Mobile menu

Eğitim Videoları Serimizin 71. Dersi Yayında

maxresdefault71Çocuklarımız, gençlerimiz tarafından ilgiyle takip edilen eğitim videoları serimiz,  bu hafta "Atın Gücü #2" konulu 71. ders ile devam ediyor. FM Yasin Emrah Yağız'ın sunduğu "Atın Gücü #2" dersimizde, atın güçlü kullanımına ilişkin daha zorlu örnekler üzerinde inceleme yapacağız.

Eğitim videolarına sitemizin kaynaklar kısmından ulaşabilirsiniz.

Video için tıklayınız

 

Gençler Arası Online Satranç Turnuvası Kayıtları Devam Ediyor

img-20210504-wa0000Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Federasyonumuz iş birliği çerçevesinde online satranç turnuvası düzenlenecektir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamındaki "Gençler Arası Online Satranç Turnuvası" 21 Mayıs 2021 Cuma günü saat 14.00 itibariyle hayata geçirilecektir.

Başvurular 18 Mayıs Salı günü saat 23.00'te sona erecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkiye Satranç Öğreniyor Haziran Ayı Kayıtları Hakkında Detaylı Bilgi

1000x600px bYüzlerce kişiyi satranç sporu ile buluşturduğumuz "Türkiye Satranç Öğreniyor" projemizin Haziran ayı 4. grup dersleri kayıtları 20 Mayıs 2021 tarihinde başlayacaktır.

Mart ayında start verdiğimiz projemiz katılımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Eğitmenlerimiz tarafından interaktif geçen derslerde katılımcılarımız satranç öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. 18 yaş ve üstü herkesin kayıt yaptırabileceği derslerimize katılım ücretsizdir.

ZOOM platformu üzerinden verilecek Haziran ayı 4. grup derslerinin ders programı aşağıdaki gibidir. 

ekran goruntusu 2021-05-13 150532

Sağlık, Barış ve Huzur Dolu Bayramlar Dileriz

sevdiklerinizle birlikte salk ve huzur dolu bir bayram gecirmenizi dileriz 1Ramazan Bayramı'nın ülkemize, satranç ailemize ve sevdiklerimize sağlık, barış, sevgi ve huzur getirmesini temenni ediyor, en içten dileklerimizle bayramınızı kutluyoruz. 
 
Sevdiklerinizle birlikte nice mutlu bayramlar görmeniz dileği ile... 

10 - 16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası

img-20210508-wa0011Hayata geçirdiğimiz projeler, turnuvalar ve etkinliklerle, engelli sporcularımız için başarılı ve önemli işlere imza atıyoruz. Satrancı çocuklarımızın, gençlerimizin yaşamlarının merkezine taşımak için her zaman üretmeye devam ediyoruz. Aldığımız başarılar, sporcularımızın azmi her zaman yüzümüzü güldürüyor. Engellerimizi hep birlikte aşmak bu mücadelenin en güzel hali. Asıl olan sevgidir, anlayıştır ve biz sevgi dolu bir kalple her zaman birlikteyiz.
 
Azminiz, mücadeleniz, umutları yeşerten hikayeleriniz ile iyi ki varsınız sevgili sporcularımız...

FIDE Belgeli Antrenörlerimiz için Önemli Duyuru

ekran goruntusu 2021-05-10 202014FIDE Belgeli antrenörlerimizin dikkatine;

FIDE Belgeli antrenörlerimizin aşağıda belirtilen FIDE hesabına vize ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Ödeme yapmayan antrenörlerin belgeleri FIDE tarafından askıya alınacaktır. 

FIDE Senior Trainer: 4 yıllık vize bedeli: EUR 180

FIDE Trainer: 4 yıllık vize bedeli:: EUR 120

FIDE Instructor: 4 yıllık vize bedeli:: EUR 60

National Instructor: 4 yıllık vize bedeli:: EUR 30

FIDE Yönergesi: https://handbook.fide.com/chapter/FinancialRegulations2021

Bundan sonraki vize dönemlerinin geldiğini tarafınıza tebliğ edilebilmesi ve bir mağduriyet yaşamamak için öncelikle şu bağlantıdan https://dbenhancement.fide.com/ geçerli e-posta adresinizi FIDE veritabanına iletişim bilgilerinizi kayıt edin.

