Mobile menu

Türkiye Şampiyonası Başladı

316831721 8604661306272505 6699221364920436685 nGüriş Holding’in destekleriyle Mirage Park Resort Otel’de düzenlenen 2022 Türkiye Satranç Şampiyonası bugün düzenlenen açılış törenin ardından ilk tur maçları ile başladı. Eski Türkiye Şampiyonu FM Feridun Öney adına düzenlenen şampiyonada 10 usta sporcu 9 tur boyunca şampiyonluk için mücadele edecek. Şampiyonada toplamda 225 bin TL ödül dağıtılacak ve şampiyon sporcu 100 bin TL’nin sahibi olacak.

Devamını oku...

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden Federasyonumuza Ziyaret

whatsapp image 2022-11-24 at 16.30.57Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik,  Gençlik Hizmetleri Müdürü Yusuf Kılıç, Federasyonumuzun merkez binasında Başkanvekilimiz Av.Fatih Maden ve Genel Sekreterimiz Mehmet Sedat Fırat ile bir araya geldi. Yeni Oran Gençlik Ofisi ve Federasyonumuza gerçekleştirilen ziyaretin ardından yapılan görüşmede, birlikte yürütülecek etkinlikler ve faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

genclikmerkeziziyaretgenclimerkezi

 

 

Türkiye Şampiyonası Yarın Başlıyor

adsz tasarm - 2022-11-22t123426.326Güriş Holding’in destekleriyle toplamda 225 bin TL ödülün dağıtılacağı ve şampiyon sporcunun 100 bin TL ödülün sahibi olacağı 2022 Türkiye Satranç Şampiyonası yarın başlıyor. Bu yıl eski Türkiye Şampiyonu FM Adil Feridun Öney adına düzenlenen şampiyonanın açılış hamlesi 25 Kasım Cuma günü 15.00’da yapılacak. Şampiyona 24 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında Mirage Park Resort Otel’de gerçekleştirilecek.

Devamını oku...

Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyoruz

24kasm 1"Ögretmenler; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." diyen Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

Öğretmenlere Verilen Hizmet İçi Satranç Eğitim Seminerleri Başladı

seminer gorselMillî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Federasyonumuz arasında 13 Haziran 2022 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul/kurumlarda görev yapan okul yöneticilerine ve öğretmenlere verilen satranç eğitimleri bugün itibari ile süresiz olarak tekrar başladı. ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağında) verilmeye başlanan hizmet içi eğitimlerin sonunda yaklaşık 1 buçuk milyon öğretmene ulaşılması hedefleniyor.

 

Devamını oku...

Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası'ndan 3 Kupa, 6 Madalya Kazandık

 8jp12912022 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası bugün düzenlenen kapanış töreninin ardından sona erdi. Toplamda 46 ülkeden 1000 sporcunun hamle yaptığı şampiyona 9 tur boyunca heyecanlı maçlara sahne olurken, ülkemiz adına sporcularımız 3 kupa ve toplamda 9 madalya kazandı. 10 yaş genel kategoride sporcumuz Baver Yılmaz şampiyon olurken, 14 yaş genelde IM Ediz Gürel ikinci, 8 yaş genel kategoride Ali Poyraz Uzdemir ise üçüncü oldu. Diğer madalya kazanan sporcularımız ise şu şekilde;

Devamını oku...

Yönetimimizden Denizli Ziyareti

1Federasyon Asbaşkanlarımız Ömer Asım Ötegen, Halil Hilmi Darı ve Yönetim Kurulu Üyemiz Medine Boz, Denizli’de İl Temsilcimiz İsmail Sarı ve satranç ailemiz ile bir araya geldi. Ayrıca, yönetimimiz Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman’ı ziyaret ederek ildeki satranç faaliyetleri ve önümüzdeki dönemlerde hayata geçirilecek projeler ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Yönetimimiz Olimpiyat Şampiyonlarımızla Bir Araya Geldi

aaaaFederasyon Başkanımız Gülkız Tulay ve Yönetim Kurulumuz Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası kapanış gününde, Azerbaycan'da düzenlenen U16 Satranç Olimpiyatı'nda şampiyon olan takımımızla bir araya geldi. Başkanımız Gülkız Tulay Milli Takımlar Menajerimiz Yakup Erturan, Takım Kaptanımız Cemil Aghamaliyev, Sporcularımız Taha Özkan, Gülenay Aydın, Eray Kılıç, Hatice Aslı Muştu ve Hasan Hüseyin Çelik'i tebrik ederek hediye takdiminde bulundu ve başarılarının devamını diledi.

 

 

 

aaaa

 

aaaaaaa

 

 

Antalya'da Final Zamanı

whatsapp image 2022-11-13 at 20.42.292022 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'nda bugün sekizinci tur maçları oynandı. Şampiyonada artık son tura girilirken 10 yaş genel kategoride yarışan Baver Yılmaz son tura lider olarak, IM Ediz Gürel ise son tura liderliği paylaşarak giriyor.

8 yaş genel kategoride yarışan Ali Poyraz Uzdemir, beyaz taşlarla rakibinin açılışta yaptığı hatayı güzel bir şekilde değerlendirerek erken bir üstünlük aldı ve maçı güzel oyunuyla kazanmayı başardı. Bu sonuçla 6,5 puana yükselen sporcumuz ikinciliği paylaşarak son tura giriyor.

Devamını oku...

Yönetim Kurulumuz Antalya'da Bir Araya Geldi

whatsapp image 2022-11-13 at 15.27.39Yönetimiz Kurulumuz Antalya'da bir araya geldi. 

Avrupa Şampiyonası'nda 7 Tur Tamamlandı

 8jp99252022 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'nda bugün yedinci tur maçları oynandı. Şampiyonada yedi turun ardından 10 yaş genel kategoride Baver Yılmaz 6,5 puanla liderlik koltuğuna otururken Özgür Toprak Kurt 6 puan ile ikinci sırada son iki tura giriyor. 12 yaş genel kategoride yarışan Yiğit Karaca 6 puanla ikinci sırada, 14 yaş genel kategoride yarışan IM Ediz Gürel ise 6 puanla liderliği paylaşıyor.

Devamını oku...