Mobile menu

İstanbul İl Birinciliği Finali

img 20200118 1356132019-2020 İstanbul İl Birinciliği Finali 11 - 14 Ocak 2020 tarihleri arasında Esenler Belediyesi desteğiyle Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde düzenlendi. İl Birinciliği Final turnuvası; İstanbul'un 6 bölgesinde düzenlenen 500 sporcunun katılım gösterdiği ilçe/grup turnuvaları sonunda dereceye giren, 9'u unvanlı toplam 37 finalist sporcunun katılımıyla gerçekleşti.
 
Turnuva sonunda 6 turda 5,5 puan kazanan FM Kayra Kamer üst üste 3. kez olmak üzere 2020 İstanbul İl Birincisi unvanını kazandı. Turnuvada ikinciliği 4,5 puan ile 4 sporcu paylaştı. Eşitlik bozma puanları sonucu ikinci IM Turhan Yılmaz, üçüncü FM Selim Çıtak, dördüncü FM Emirhan Tarlabaşı ve beşinci Emirhan Emir oldu. Kategori ödüllerinde ise en başarılı Yıldız Sporcu FM Kayra Kamer, en başarılı küçük sporcu CM Hasan Hüseyin Çelik, en başarılı bayan sporcu WCM Işıl Can ve en başarılı emektar sporcu IM Turhan Yılmaz oldu.
 
Turnuvada dereceye giren sporcular kupa-madalya ödüllerinin yanı sıra Esenler Belediyesi tarafından toplamda 10.000 TL maddi ödül verildi. Ödülleri Esenler Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Esenler GSM İlçe Müdürü Koray Emre Kara, İl Temsilcisi Rıza Öney ve İl Temsilcisi Yrd. Eyüp Araz sundu. Turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyor, turnuvaya desteklerinden dolayı Esenler Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz.