bir balk ekleyin 21Değerli antrenörlerimiz;

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Geçici 3. maddesi gereğince yeni düzenlemeler yapılıncaya kadar antrenör kursları açılamayacaktır. Yeni kurslar yayımlanan yeni yönetmelik ve federasyonumuzca hazırlanacak talimat gereğince açılabilecektir. Yeni kurslarda federasyonumuz tarafından sadece uygulama eğitimleri yürütülecektir.

Tüm kademeler için kurslarımızın temel eğitim bölümü uzaktan eğitim yöntemiyle Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yetkilendirilecek eğitim kurumu tarafından beş kademe olarak yapılacaktır.

 

Federasyonumuz tarafından verilecek uygulama eğitimlerine katılabilmek için kursiyerlerin temel eğitim derslerini  uzaktan eğitim ve yapılacak merkezi sınav yoluyla başarıyla tamamlamış olmaları gerekmektedir. Duyurular Gençlik ve Spor Bakanlığımızla eş zamanlı web sitemizde ilan edilecektir.

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri MADDE 19’a göre üst kademeye geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az iki gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 1 ve 2. Kademe antrenörlerimiz için 2. online ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır (İlk seminere katılan antrenörlerimizin bu seminere katılmalarına gerek yoktur, bu seminer sonrası her iki grup katılımcılarının katılabileceği 3. online gelişim semineri yapılacaktır. Üst kademelere geçiş ile ilgili yapılacak değişiklikler nedeniyle 1. Kademe Yardımcı Antrenör belgesine sahip antrenörlerimizin etkilenmemeleri için bu seminere katılmaları Eğitim Kurulumuzca önerilmektedir).

 • Dersler Windows Teams programı üzerinden yapılacaktır (bu nedenle katılımcıların bu programı daha önceden indirmeleri ve kurmaları gerekmektedir)
 • Katılım 50 kişi ile sınırlıdır.
 • Seminere vizesi olmayan antrenörler katılamazlar.
 • Başvurular e-devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemine" girilerek yapılacaktır.
 • Spor Bilgi Sistemi üzerinden ön kayıt yaptırmayan katılımcıların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 • Son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır.
 • Son başvuru tarihinden önce kontenjanın dolması halinde kayıtlar kapanacaktır.

   • Ön kayıt Başlangıç tarihi: 20.05.2020

 • Ön kayıt Bitiş tarihi: 27.05.2020

- Seminer Kayıt İşlemleri: https://www.turkiye.gov.tr/

- Yukarıda gösterilen linkten arama kısmına “spor bilgi sistemi” yazılır.

- Daha sonra “Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı)” linkini tıklayınız.

- Açılan sayfada “Uygulamaya git” kısmını tıklanır.

- ‘‘Spor Elemanı’’ ardından “Seminer Başvuru” tıklandıktan sonra "Satranç 1 ve 2. kademe Antrenör Gelişim Semineri-2” açılarak buradan seminere ön kayıt işlemlerinizi kendiniz gerçekleştireceksiniz.

 • Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır. 
 • Ödemeler kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde 100 TL olarak yapılacaktır. İş Bankası Internet şubesinden ödeme yapacak kursiyerler, "Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme" seçeneğinden referans numarası ile Türkiye Satranç Federasyonu'nu seçerek ödeme yapabilirler.
 • Kesinleşecek katılımcı listesinin ardından katılımcıların kayıt sırasında girmiş oldukları e-posta adreslerine Microsoft Teams üzerinden katılım daveti gönderilecektir.
 • İlgili kademedeki tüm katılımcılara ‘‘Seminer Katılım Belgesi’’ verilecektir.

SEMİNER PROGRAMI (1 ve 2. Kademe Antrenörler için)

TARİH

EĞİTMEN

KONU

29 Mayıs 2020 Saat:16:30-19:30

FI Çağlar Veyis Özcanoğlu

Satranç Taktiği

30 Mayıs 2020 Saat: 10:00-12.00

FT Nilüfer Çınar Çorlulu

Zayıf Kareler, Açık hatlar

30 Mayıs 2020 Saat:14:00- 17:00

FI- Doç. Dr. Reşat Sadık

Açılışlar

31 Mayıs 2020 Saat:10:00-12:00

FT Nilüfer Çınar Çorlulu

Taşların kötü durumu, Taktik öğeler

31 Mayıs 2020 Saat:14:00-17:00

Eğt. Kur. Bşk. Dr. Olgun Kulaç

Satranç Kuralları, piyon Oyun Sonları

 • Derslere cep telefonu ile katılım kabul edilmeyecektir.

3. ve 4. kademe antrenörlerimiz için gerçekleştireceğimiz 2. seminer başvuruları ve program bu seminerin ardından ilan edilecektir.

Bilgi için: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.