Mobile menu

Dünya Yaş Grupları (08-10-12) Şampiyonası/Bilgilendirme

dunya yas 181Dünya Yaş Grupları (08-10-12) Satranç Şampiyonası 03-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Santiago de Compostela, İspanya'da gerçekleşecektir.

Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'na federasyonumuz adına doğrudan katılım hakkı olan sporcular, kendi olanaklarıyla katılmak isteyen sporcu, antrenör ve veliler katılım yönergesine uygun şekilde Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvuru yapmalıdırlar. Başvurular  30 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar  uzatılmıştır. 

Bu tarihten itibaren yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Katılım Yönergesi (Son sayfanın çıktısı alınarak, elle doldurduktan sonra taratılarak gönderilmelidir.)

Bilgi Formu (Excel üzerinde doldurarak,  excel kaydedilerek gönderilmelidir.)

Devamını oku...

Eğitim Kampımız Eğlenceli Etkinlikler İle Devam Ediyor

kamp1444Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Ankara Grannos Thermal & Convention Hotel’de organize edilen 2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu II. Genel Kampı ve Özel Gruplar II. Kampı, yoğun ders programları, eğitici ve eğlenceli etkinlikler ile devam ediyor.

Son derece güçlü ve uzman antrenörlerin eğitimler verdiği kamp programında sporcularımız son derece verimli dersler alırken, aynı zamanda çok sayıda etkinlikle eğlenceli zamanlar da geçiriyorlar.

Güne spor yaparak zinde başlayan sporcularımız gün içinde aldıkların derslerin ardından havuz, müzik, spor ve sinema etkinlikleri ile keyifli vakit geçiriyorlar.

Küçükler’de 107, Yıldızlar’da 47 ve Özel Grup’ta 19 olmak üzere toplam 173 sporcunun eğitim aldığı kamp programı 17 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek.

Devamını oku...

Dünya Gençler Şampiyonası’na Katılacak Türk Sporcular için Duyuru

BANNER2-12018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonası 04  Eylül (geliş) - 16 Eylül (gidiş) 2018 tarihlerinde "Genel" ve "Kızlar" kategorileri olmak üzere iki ayrı kategoride Gebze-Kocaeli'de gerçekleşecektir. FIDE yönergesine göre şampiyonaya 01 Ocak 1998 ya da daha sonra doğan sporcular katılabilir.

  1. 1. Şampiyonaya TSF davetlisi olarak katılacak sporcuların 04  Eylül (giriş) - 16 Eylül (çıkış) 2018 tarihleri arasında ki tam pansiyon konaklamaları, 140€ FIDE giriş ücreti ve 100€ organizasyon ücreti ödemeleri TSF tarafından karşılanacaktır.

2018 Türkiye Gençler Şampiyonasından katılma hakkı kazanan sporcuların ulaşımları da (rayiç bedel üzerinden) TSF tarafından karşılanacaktır.

Aşağıda isimleri belirtilen davetli sporcularımızın katılım durumlarını 15 Ağustos Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine iletmeleri gerekmektedir.  

TSF Davetlisi Sporcular

Devamını oku...

Keşan Açık'ta Yarış Devam Ediyor

phoca thumb l img 20180812 170703 1600x1200Keşan Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, dördüncü gününde tüm heyecanı ile devam ediyor.

Keşan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ve Cuma günü gerçekleşecek ödül töreniyle sona erecek turnuva 9 ülkeden 145 sporcunun yarışına sahne oluyor.

Bugün oynanacak çift tur karşılaşmaları ile mücadeleye devam edilecek turnuvanın 5. turu sonunda 4,5 puanlı sporcular GM Davit Maghalashvili, GM Davit Benidze, IM Giorgi Sibashvili, Alihan Guseynov, IM Tamaz Mgeladze ve IM Misratdin İskandarov liderliği paylaşıyorlar.

Turnuvanın oldukça çekişmeli geçecek 6. ve 7. tur maçları saat 10.00 ve 16.00’da oynanacak.

Turnuva Sayfası

Devamını oku...

Burdur Gölü Açık'ta İlk Yarı Tamamlandı

burdur2018 3Türkiye Satranç Federasyonu ve Burdur Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Burdur Gölü Uluslararası 4. Açık Satranç Turnuvası’nda ilk yarı tamamlandı.

5 turu geride kalan ve bu sabah saat 10.00’da başlayacak 6. Tur karşılaşmaları ile devam edecek turnuvada toplam 255 sporcu 5 kategoride mücadele ediyor.

12 Ağustos Pazar günü başlayan ve Burdur Bahçeşehir Koleji Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuvanın A kategorisinde FM Nuri Murad 4,5 puanla birinci, Can Koçak ve Abdullah Doğukan Dere ise yarım puan farkla zirveyi takip ediyorlar.

Heyecan dolu karşılaşmalara sahne olan turnuvanın 5. turu sonunda sıralama durumu için tıklayınız.

AB14 Yaş10 Yaş8 Yaş

Turnuvada bugün katılımcılar için Salda Gölüne gezi de düzenlenecek.

Devamını oku...

