Mobile menu

Türkiye İş Bankası 100. Yıl Satranç Süper Ligi 13 – 26 Temmuz’da Ankara’da

superliggorsel2024Dünyanın en prestijli satranç ligleri arasında gösterilen Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi 13 - 26 Temmuz 2024 tarihleri arasında Ankara Green Park Otel’de düzenlenecek. Süper Lig’de birbirinden güçlü 16 takım 15 tur boyunca şampiyonluk mücadelesi verecek. Ligin ismi Ana Sponsorumuz Türkiye İş Bankası’nın kuruluşunun 100. Yılı dönümü vesilesiyle bu yıl Türkiye İş Bankası 100. Yıl Satranç Süper Ligi ismiyle anılacak.

Temmuz ayı hem Ankara’da hem de Denizli’de satrançla dolu dolu geçecek. Süper Lig hakkında detaylı bilgilere turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz; http://superlig.tsf.org.tr/

 

 

Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligi 14 – 21 Temmuz’da Denizli’de

2024birinciikinciligHer yıl birbirinden önemli takımların şampiyonluk için mücadele ettiği, dünyadan ve ülkemizden usta satranç sporcularının hamle yaptığı Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligi 14 – 21 Temmuz 2024 tarihleri arasında Denizli’de düzenlenecek.

İlgiyle takip edilen turnuvalarımızda Birinci Lig’de 25 takımımız, İkinci Lig’de 34 takımımız hamle yapacak. Temmuz ayı hem Ankara’da hem de Denizli’de satrançla dolu dolu geçecek.

9 tur sürecek şampiyonluk yarışının ardından Birinci Lig’de ilk üçe giren takımlar Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne yükselecek. İkinci Lig’de ise ilk dörde giren takımlar Birinci Lig’e yükselme hakkını elde edecek.

2024 Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Lig için detaylı bilgilere turnuva sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Birinci Lig:http://birincilig.tsf.org.tr/

İkinci Lig: http://ikincilig.tsf.org.tr/

Devamını oku...

Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası 21 – 28 Temmuz’da Denizli’de

2024kuluplersampiyonas2Satranç kulüplerinin şampiyonluk yarışı 21 - 28 Temmuz 2024 tarihleri arasında Denizli’de yaşanacak. Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligi’nin hemen ardından yaklaşık 60 takımımız şampiyonluk mücadelesi verecek.

9 tur sürecek şampiyonluk yarışının ardından ilk 6 takım 2025 yılı sezonunda Türkiye Satranç İkinci Ligi’ne katılma hakkı kazanacak.

Türkiye Kulüpler Şampiyonası hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz; http://kulupler.tsf.org.tr/

Avrupa Okullar’da Şampiyon Türkiye!

ad857338-be64-4aa0-ac6d-ba9d27785be1Madalya yağdı gökten, Türkiye genç satranç yıldızları ile parladı! Tüm kategorilerin şampiyonu Türkiye oldu!

30 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında İrlanda’nın Limerick şehrinde düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda genç millilerimizle tarih yazdık, rekor kırdık! Tam 12 kategoride, aslında şampiyonanın tüm yaş kategorilerinde Türk yıldızlarımızla şampiyon olduk. 

Devamını oku...

Satrancın Yıldızları Ulusal Takım Havuzu Kampında Buluşuyor

turkiye kucukler ve yldzlar ulusal takm havuzu genel kamp 3Satrancın yıldızlarının bir araya geldiği 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampı’mız 8 - 13 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenen online kampların ardından sporcularımız Ankara Çubuk Fatma Hanım KYK Kadın Öğrenci Yurdu’nda planlanan Genel Kamp'ta antrenörlerimiz eşliğinde 6 gün boyunca eğitimlerine devam edecek.

Kamp için son başvuru tarihi; 14 Haziran 2024 saat 12.00 ----->   Çevrimiçi Kayıt için tıklayınız.

KAMP HAKKINDA GEREKLİ DUYURULAR

Kamp Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2024 Pazartesi günü. Girişler saat 10.00 – 12.00 arası olacaktır.

Girişler öğle yemeği, çıkışlar ise kahvaltı ile olacaktır.

Kamp 8 Temmuz 2024 saat 14.00'de bilgilendirme toplantısı ile başlayacak olup, ilk ders saat 15.00'te gerçekleşecektir.

Kamp Çıkış Tarihi: 13 Temmuz 2024 Cumartesi günü saat 13.30

Konaklama Bilgileri (Tam Pansiyon)

Konaklamaların yurtta gerçekleşecek olması sebebiyle havlu, şampuan, saç kurutma makinesi, terlik vb. gibi ihtiyaç duyulabilecek malzemeleri yanınızda getirmenizi hatırlatırız.

7 – 12 yaş grubunda yer alan sporcuların ve bu yaş grubuyla gelecek olan 1 refakatçi velimizin tam pansiyon konaklamaları federasyonumuz tarafından karşılanacaktır. (Yalnızca 1 veli kabul edilmektedir.)

13–18 yaş grubunda yer alan sporcuların tam pansiyon konaklamaları federasyonumuz tarafından karşılanacak olup bu yaş grubunda veli konaklaması kabul edilmeyecektir.

2024 Küçükler Ulusal Takım Altyapı Havuz Listesi

2024 Yıldızlar Ulusal Takım Altyapı Havuz Listesi

Doğrudan Katılım Hakkı Olan Sporcular

Doğrudan Katılım Kriterleri   

Kamp Programı

Forma Beden Kılavuzu (2024 formasını uluslararası turnuvada alanların kayıt esnasında beden tercihi yapmamasını rica ederiz.)

