Ulusal, FA ve IA Hakemlerimizin Dikkatine !

fide kart15-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Krakow / Polonya’da düzenlenen 82. FIDE Kongresi'nde alınan karar doğrultusunda Ulusal (NA), FIDE (FA) ve International (IA) hakemlerin bir defaya mahsus olmak ve 01.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere hakem lisans ücreti yatırmaları gerekmektedir. Lisans ücretlerini yatıran hakemler aşağıdaki listede yeşil ile gösterilmiştir. Lütfen kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail gönderebilirsiniz.

xlsÜCRET YATIRAN HAKEMLER (21.08.2020)
unlem  FIDE'ye bir sonraki gönderim 25.09.2020 tarihinde yapılacaktır.

Devamını oku...

2020 Ulusal Hakemlik Kurslarımız Başlıyor

2020 ulusal hakemlik kurslarCOVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonumuzun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda düzenlenen 2020 yılı Ulusal Hakemlik Kurslarımız yarın başlıyor. Pandemi sürecinde hakemlerimizin gelişimi için hayata geçirdiğimiz bir dizi online eğitimin ardından, yeni normalleşme dönemiyle birlikte fiziksel mesafe ve hijyen konuları esas alınarak hazırlanan sınıflarımızda, komisyonumuz tarafından alınan rehbere riayet edilerek ilk yüz yüze eğitimimiz gerçekleştirilecektir.

7 - 8 - 9 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan kurslarımız Ankara (Çankaya Evi / Çiğdem Mah.), Antalya (Nazım Hikmet Kongre Merkezi / Konyaaltı) ve Balıkesir'de (Yarış Ortaokulu / Altıeylül) düzenlenecektir.

Tüm katılımcılarımızın ve eğitmenlerimizin güzel ve sağlık dolu bir kurs süreci geçirmelerini temenni ederiz.

2020 Yılı Ulusal Hakemlik Kursları - Kurs Programı Hk. Güncelleme

tasarm2002Değerli Hakemlerimiz,

2020 yılı Ulusal Hakemlik Kursları, Federasyonumuzun COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu'nun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda, 07 - 08 - 09 Ağustos 2020 tarihlerinde, Ankara (Çankaya Evi / Çiğdem Mah.), Antalya (Nazım Hikmet Kongre Merkezi / Konyaaltı) ve Balıkesir'de (Yarış Ortaokulu / Altıeylül) gerçekleştirilecektir.

Söz konusu kurslara, 01 Haziran 2020 tarihinde yayınlanan güncel norm tablosuna göre, 3 veya daha fazla ulusal normu bulunan il hakemleri katılabilecektir.

Güncel Norm Tablosu  |  Rehber  | Katılım Şartları ve DetaylarBaşvuru Listesi


 

*Kurs Yeri Hk. Güncelleme: Ankara'da düzenlenecek olan Ulusal Hakem Kursumuzun yeri "Çiğdem Mahallesi'nde bulunan Çankaya Evi" olarak değişmiştir. 

*Kayıtlar Hk. Güncelleme: Başvuru sayısının 20’nin altında olması nedeniyle, 2 turnuva normu olan hakemler de kursa kayıt yaptırabilecektir. Bu durumda olan hakemler için son başvuru tarihi 06 Ağustos 2020 saat 17:00'dır.

*Kurs programına ulaşmak için burayı tıklayınız.

Katılımcılarımıza önemle duyurulur.

FIDE Announces Workshop For Arbiters And Federations

b77400f25a5c30b2e6ce1382c2bc8710Değerli Hakemlerimiz,

FIDE tarafından 10 Haziran 2020 tarihinde Hakem Çalıştayı gerçekleştirilecektir.

Söz konusu çalıştay Zoom programı üzerinden yapılacak olup, aktif tüm FIDE ve Uluslararası Hakemler katılabilecektir. Bunun için, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile başvuruda bulunmanız ve tarafınıza gönderilecek toplantı davet linkini beklemeniz gerekmektedir.

Duyuru için burayı tıklayınız.

(Söz konusu duyuruda belirtilen ikinci etkinlik hakemlerin katılımını kapsamamaktadır. Bu nedenle lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta göndermeyiniz.)

Güncel Norm Tablosu (2020-1)

duyuruu yeni-gif Değerli Hakemlerimiz, 01 Haziran 2020 tarihli güncel hakem norm tablomuz ilan edilmiştir.

Güncel norm tablosuna ulaşmak için tıklayınız.

 

Ulusal Hakemlerimizin Swiss Manager Eğitimi Grup Oluşumları

mhkuzaktanegitimDeğerli Hakemlerimiz,

Federasyonumuz Merkez Hakem Kurulu tarafından, uzaktan eğitim programı kapsamında ulusal hakemlerimize yönelik gerçekleştirilecek Swiss Manager eğitimlerinin grup oluşumlarına ulaşmak için burayı tıklayınız.

Söz konusu eğitimler, 01 ve 02 Haziran 2020 tarihlerinde saat 21:00'da gerçekleştirilecektir.

Swiss Manager eğitimine kayıt olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize Microsoft Teams daveti gönderilecek olup, e-postada yer alan "toplantıya katıl" kutucuğuna tıkladıktan sonra, yukarıda yer alan tabloda hangi grupta olduğunuz yazıyor ise o gruba ait kanala giriş yapmanız gerekmektedir.