Mobile menu

2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası

turkiyekucuklerveyildizlatTürkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası için geri sayım başladı. 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası 20 – 27 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecektir.

Avrupa’nın en çok katılımlı satranç organizasyonlarından olan, 7 – 12 ve 13 - 18 yaş grubu satranç sporcularının mücadele ettiği Yaş Grupları bir satranç şöleni havasında gerçekleştirilmektedir. Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular, aileler, antrenörler ve birçok katılımcı ile binlerce kişi Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası için buluşmaktadır.

Şampiyonalara, İl/İlçe Yarışmalarını tamamlayan sporcular, 2023 Milli Takım havuzunda yer alan sporcular, KKTC'li sporcular, Ulusal ve FIDE unvanlı sporcular kayıt yaptırabileceklerdir.

İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinde yer almayan sporcular final yarışmalarına katılamayacaklardır. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra; yukarıda belirtilen şartları sağlamayan sporcular şampiyonadan çıkarılacak ve tüm işlemleri iptal edilecektir.

Şampiyona yarışma Sayfaları:

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası

Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası

Sporcularımız 4.El Llobregat Açık Satranç Turnuvası'nda

adsz tasarm 154. El Llobregat Açık Satranç Turnuvası, 30 Kasım – 8 Aralık 2023 tarihleri arasında İspanya’nın Castelldefels şehrinde düzenleniyor. 47 ülkeden 210 sporcunun mücadele ettiği turnuvada aynı zamanda 41 GM, 10 WGM, 61 IM, 3 WIM, 61 FM, 1 WFM ve 11 CM olmak üzere 188 unvanlı sporcu yarışıyor. Turnuvada ülkemizi ise GM Vahap Şanal, IM Yağız Kaan Erdoğmuş, IM Umut Ata Akbaş, FM Selim Çıtak ve FM Tamer Tarık Selbes temsil ediyor. Turnuvada beş tur sona ererken IM Yağız Kaan Erdoğmuş 3,5 puan, GM Vahap Şanal ile FM Tamer Tarık Selbes 3 puan, IM Umut Ata Akbaş 2,5 puan ve FM Selim Çıtak 2 puanla yoluna devam ediyor.

Devamını oku...

Türkiye Satranç Şampiyonası'nda 3.Tur

tr23tur3Federasyonumuz tarafından GÜRİŞ Holding sponsorluğunda düzenlenen 2023 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda üçüncü tur maçları oynandı. Üç turun ardından GM Mert Yılmazyerli 2,5 puanla tek başına liderliğini devam ettirirken 2 puana sahip olan FM Adar Tarhan, IM Alparslan Işık ve FM Ufuk Tuncer ise ikinci sırada bulunuyor.

Devamını oku...

Yönetim Kurulumuz Bir Araya Geldi

ykyoplantisi 1Yönetim Kurulu toplantımız, 4 Aralık 2023 tarihinde hibrit olarak gerçekleştirildi. Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Vekillerimiz Aşkın Keleş ve Ömer Asım Ötegen, Asbaşkanımız Nilüfer Çınar Çorlulu, Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Ümit Şifaver, Genel Sekreterimiz Fırat Yalçın Federasyonumuzun merkez binasından katılırken, Asbaşkanımız Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Aykut İlker Mete, Olcay Ak Nalbant ve Berkay Çelik ise online olarak katıldı.

Toplantıda 2023 yılının değerlendirmesi yapılırken, gündem maddeleri üzerine konuşuldu, gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan projeler ve faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Devamını oku...

Türkiye Satranç Şampiyonası'nda 2 Tur Geride Kaldı

whatsapp image 2023-12-03 at 22.25.20Federasyonumuz tarafından GÜRİŞ Holding sponsorluğunda düzenlenen 2023 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda ikinci tur maçları oynandı. İki turun ardından GM Mert Yılmazyerli tam puanla tek başına liderlik koltuğunda otururken 1,5 puana sahip olan FM Adar Tarhan ise ikinci sırada bulunuyor.

Devamını oku...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

whatsapp image 2023-12-03 at 12.39.16Türkiye Satranç Federasyonu olarak hayata geçirdiğimiz projeler, turnuvalar ve etkinliklerle, engelli sporcularımız için başarılı ve önemli işlere imza atıyoruz.

