Mobile menu

TBMM Satranç Turnuvaları 7-8 Yaş Grubu Tamamlandı

ftg 4TBMM SATRANÇ TURNUVALARI 7-8 YAŞ GRUBU TAMAMLANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Federasyonumuz arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenecek olan 23 Nisan Çocuk ve Gençlik Buluşmaları Satranç Turnuvalarının ilki Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay ve TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun açılış hamlelerinin ardından 15 Ocak'ta başladı. Toplamda 2 gün ve 6 tur süren mücadelelerin 7-8 yaş grubu 16 Ocak tarihinde tamamlanırken, Şubat ayı içerisinde 9-12 yaş grubunun müsabakalarıyla şampiyona devam edecek. 

Devamını oku...

2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları Son Kayıt Tarihi Uzatıldı.

 tyg yildiz2022 TÜRKİYE KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONALARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU!

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları kayıt süresi 17 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 20.00'a kadar uzatılmıştır.

*Organizasyon Otel Ücretlerinde Güncelleme

Şampiyonalarımızı ilan ettiğimiz tarihten bugüne döviz kurlarında yaşanan hareketlilik nedeniyle Federasyon Yönetimimiz, sporcularımız ve velilerimize katkı sağlama amacıyla konaklama ücretleri ile ilgili gerekli girişimlerde bulunmuştur.

Devamını oku...

2022/1 Antrenör Temel Eğitim Programı Başvuruları Başladı

whatsapp image 2022-01-11 at 13.37.43Antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

Devamını oku...

Yeni Yılınızı Kutluyoruz

yeni-ylTürkiye Satranç Federasyonu olarak yeni yılın sizlere sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyoruz. Yeni yıla girerken Federasyonumuz olarak yeni binamızda olmanının mutluğunu yaşıyoruz. Binamızın tamamlanmasında büyük katkılar sunan Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay'a, Yönetim Kurulumuz'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yeni binamızın camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz. 

 

dsc 9999

TBMM Satranç Turnuvalarının İlki 15-16 Ocak'ta

trnvTürkiye Büyük Millet Meclisi ve Federasyonumuz arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenecek olan Çocuk ve Gençlik Buluşmaları Satranç Turnuvalarının ilki 15-16 Ocak 2022 tarihleri arasında TBMM’de düzenlenecektir. Detaylı bilgi için: http://ankara.tsf.org.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

BICA Pawn Açık Sona Erdi

adsz tasarm 4024 Aralık 2021’da başlayan 1. BICA Pawn Uluslararası Satranç Turnuvası sona erdi. Azerbaycanlı sporcu GM Misratdin Iskandarov turnuvayı 7,5 puan ile şampiyon olarak bitirmeyi başardı. Turnuvada ikinciliği 7 puan ile GM Igor Kovalenko alırken üçünlüğü ise 7 puan ile GM Masoud Mosadeghpour elde etti. Turnuvada yarışan Büyükustalarımız GM Mustafa Yılmaz 6,5 puan ve GM Burak Fırat 6 puan ile turnuvayı tamamladı.

Devamını oku...

Yönetim Kurulumuz Bir Araya Geldi

whatsapp image 2021-12-29 at 14.47.00Yönetim Kurulumuz 29.12.2021 tarihinde Başkanımız Gülkız Tulay başkanlığında toplandı.

Toplantıya Başkan Vekillerimiz Av. Fatih Maden, Aşkın Keleş, Asbaşkanlarımız Ömer Asım Ötegen, Nilüfer Çınar Çorlulu, Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Medine Boz, Olcay Ak Nalbant, Zekiye Yiğitbaşı, Berkay Çelik, Ferat Bilgin, Osman Söyler ve Genel Sekreterimiz Mehmet Sedat Fırat katıldı.

Toplantıda önümüzdeki döneme ilişkin düzenlenecek turnuvalar, planlanan faaliyetler ve diğer gündem maddeleri üzerine istişarelerde bulunuldu.

Yaş Grupları Kayıtlarımız Devam Etmektedir

tyg yildiz2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarımıza kayıtlarımız devam etmektedir. 

Şampiyonalarla ilgili detaylı bilgiye şampiyona sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Küçükler Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://tyg2022.tsf.org.tr/

Yıldızlar Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://yildizlar2022.tsf.org.tr/

Dünya Hızlı Satranç Turnuvası Sona Erdi

warsaw20212021 Dünya Hızlı Satranç Şampiyonası sona erdi. Genel kategoride Özbek sporcu Nodirbek Abdusattorov sürpriz bir şekilde şampiyon oldu, kadınlar kategorisinde ise Rus sporcu Alexandra Kosteniuk şampiyon olmayı başardı. Genel kategoride yarışan sporcumuz GM Vahap Şanal 7 puan, kadınlar kategorisinde yarışan IM Ekaterina Atalık ise 6,5 puan ile turnuvayı noktaladı.

Devamını oku...

1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için Online Gelişim Semineri

2.kademe kursuna katilacak 1.kademe antrenorlermz cn gelm semnerÖnümüzdeki aylarda yapılması planlanan 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursu öncesinde açılacak olan ‘‘1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için Online Gelişim Semineri’’ duyurusudur.

Devamını oku...

TBMM ve Federasyonumuz Arasında İş Birliği Protokolü

img 6521Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Satranç Federasyonu Arasında İş Birliği Protokolü

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay tarafından iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında gençlere TBMM’nin tarihi ve önemi hakkında farkındalık oluşturulması hedeflenirken, TBMM Kupası, Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında yaş gruplarına göre turnuva düzenlenmesi, TBMM yerleşkesinde satranç eğitim merkezi oluşturulması planlanıyor.

Devamını oku...