Esenboğa Havaalanından ve Aşti Otogar’dan kamp alanına toplu olarak ücretsiz transfer sağlanacaktır. Lütfen tercihinizi kamp kayıt formunda belirtiniz.

Havaalanı ve Otogar toplanma noktası kamp kayıtları bittikten sonra ilan edilecektir.

Yurdun Esenboğa Havaalanına uzaklığı 22 km, Aşti Otogara uzaklığı 43 km’dir.

Dönüş servisleri 13 Temmuz 2024 Cumartesi günü saat 13.30’da, gelirken tercih ettiğiniz yöne hareket edecek şekilde planlanacaktır.

Adres:  Yıldırım Beyazıt Mah. Ağrı Sok. No:3 Çubuk/ANKARA

Kampa getirilmesi istenenler: Sporcularımızın son dönemde oynadıkları turnuvaların notasyonlarını kampa getirmeleri gerekmektedir. Tüm sporcuların derslerde kullanmak için yanlarında okul defteri (ilkokul boyu), kalem, silgi ve kalemtıraş getirmeleri gerekmektedir.

Kamp ile ilgili sorularınızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresi ile ya da 0312 309 75 94 -125 / 0531 242 24 03 numaralı telefonla Zeynep Kurtoglu'na iletebilirsiniz.

Başkent Açık 3 - 8 Temmuz'da

baknetopen2024İlki 2016 yılında düzenlenen ve geleneksel hale gelen Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 3 - 8 Temmuz 2024 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Toplamda 600 bin TL nakdi ödülün dağıtılacağı turnuvada ulusal ve uluslararası birbirinden başarılı sporcular hamlelerini yapacak.

Turnuva Sayfası: http://baskentopen.tsf.org.tr/

Devamını oku...

Çeşme Açık 23 - 30 Haziran'da

cesme2024openÇeşme, bu yıl da dünyadan ve ülkemizden önemli başarılara imza atmış satranç sporcularını ağırlayacak. Federasyonumuz ve Çeşme Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen 10. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 23-30 Haziran 2024 tarihleri arasında Aya Haralambos Kültür Merkezi ve Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu Spor Salonu’nda düzenlenecek. Bu turnuvada sporculara toplamda 600 bin TL ödül dağıtılacak.

Turnuva Sayfası 

Avrupa Okullar Kafilemizi Çiçeklerle Karşıladık

9d3516c7-a3a1-43b4-b82c-591e18dc5f6130 Mayıs - 7 Haziran tarihleri arasında İrlanda’da düzenlenen 2024 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda harika bir başarıya imza atan sporcularımız yurda döndü. 

Genç millilerimiz Türkiye’ye 12 altın, 9 gümüş, 7 bronz olmak toplam 28 madalya getirdi. Dördüncü ve beşinci olan sporcularımızın aldığı madalyalarla birlikte şampiyonada yarışan 44 sporcumuzun 38’i kupa ve madalya alarak ülkemize büyük bir mutluluk ve gurur yaşattı. 

Ülke şampiyonluğu ile dönen kafilemizi İstanbul Havalimanında çiçeklerle karşıladık. 

Sporcularımızı yürekten tebrik ediyor, sporcularımıza destek olan ailelerine, antrenörlerine ve tüm satranç ailesine teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

Gençlik ve Spor Bakanımızdan Tebrik Mesajı

img 5832Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Osman Aşkın Bak, İrlanda’da düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda 12 altın, 9 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplamda 28 madalya kazanan genç milli satranççılar için tebrik mesajı yayımladı.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Osman Aşkın Bak, İrlanda’da düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda 12 altın, 9 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplamda 28 madalya kazanan genç milli satranççıları yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakanımız Sn. Dr. Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Avrupa Satranç Birliği (ECU) tarafından İrlanda’nın Limerick şehrinde düzenlenen Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda 12'si altın, 9'u gümüş, 7'si bronz olmak üzere toplam 28 madalya kazanan genç milli satranççılarımızı kutluyorum. Milli sporcularımızın kazandığı madalyalarda emeği geçenlere teşekkür ediyor, genç milli satranççılarımızın başarılarının devamını diliyorum."

Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Osman Aşkın Bak’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

https://www.gsb.gov.tr/haber-detay.html/1503

Yönetim Kurulumuz Bir Araya Geldi

aaa99189-d905-4ea7-ac41-2e65b889fb40Yönetim Kurulu toplantımız, 7 Haziran 2024 tarihinde hibrit olarak gerçekleştirildi.

Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Vekillerimiz Aşkın Keleş ve Ömer Asım Ötegen, Asbaşkanlarımız Nilüfer Çınar Çorlulu ve Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Aykut İlker Mete ve Berkay Çelik, Genel Sekreterimiz Fırat Yalçın Federasyonumuzun merkez binasından katılırken, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Medine Boz ve Olcay Ak Nalbant online olarak katıldı.

Toplantıda gündem maddeleri üzerine konuşulurken düzenlenecek ligler, faaliyetler ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Devamını oku...

Minik Hamleler Projesi Türkiye’nin Dört Bir Yanında

27f362b4-6fd7-4c05-8e5c-4be2b405708aAna Sponsorumuz Türkiye İş Bankası ile hayata geçirdiğimiz Minik Hamleler Projesi kapsamında ülkemizin dört bir yanındaki anaokullarına satranç sınıfları açıyoruz. 4 Haziran Salı günü Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve İl Temsilcimiz Erkan Şat’ın katılımıyla Minik Hamleler Projesi protokolü Yalova ilimizde imzalandı.

Devamını oku...