Manisa GHSİM ve Yunus Emre Belediyesi işbirliği ile düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası, 16-17 Nisan 2016 tarihlerinde Muradiye Yunus Emre Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.
4 kategoride ve 400 yarışmacının katılımı ile gerçekleşen turnuvada çocuklara yönelik çeşitli aktiviteler de düzenlendi. Turnuva sonunda yarışan her sporcuya satranç takımı verilirken, derece elde eden sporcular toplam 4 adet bisiklet ve 8 adet tablet ile ödüllendirildi.
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |