Mobile menu

2021 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

kadin 5002021 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonamız Arzum Elektirikli Ev Aletleri Sanayi Ticaret A.Ş. sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.
 
Şampiyonamız ile ilgili; İl Birinciliği Yarışmaları 6 – 14 Mart 2021 tarihleri arasında Chess.com platformu, Yarı Final Yarışmaları ise 27 - 28 Mart 2021 tarihleri arasında Tornelo platformu üzerinden düzenlenecektir. İl yarışmalarında ve yarı final yarışmalarında dereceye giren sporcularımıza Federasyonumuz ve Arzum sponsorluğunda çeşitli hediyeler verilecektir.
 
Final yarışması Covid – 19 Pandemi sürecinin seyri takip edilerek 32 sporcunun katılımı ile yüz yüze ya da online olarak düzenlenecektir. Final Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgiler daha sonra yayınlanacak olan şampiyona sayfasından ilan edilecektir.
 
Şampiyona ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki yönergemizden ulaşabilirsiniz.
 
Şampiyona Yönergesi

Satranç 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursları Başvuruları Devam Ediyor

antrenorluk kursu

LÜTFEN DİKKAT! Aşağıda ilan edilen kurslar 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kurslarıdır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, Gençlik Spor Bakanlığının açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları başvuru yapabileceklerdir.

Bilgilendirme Metni için TIKLAYINIZ.

 

Devamını oku...

IM Ekaterina Atalık FIDE Sporcular Komisyonuna Atandı

ekaterina atalkDünya Satranç Federasyonu(FIDE) yeni Sporcu Komisyonunu duyurdu. Uluslararası Ustamız Ekaterina Atalık FIDE Sporcular Komisyonu’na üye olarak atandı. Doğrudan alınan 9 üye dışında IM Ekaterina Atalık ile beraber komisyona, FIDE Konseyi tarafından IM Alina Kashlinskaya , IM Jomo Pitterson ve IM Odion Aikhoje isimleri de seçildi.

Sporcumuza yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Haber için tıklayınız

Türkiye Satranç Öğreniyor "Nisan" Ayı Kayıtları Devam Ediyor

1000x600px bBir yıl boyunca ücretsiz olarak satranç öğrenmek isteyen 18 yaş ve üstü herkesin kayıt yaptırabileceği eğitim programımız her ayın 1 – 15 tarihleri arasında Zoom platformu üzerinden düzenlenecektir.  

1 – 15 Nisan tarihleri arasında hayata geçirilecek derslerimizin kayıtları devam etmektedir. 

Kayıt olmak için tıklayınız.

Türkiye Satranç Öğreniyor Projesi Dersleri Başladı

adsz tasarm - 2021-03-02t103655.692Tüm Türkiye’ye satranç öğretmek için harekete geçtiğimiz Türkiye Satranç Öğreniyor projemizin ilk dersi 1 Mart tarihinde yoğun bir katılımla başladı.

Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Başkan Vekillerimiz Aşkın Keleş ve Av. Fatih Maden, As Başkanlarımız WIM Nilüfer Çınar Çorlulu ve Halil Hilmi Darı, Eğitim Kurulu Başkanımız Dr. Olgun Kulaç sınıfları ziyaret ederek katılımcılara başarılar diledi.

1 – 14 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek dersler Zeynep Kaya, Mustafa Eynallı, Ferhat Kuru, Fuat Ergür, Atilla Gürmen ve Burak Taner eğitmenliğinde işlenecek.

Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursumuz Bugün Başladı

1.kademe kursGençlik ve Spor Bakanlığımızın açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olan, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları için 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük uygulamalı eğitim kursumuz bugün başladı.

Federasyonumuz Eğitim Kurulu tarafından eğitimleri online, sınavı ise yüz yüze yapılacak olan eğitimin ilk günü Atilla Gürmen, Uğurcan Kirazcı ve Burak Taner eğitmenliğinde geçti. Kursumuzda sabah "Spor Dalı Oyun Kuralları", öğleden sonra "Özel Antreman Bilgisi" konuları işlendi.

Eğitmenlerimize ve katılımcılara teşekkürlerimizi iletiyoruz. 

 

Başkan Tulay'dan Antalya'ya Teşekkür Ziyareti

adsz tasarm - 2021-02-26t142301.978Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa İmamoğlu ve İl Temsilcimiz Osman Akdoğan Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'i makamında ziyaret etti. Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş da ziyarette hazır bulundu. Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür plaketi takdim etti.

Devamını oku...

Sincan’da Sporcular Ödülleriyle Buluştu

img-20210226-wa00656 - 8 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Sincan Belediyesi Online Yıldırım Satranç Turnuvası bugün düzenlenen ödül töreni sona erdi. Törene Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Başkan Vekilimiz Av. Fatih Maden, Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Asım Ötegen, Ankara İl Temsilcimiz Engin Güleç ve sporcular katıldı. 
 
Törende dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Sincan Belediyesi’ne teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Devamını oku...

Federasyon Başkanımızdan Alanya'ya Ziyaret

img-20210226-wa0055Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nazif Emre Kıldırgıcı'yı ziyaret etti. Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nazif Emre Kıldırgıcı'ya, satranç Tarih ile Buluşuyor ve Sokakta Satranç Var projelerinin birbirinden güzel etkinlikler ile Alanya'da başarıyla gerçekleşmesine destek oldukları için teşekkürlerini iletti. 

1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için Online ‘‘Gelişim Semineri’’ Planlanmıştır

1. kademeDeğerli Antrenörlerimiz;

Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için online ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır. 

Seminer 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesine sahip olan ve 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılmak isteyen adaylarımız içindir.

Devamını oku...

Türkiye Satranç Öğreniyor Projemize Yoğun İlgi

b8a27755-d461-4750-a846-13af4d457431Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun duyurusunu yaptığı “Türkiye Satranç Öğreniyor” projemiz, 2 gün gibi kısa bir sürede 1500 kayıt ile yoğun ilgi gördü. Projemize destek olan, yoğun ilgi gösteren herkese Türkiye Satranç Federasyonu olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bir yıl boyunca ücretsiz olarak satranç öğrenmek isteyen 18 yaş ve üstü herkesin kayıt yaptırabileceği eğitim programımız her ayın 1 – 15 tarihleri arasında Zoom platformu üzerinden düzenlenecektir.  

1 – 14 Mart tarihleri arasında hayata geçirilecek projemizin kayıtları dolmuş olup, 1 – 15 Nisan tarihleri arasında hayata geçirilecek derslerimizin kayıtları başlamıştır. 

Kayıt olmak için tıklayınız.