 

Vizesini yaptırması gereken ve vizesini yaptırmış olan antrenörlerimizin listesi aşağıdadır;

Vizeli-Vizesiz Antrenörler Listesi ( 15 Mayıs 2021 tarihli)

 

Ödeme için belirtilen banka hesap detayları;

Banka Transferleri:

Ülke kısaltması, isminizi ve ödeme nedeninizi belirtiniz. (Örnek: FI Licence Fee – isim – soyisim – TUR)

 

CaixaBank S.A

Av. Diagonal, 621 – 629 08028 – Barcelona

Swift

CAIXESBBXXX

Account Name:

Federation Internationale Des Echecs

Euro

ES32 2100 0555 31 0700285124

 

Kredi kartı ile ödeme yapmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.  Bu e-postada FIDE profilinizin linkini ileterek antrenörlük vize ücretini kredi kartı ile yatıracağınızı bildirerek, ödeme yapmak için güvenilir linki iletmelerini istemeniz gerekmektedir. Buraya göndereceğiniz e-postanın ardından FIDE size ödeme yapabileceğiniz güvenli linki iletecektir. 

Başsağlığı

inshot 20210511 231836292Yönetim Kurulu Üyemiz, Sağlık Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Kıvanç Güngör'ün Saygıdeğer Babası Selahattin Güngör'ün vefat haberini derin bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileriz.

Eğitim Videoları Serimizin 70. Dersi Yayında

maxresdefault1Çocuklarımız, gençlerimiz tarafından ilgiyle takip edilen eğitim videoları serimiz,  bu hafta "Atın Gücü #1" konulu 70. ders ile devam ediyor. FM Yasin Emrah Yağız'ın sunduğu "Atın Gücü #1" dersimizde, atın güçlü kullanımını örnekler üzerinde inceleyeceğiz.

 

Eğitim videolarına sitemizin kaynaklar kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Video için tıklayınız

 

Türkiye Satranç Öğreniyor Mayıs Ayı Dersleri Sona Erdi

img-20210509-wa0003Yoğun ilgiyle takip edilen "Türkiye Satranç Öğreniyor" projemizin Mayıs ayı dersleri bugün sona erdi.

1-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen derslerde katılımcılar, Satrancı Tanıyalım, Şah ve Mat, Basit Matlar, Açılışlar, Oyun Sonu, Satrançta Beraberlikler gibi konularda eğitim gördü.

18 yaş ve üstü satranç öğrenmek isteyen herkesin ücretsiz olarak başvurabileceği eğitimlerimiz Haziran ayının ilk iki haftasında 4. grup dersleri ile devam edecektir.

Keyifli bir ders sürecine imza atan katılımcılara ve eğitmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Kıymetli Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun...

adsz tasarm - 2021-05-08t185312.168Bizleri büyük bir fedakarlıkla büyüten, yüreklerindeki sonsuz sevgi ve merhamet ile hayatımıza anlam katan, dünyamızı güzelleştiren değerli annelerimizin Anneler Günü’nü yürekten kutluyoruz.

İyi ki varsınız...

Türkiye Satranç Öğreniyor Projemizin Mayıs Ayı Dersleri Başladı

img-20210501-wa0016Mart ayından bu yana 18 yaş ve üstü yüzlerce kişiyi satranç sporu ile buluşturan "Türkiye Satranç Öğreniyor" projemizin Mayıs ayı 3. grup dersleri bugün başladı.
 
Fuat Ergür, Doç. Dr. Reşat Sadık ve Zeynep Kaya eğitmenliğinde başlayan ilk derste "Satrancı Tanıyalım" konusu işlendi. Eğitimler yarın saat 14.00'te "Şah ve Mat" konusuyla devam edecek. 
 
Yoğun ilgi gören eğitimlerimizin 3. grup dersleri 9 Mayıs tarihinde sona erecek.
 
Katılımcılara ve eğitmenlerimize iyi dersler diliyoruz.

Devamını oku...