Kadın Ustalarımız Hazırlık Kampında

20180814 103303Kadın Ustalarımızın 43. Dünya Satranç Olimpiyatı hazırlık kampı, 10-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleşiyor.

GM Adrian Mihalcishin antrenörlüğünde gerçekleşen kamp çalışmasında A Milli Kadın Takımı sporcularımız IM Ekaterina Atalik, WGM Kübra Öztürk, WGM Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, WFM Çağıl Irmak Arda ve WFM  Duru Okuyaz’ın katılımıyla gerçekleşiyor.

 

 

 

Ulusal Takım Havuzu ve Özel Gruplar Kampı Ankara'da Başladı

kamp201822018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar II. Ulusal Takım Havuzu Genel Kampı ve Özel Gruplar II. Kampı 12 Ağustos Pazar günü Ankara Grannos Thermal & Convention Hotel’de başladı.

Sporcuların beş gün boyunca eğitime tabi tutulacağı kamp programında ilk dersler, AYGEG Başkanı IM Yakup Erturan ve Kamp Koordinatörü Mert Altunay'ın sporcu ve velilere kamp kuralları ve işleyişi konusunda yaptığı bilgilendirme toplantısının ardından start aldı.

Toplam 173  sporcunun katıldığı kamp programında; AYGEG Başkanı IM Yakup Erturan, AYGEG Antrenörü Onur Kınsız, antrenörlerimiz GM Mikhailo Oleksiyenko, GM Camil Aghamaliev, IM Vladimir Grabinsky, IM Hasan Kılıçaslan, WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, FM Yasin Emrah Yağız, FM Ata Seçer, FM Serkan Yeke, İbrahim Tofan, WFM Emine Yanık, Gökhan Narman, Engin Yaşar Işık, Necmettin Korkmaz, İhsan Kılıç, Metin Alper, Emir Öztürk, Ervin Özkan, Erman Gülten, Murat Yelligedik, Doğan Küçük, Aydın Duman, Burak Özen, Bülent Erşahin ve Büşra Arığ tarafından eğitim verilirken, tercüman olarak ise Sedat Eser ve İlkin Ege Okay görev alıyor.

Sporcuların eğitimlerinin yanı sıra sinema, söyleşi, spor ve çeşitli etkinliklerle eğlenceli ve dolu dolu bir hafta geçireceği kamp programı 17 Ağustos Cuma günü tamamlanacak.

Devamını oku...

Ulusal Hakem Semineri Ankara'da Başladı

photo-2018-08-13-11-50-23TSF tarafından düzenlenen Ulusal Hakem Semineri, 13 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye Satranç Federasyonu IM Nevzat Süer Salonu’nda başladı.

28 ilden 49 hakemin katıldığı seminer programının eğitmenliği IA Fahri Karabay, IA Ahmet Uçtu, IA ismail Çalışkan, FA Mustafa İmamoğlu, FA Umut Sapan ve FA Yücel Yıldırım yapıyor.

TSF Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer’in bugün kursiyerleri ziyaret ederek başarı dileklerini ilettiği Ulusal Hakem Semineri, 15 Ağustos Çarşamba günü yazılı ve uygulama sınavları ile sona erecek.

Devamını oku...

Deniz Özen'den GM Normu!

deniz gm normuSırbistan’ın Valjevo kentinde 6-12 Ağustos tarihleri arasında bu sene dördüncüsü düzenlenen  ve bir kapalı norm turnuvası olan Selimir Manojlovic Anı Turnuvası’nda mücadele eden sporcumuz FM Deniz Özen, 7/9 puanla birinci olarak büyük bir başarıya imza attı ve 2600 üstü ELO performansıyla GM (büyükusta) normuna hak kazandı.

Genç oyuncumuzu bu başarısından ötürü kutlar, güzel haberlerinin devamını dileriz.

Sonuçlar

Burdur Gölü Açık Satranç Turnuvası'nda İlk Hamleler Yapıldı

img 1961Türkiye Satranç Federasyonu ve Burdur Belediyesi işbirliği ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Burdur Gölü Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 12 Ağustos Cuma günü Burdur Bahçeşehir Koleji Spor Salonunda başladı.

Turnuvanın açılış törenine; Burdur Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü Vekili Mustafa Kemal Sever, Belediye Başkan Yardımcısı ve Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Başgül, Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Osman Çoban, Turnuva Gözlemcisi Emin Yasa Altun ve TSF Burdur İl Temsilcisi Şükrü Şener katıldı.

Toplam 255 sporcunun beş kategoride yarıştığı turnuvanın ilk turu, protokol üyelerinin sembolik açılış hamlelerinin ardından başladı.

Turnuva Sayfası

Devamını oku...

Keşan Açık Başladı

dsc 0410Keşan Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 12 Ağustos Pazar günü Keşan Atatürk Kapalı Spor Salonunda başladı.

9 ülkeden 145 sporcunun 9 tur boyunca yarışacağı turnuvanın açılış töreni, Keşan Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan ve TSF Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Gülmez'in katılımıyla gerçekleşti.

Turnuva Sayfası

Devamını oku...