2021 Yılı 2'nci Grup Ulusal Hakemlik Kursu

tasarm2002Değerli Hakemlerimiz,

2021 Yılı 2'nci Grup Ulusal Hakemlik Kursu ve Sınavı'nın Federasyonumuzun COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu'nun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda, 28 - 31 Ekim 2021 tarihleri arasında Karadeniz Vakfı / Sarıyer / İstanbul'da düzenlenecektir.

Detaylar için haberin devamını okuyunuz.

 

Devamını oku...

Başvurular Sona Ermiştir - 2021 Yılı 1'nci Grup Ulusal Hakemlik Kursu

tasarm2002Değerli Hakemlerimiz,

2021 Yılı 1'nci Grup Ulusal Hakemlik Kursu ve Sınavı'nın Federasyonumuzun COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu'nun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda, 14 - 17 Ekim 2021 tarihleri arasında Caissa Hotel / Ayvalık (Altınova) / Balıkesir'de düzenlenmesi planlanmaktadır.

10 Ekim 2021 tarihi itibariyle, kurs kontenjanı dolmadığı için biri turnuva ve biri gelişim normu olmak üzere iki normu olan hakemler de başvuru yapabilirler. Bu durumda olan hakemlerimiz için son başvuru tarihi 12 Ekim 2021 saat 17:00'dir. (Başvurular sona ermiştir.)


Detaylar için haberin devamını okuyunuz.

Devamını oku...

FIDE Veritabanı Geliştirmesi

onemli duyuru fide

FIDE, veri tabanlarındaki Ulusal, FA ve IA hakemler, organizatör ve antrenörlerin bilgilerini güncellemek ve genişletmek adına 1 Mart - 31 Ekim tarihleri arasında sürecek bir program başlattı. Buna göre, hakem, antrenör ve organizatörlerin 31 Ekim tarihine kadar FIDE web sitesi üzerindeki formu doldurarak istenen bilgileri girmesi gerekiyor. Belirlenen tarihe kadar gerekli bilgiler girilmediği takdirde ilgili şahıs inaktif statüsüne düşürülecek ki bu da herhangi bir resmi FIDE organizasyonunda görevlendirilemeyecekleri anlamına geliyor.

 

 

İstenilen bilgi formu aşağıda bağlantısı verilen sayfadan doldurulabilir.

Hakem, organizatör ve antrenörlerimizin dikkatine sunarız.

https://dbenhancement.fide.com

Ulusal, FA ve IA Hakemlerimizin Dikkatine !

fide kart15 - 22 Ekim 2011 tarihleri arasında Krakow / Polonya’da düzenlenen 82. FIDE Kongresi'nde alınan karar doğrultusunda, Ulusal (NA), FIDE (FA) ve International (IA) hakemlerin bir defaya mahsus olmak ve 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere hakem lisans ücreti ödemeleri gerekmektedir. Lisans ücretlerini ödeyen hakemler aşağıdaki listede (Bkz. Ücret Yatıran Hakemler Listesi) yeşil renk ile gösterilmiştir. Lütfen kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail gönderebilirsiniz.
 
 
 
 

xlsÜCRET YATIRAN HAKEMLER (Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021)
unlem  FIDE'ye bir sonraki gönderim 30 Eylül 2021 tarihinde yapılacaktır.

Devamını oku...

Aday Hakem ve Hakem Gelişim Kursları Başlıyor

duyurukurslargorselAday Hakem ve Hakem Gelişim Kursları’nın, Federasyonumuz COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu’nun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda düzenlenmesine karar verilmiştir.

Devamını oku...

Avrupa Satranç Birliği Hakem Konseyi Online Hakem Sertifikasyon Kursu

ecu arbiter councilAvrupa Satranç Birliği Hakem Konseyi (ECU-AC) tarafından 27 - 30 Ocak 2021 tarihleri arasında Online Hakem Sertifikasyon Kursu gerçekleştirilecektir.

Avrupa Satranç Birliği'nin düzenleyeceği online turnuvalarda görev almak isteyen, FA ve IA unvanına sahip hakemlerin yararlanabileceği kursa son başvuru tarihi 14 Ocak 2021'dir.

Detaylı bilgi almak için burayı tıklayınız.

İlgilenen FA ve IA hakemlerimize duyurulur.