Mobile menu

İstanbul Okullar Arası Online Satranç Turnuvası Başlıyor

istanbul okullar online yatay afisİstanbul okulları online satranç turnuvasında buluşuyor. Bu dönem Covid-19 salgını ile birlikte okullar arası faaliyetlerin yapılamaması sebebiyle, İstanbul geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına yönelik İstanbul Okullar Arası Online Satranç Turnuvası düzenlenmesi planlanmıştır. Okullar Arası Online Satranç Turnuvasıyla eğitim, antrenman ve centilmenlik esaslarında dönem sonu satranç etkinliği yapılması hedeflenmektedir.

Turnuvada 7 - 18 yaş arası tüm sporcular kendi yaş grubunda olmak üzere ilçe düzeyi turnuva ve il turnuvası olarak 15 Ocak-28 Şubat 2021 tarihleri arasında her ilçe için ilan edilen tarihlerde yapılacaktır.

Turnuvalar chess.com platformu üzerinden 5 dakika+2 saniye düşünme süresinde ve 8 tur düzenlenmesi planlanmıştır. Turnuva sonunda yaş kategorilerinde bireysel sıralamalar yapılacak olup, her ilçe düzeyinde okulların turnuvaya katılan öğrenci dağılımlarına göre yönergede belirtilen Okul Satranç Derecelendirme Endeksi (OSD) ilkokul, ortaokul ve lise düzeyine göre ayrı ayrı hesaplanarak, ilçe düzeyinde ve il düzeyinde dereceye girecek okullara yönergelerde belirtilen kupa ödülleri verilecektir.

Turnuvaya kayıtlar haberin devamında başlamış olup, turnuvaya katılacak sporcularımız lisans-vize işlemi ve chess.com`dan ücretsiz hesap oluşturma işlemlerini haberin devamındaki adımlardan gerçekleştirebilirler. Detaylı bilgi turnuva yönergelerinde yayımlanmaktadır.

Turnuvalara İstanbul geneli tüm okullarımız ve öğrencilerimiz davetlidir.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.