Mobile menu
Gülkız Tulay

Özgecan 'Son' Olsun!

Değerli Dostlarım,

Hepimizin bildiği gibi, geçtiğimiz günlerde 20 yaşındaki güzeller güzeli kızımız, kardeşimiz, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın Mersin'de vahşice öldürülmesi, tüm ülkemizi ve elbette camiamızı yasa boğmuştur.

Ailesi tarafından geri dönmesi ümidiyle okuluna uğurlanan, masum, hayat dolu bu genç kızımızın, ruhsal ve ahlaki açıdan yozlaşmış ve yoksunlaşmış katiller tarafından katledilmesi, hangi görüş, düşünce ve fikre sahip olursa olsun tüm ülkemizi derinden yaralamıştır.

Tarih boyunca devam eden kadına karşı şiddet konusundaki utancımız, Özgecan'ın katledilmesiyle tekrar gün yüzüne çıkmış ve acımızla birleşerek vicdanlarımızı sızlatmıştır.

Acımız kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük.  Bu vahşet karşısında öncelikli talebimiz elbette bu vahşeti gerçekleştirenlerin en ağır şekilde cezalandırılması ve bu vahşetleri besleyen, barındıran ve onaylayan zihniyete karşı ortak bir dayanışma ve bilinç oluşturulmasıdır.

Yaşanan bu elim olayda hayatını kaybeden Özgecan'ımıza Allah'tan rahmet, tarifi mümkün olmayan bu büyük acı için ailesi, yakınları ve kamuoyuna sabır ve başsağlığı diliyor, yaşanan bu insanlık dışı olayı esefle ve nefretle kınıyoruz.

Dileriz Özgecan 'son' olur!Gülkız Tulay
17 Şubat 2015

Yazı Arşivi