Mobile menu

Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası Gaziantep'te

kadinlar2024Satranç sporunun 16 yıldır yanında olan Arzum Ailemiz ve satrancın usta kadınları ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında düzenlediğimiz Arzum Kadınlar Satranç Şampiyonamızda bir araya geliyoruz. 2024 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonamız 3-9 Mart 2024 tarihleri arasında Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Devamını oku...

11. Ali İpek Anma Satranç Turnuvası 4 -8 Mart'ta Ankara'da

aliipek50011. Ali İpek Anma Satranç Turnuvası 4 -8 Mart 2024 tarihlerinde Ankara Ulus’ta bulunan Atatürk Satranç Merkezimizde gerçekleştirilecektir. Yarışma tek kategoride düzenlenecek olup, turnuvada toplamda 128 sporcu hamle yapacaktır. Turnuva hakkında detaylı bilgiler için http://aliipek.tsf.org.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Turnuvada hamle yapacak tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

2024 Prag Uluslararası Satranç Festivali Başlıyor

pragopen24Çekya’nın Başkenti Prag’da 27 Şubat – 7 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 2024 Prag Uluslararası Satranç Festivali başlıyor. 15 farklı kategoride düzenlenen ve toplamda 500’e yakın sporcunun hamle yapacağı satranç festivalinde, genç yıldızımız IM Ediz Gürel 10 sporcunun bulunduğu challengers kategorisinde yarışacak.
 
Festivalde açık kategoride ise ülkemizi IM Alparslan Işık, IM Eray Kılıç, FM Özgün Şahin, FM Atilla Kuru, CM Sarp Şahin, CM Hüseyin Said Deveci, Tuana Ecrin Engel, Bora Şahin, Ünal Burak Kayra, Bora Yağız olmak üzere 10 sporcumuz temsil edecek.

Devamını oku...

Başsağlığı

11e8cf26-61ca-481e-a72d-a3832bedf354Değerli sporcumuz Tunay Kılınç’ın vefat haberini derin bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayız. Tunay Kılınç’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm satranç camiamıza başsağlığı diliyoruz. Çok üzgünüz…

2024 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası

adsz tasarm - 2024-02-16t095506.25430 Mayıs – 8 Haziran tarihleri arasında İrlanda'nın Limerick şehrinde gerçekleşecektir.

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’na federasyonumuz adına doğrudan katılım hakkı olan sporcularımız, kendi olanaklarıyla katılmak isteyen sporcularımız,  antrenörlerimiz ve velilerimiz aşağıdaki yönergeye uygun şekilde 22 Şubat 2024 tarihine kadar başvurmuşlardır.

  • Ulaşım detayları katılımcılara e-posta yoluyla iletilecektir.

Önemli Hatırlatma: İrlanda tüm pasaport türleri için vize istemektedir.

Turnuva Sayfası

Milli Sporcularımızın Hazırlık Kampı Sona Erdi

kamp24 3Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle, Milli Sporcularımızın 10-23 Eylül 2024 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek 45. Dünya Satranç Olimpiyatı’na yönelik hazırlık kampı sona erdi.

Antalya Mirage Park Resort Otel’de 13-19 Şubat tarihleri arasında, GM Ivan Cheparinov antrenörlüğünde gerçekleşen kampımıza GM Mustafa Yılmaz, GM Vahap Şanal, GM Emre Can, GM Mert Yılmazyerli, GM Cem Kaan Gökerkan ve IM Ediz Gürel ile IM Yağız Kaan Erdoğmuş katıldı. Sporcularımız kamp boyunca çalışmalarının yanı sıra farklı sosyal aktivitelerle de keyifli zaman geçirdi.

Devamını oku...

Milli Sporcularımız Hazırlık Kampında

photo1707912394Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle, 10-23 Eylül 2024 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek 44. Dünya Satranç Olimpiyatı için hazırlıklara başladık.

Sporcularımız ocak ayı itibarıyla başlanan online eğitimlerin ardından 13–19 Şubat 2024 tarihleri arasında Mirage Park Resort Hotel’de gerçekleştirilen yüz yüze kamp ile hazırlıklarını sürdürüyor. GM Mustafa Yılmaz, GM Vahap Şanal, GM Emre Can, GM Mert Yılmazyerli, GM Cem Kaan Gökerkan ve IM Ediz Gürel ile IM Yağız Kaan Erdoğmuş’un yer aldığı kampın antrenörlüğünü GM Ivan Cheparinov yapıyor. GM Cemil Can Ali Marandi ise yurt dışındaki eğitim programı sebebiyle ilk kampımızda yer alamadı. Kadın Milli sporcularımızın ise kampının mart ayında yapılması planlanıyor.

Devamını oku...

Minik Hamleler Antalya’da

antalya24Minik Hamleler Projemiz için Antalya’da imzalar atıldı. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen projemizin imza törenine Başkanımız Gülkız Tulay, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa İmamoğlu ve İl Temsilcimiz Osman Akdoğan katıldı.

Devamını oku...

Minik Hamleler Projemiz Aydın’da!

aydinminikhamleler 22Okul öncesi dönemde çocuklarımızın satranç sporu ile tanışması, satranç sporunun kazanımları ve faydalarının gerek sosyal gerek ise akademik hayatlarına olumlu etki sağlaması için ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası ile başlattığımız Minik Hamleler Projesi dalga dalga Türkiye’ye yayılıyor.

Minik Hamleler Projesi için Aydın ilimizde de ilk adımlar atıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Asbaşkanımız Halil Hilmi Darı, Türkiye İş Bankası Aydın Şube Müdürü Savaş Kurt, İl Temsilcimiz Kubilay Enginsu, anaokulu müdürleri katıldı.

Devamını oku...

Minik Hamleler Projemiz Denizli’de

denizli24 2Federasyonumuz ve ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası tarafından okul öncesi eğitime yönelik hazırlanan ve geçtiğimiz yıl Aralık ayında ilk adımını Ankara’da attığımız Minik Hamleler projemiz Denizli’de devam ediyor.

Anaokulu çağındaki çocukları erken yaşta satranç sporuyla tanıştırmayı, çocukların gelişimine katkı sunmayı hedefleyen projemizin Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Asbaşkanımız Halil Hilmi Darı, İl Temsilcimiz İsmail Sarı öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Devamını oku...

Intercity Satranç Ailemize Katıldı

intercity24 2Federasyonumuz ve ülkemizin önde gelen filo kiralama şirketlerinden Intercity arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. İstanbul’da düzenlenen imza törenine Federasyon Başkan Vekillerimiz Aşkın Keleş ve Ömer Asım Ötegen ile Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak katıldı.

Türk sporuna ve sporcusuna destek verme misyonuyla hareket eden Intercity Ailesi'ne satranç sporuna vermiş oldukları katkılar için teşekkür ediyor, birlikteliğimizin uzun soluklu olmasını temenni ediyoruz.

Devamını oku...