Türkiye Satranç Federasyonu ve Başkent Üniversitesi arasında kurulan iş birliği, 26 Kasım’da imzalanan protokol ile beşinci yılında da devam ediyor. İş birliği protokolü kapsamında; Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 2020 yılında da Başkent Üniversitesi’nin destekleriyle düzenlenmeye devam edecek.
Türkiye Satranç Federasyonu ve Başkent Üniversitesi işbirliği protokolü imza töreni, 26 Kasım 2019 tarihinde Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Törene Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekili Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyesi WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi (BEDAM) Müdürü Prof. Dr. Ali Halıcı, TSF Genel Sekreteri M. Sedat Fırat, TSF Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç, Ayşe Abla Koleji Genel Müdürü Hilal Erdinç, antrenör Aylin İbişoğlu ve Başkent Üniversitesi satranç takımı sporcuları katıldı.
Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, 5. yılında da devam eden iş birliği protokolünün her iki taraf için de büyük önem arz ettiğini belirtti.
Konuşmaların ardından hediye takdimi gerçekleşti. Protokol töreni pasta kesimi ile sona erdi.