Görme engelli çocuklarımız için “Gören Eller Projesini” hayata geçirerek Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm görme engelli okullarında satranç sınıfları açtık.

Devamını oku...

2023 Türkiye Satranç Şampiyonası Başladı

whatsapp image 2023-12-02 at 16.26.40Federasyonumuz tarafından GÜRİŞ Holding sponsorluğunda düzenlenen “2023  Türkiye Satranç Şampiyonası” başladı. 1977 ve 1980 yıllarında Türkiye Satranç Şampiyonu olan Ergun Gümrükçüoğlu anısına düzenlenen şampiyonamızda; GM Mert Yılmazyerli, IM Alparslan Işık, FM Ataberk Eren, FM Adar Tarhan, FM Ufuk Tuncer, FM Umut Erdem Gündüz, FM Yankı Taşpınar, FM Atakan Mert Biçer, Enis Metin ve Ceren Tırpan hamle yapıyor. 10 sporcunun 9 tur boyunca mücadele edeceği şampiyonada toplam 225 bin TL ödül dağıtılacak. Birinci olan sporcu ise 100 bin TL’lik nakdi ödülün sahibi olacak.

Devamını oku...

2023 Türkiye Satranç Şampiyonası Başlıyor !

adsz tasarm 14Federasyonumuz tarafından Güriş Holding’in destekleriyle Mirage Park Resort Otel’de 1-10 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecek 2023 Türkiye Satranç Şampiyonası başlıyor.

Eski Türkiye Şampiyonu Ergun Gümrükçüoğlu anısına düzenlenen şampiyonada GM Mert Yılmazyerli, IM Alparslan Işık, FM Ataberk Eren, FM Adar Tarhan, FM Ufuk Tuncer, FM Umut Erdem Gündüz, FM Yankı Taşpınar, FM Atakan Mert Biçer, Enis Metin, Ceren Tırpan olmak üzere 10 sporcumuz 9 tur boyunca şampiyonluk için mücadele edecek. Toplamda 225 bin TL ödülün dağıtılacağı şampiyonada birinci olan sporcu 100 bin TL’nin sahibi olacak.

Devamını oku...

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı Türkiye İş Bankası Satranç Kupası”nda Şampiyon IM Ediz Gürel

whatsapp image 2023-11-27 at 19.30.43 3Cumhuriyetimizin 100. Yılı Türkiye İş Bankası Satranç Kupası’nda şampiyon IM Ediz Gürel oldu. Şampiyon IM Ediz Gürel, aynı zamanda 225 bin liralık büyük ödülü almaya hak kazandı. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Ana Sponsoru Türkiye İş Bankası’nın katkılarıyla, 23-27 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen, Türkiye’nin birbirinden güçlü 12 usta satranç sporcusunun yarıştığı kupa heyecanı sona erdi. Ankara’da Cumhuriyet tarihimizin simge yapılarından Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde düzenlenen kupada, mücadele dolu geçen beş eleme turunun ardından son dörde kalan sporcular yarı final ve final maçlarında karşı karşıya geldi. Yarı final ve final maçlarının sonunda şampiyon isim IM Ediz Gürel olurken, “Cumhuriyetimizin 100.yılı Türkiye İş Satranç Kupası”nda ikinci GM Emre Can, üçüncü GM Vahap Şanal oldu. GM Mert Yılmazyerli kupayı dördüncü olarak tamamladı.

Devamını oku...

4. Kademe Başantrenörlük Uygulama Eğitimi Kursu İlanı

whatsapp image 2023-11-29 at 17.40.37Eğitim Kurulumuz tarafından 18 – 28 Aralık 2023 tarihleri arasında İstanbul'da 4. Kademe Baş Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu planlanmıştır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kursa sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 4. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Devamını oku...

5. Kademe Teknik Direktörlük Uygulama Eğitimi Kursu İlanı

whatsapp image 2023-11-29 at 12.55.35Eğitim Kurulumuz tarafından 18 – 29 Aralık 2023 tarihleri arasında İstanbul’da 5. Kademe Teknik Direktörlük Uygulama Eğitimi Kursu planlanmıştır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kursa sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 5. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Devamını oku...