Mobile menu

TSF Organizasyon Başarısı ile Yine Gündemde!

ecchabreler17TSF’nin 38 ülkeden 300’ü aşkın sporcu ve 48 takımın katılımıyla ev sahipliği yaptığı Avrupa Kulüpler Kupası ve 88. FIDE Kongresine katılan dünya satranç otoriteleri, takımlar ve sporcular, Türkiye Satranç Federasyonu'nun organizasyonuna övgüler yağdırdı.

ECU (Avrupa Satranç Birliği) Başkanı Zurab Azmaiparashvili’nin TSF'yi “Bugüne kadar düzenlenen en iyi Avrupa Kulüpler Kupasına imza attınız” sözleriyle kutladığı ve turnuvada yarışan takım ve sporcuların çeşitli kanallardan teşekkür ederek kutlama mesajları gönderdiği etkinlikler Türk basınında da geniş yer aldı.

Kalitesiyle dünya satranç kamuoyunun takdirini kazanan ve dünyanın her yerinden tebrik mesajlarının iletildiği faaliyetlere ilişkin yazılı ve görsel basında çıkan haberleri aşağıda paylaşıyoruz. 

Devamını oku...

Hayri Özbilen 4. Anma Satranç Turnuvasında Şampiyon Yalçın Can Kılıç

dscn9562Hayri Özbilen 4. Anma Satranç Turnuvası 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında Pendik Belediyesi katkılarıyla Arif Nihat Asya Kültür Merkezinde düzenlendi. Turnuvanın 7 turu sonunda 6 puanla Yalçın Can Kılıç şampiyon olurken, ikinciliği 5,5 puan kazanan sporculardan Ömer Amir Akdağ, üçünclüğü ise eş puanla Atakan Açıkgöz kazandı.

Kategori ödüllerinde ise en başarılı emektar sporcu Fadıl Çelik, en başarılı 12 yaşaltı sporcu Yağız Çınar Akın ve en  başarılı bayan sporcu Ayşe Sena Tosun oldu. Dereceye giren sporculara ödüllerini Hayri Özbilen`in eşi Ayla Özbilen, Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar, İl Temsilcisi Rıza Öney, Pendik Satranç İlçe Temsilcisi İlhan Akkaya, Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Md. Yrd. Burak Gül ve Birim Sorumlusu Furkan Levent sundu. 

Devamını oku...

Hızlı ve Yıldırım'da İlk Hamleler Yapıldı

dsc 24762017 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası Arsuz Belediyesinin katkılarıyla Lion King Otel'de 18 Ekim Çarşamba günü, Türkiye Yıldırım Şampiyonası ise 19 Ekim Perşembe günü başladı.

Şampiyonanın açılış törenine; Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban Kurum Müdürleri, veliler, antrenörler ve sporcular katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından turnuvanın açılış hamlesini Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve Kurum Müdürleri yaptı.

Açılış konuşmasında TSF Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, TSF Başkanı Gülkız Tulay'ın yoğun programından dolayı katılamadığını ancak tüm kalbi duygularla sevgi, saygı ve başarı dileklerini sporculara ilettiğini dile getirdi ve Arsuz Belediye Başkanı ve Arsuz Kaymakamına şampiyonaya desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Arsuz Belediye Başkanı Sayın Nazım Culha ise "Gençlik ve Spor Bakanlığına, Türkiye Satranç Federesyonu’na, şampiyonanın diğer sponsoru iş adamı Mişel İlbasan'a şükranlarını bildirdi ve her sene Arsuz'da yapılan şampiyonanın verdiği gururla tüm katılımcılara başarılar diledi.

Son olarak Arsuz Kaymakamı Musa Sarı sporun her türlüsünün kişiye kattığı olumlu değerlerden bahsederek; sporcu ailelerine ve antrenörlerine teşekkürlerini iletti. Sarı, Arsuz ilçesinin spor kenti olma yolunda ilerlediğini, her türlü spor branşında da şampiyonluklara ev sahipliğini yapmanın memnuniyetini dile getirdi. 

Şampiyonayı takip etmek için turnuva sayfasını tıklayınız. 

Devamını oku...

İş Bankası 20 Bininci Satranç Sınıfını Açtı

acz 4999Türkiye Satranç Federasyonu'nun 2005 yılından bu yana ana sponsoru olan Türkiye İş Bankası, çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimlerine önemli katkı yapan satranç sporunun yaygınlaşması için ülke çapında satranç sınıfları açmaya devam ediyor.

Sarıyer Bala Hatun İlkokulu'ndaki 20 bininci satranç sınıfı; İş Bankası Genel Müdür Adnan Bali, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, TSF Genel Sekreteri M. Sedat Fırat, TSF İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açıldı.

İş Bankası, açtığı satranç sınıfları ile ilköğretim okullarında çocukları satranç oynamaya teşvik etmeyi, öğretmenlerin dikkatini bu alana çekmeyi, olanakları sınırlı okullarda malzeme yetersizliğini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bankanın desteğiyle ülkemizde son yıllarda en fazla lisanslı oyuncuya sahip spor dalı haline gelen satrançta, yurtdışında önemli başarılara imza atılırken, uluslararası turnuvalarda kazanılan madalya sayısı 389'a yükseldi.

Devamını oku...

Mersin Büyükşehir Belediyesi II. Uluslararası Satranç Turnuvası

500 mersinMersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun ortaklaşa düzenleyeceği Mersin Büyükşehir Belediyesi II. Uluslararası Satranç Turnuvası 22-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Servet Tazegül Spor Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

 Turnuva Sayfası

Şampiyonlar Ödüllerine Kavuştu!

r 20171014 ecc antalya closing 4507 globusDünya satrancının kalbi bir hafta boyunca Türkiye’de attı. 2017 Avrupa Kulüpler Kupası ve 88. FIDE Kongresine ev sahipliği yapan Antalya, büyük bir sportif şölene sahne oldu. Bugün oynanan ve heyecan dolu karşılaşmalara sahne olan Avrupa Kulüpler Kupası son tur karşılaşmalarının ardından Açık kategoride Globus (Rusya), Kadınlarda ise Batum Satranç Kulübü Nona (Gürcistan) kupanın galibi olmayı başardı.

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Avrupa Kulüpler Kupası; Açık kategoride 36, Kadınlar kategorisinde ise 12 olmak üzere toplam 48 takım ve 38 ülkeden 300’ü aşkın sporcunun katılımıyla 7-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya Kemer Avangarde Otel’de gerçekleştirildi.

Devamını oku...

2017 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası

hatay hizliArsuz Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilecek olan 2017 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası 17 - 21 Ekim 2017 tarihleri arasında Arsuz Lion King Hotel'de gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi için Turnuva Sayfası'na tıklayınız.

Hayri Özbilen 4. Anı Satranç Turnuvası Başladı!

dscn94872013 yılında aramızdan ayrılan Emektar Milli sporcumuz adına düzenlenen Hayri Özbilen 4. Anı Satranç Turnuvası 14 Ekim 2017 Cumartesi günü Arif Nihat Asya Kültür Merkezinde başladı. Pendik Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen turnuvanın açılışı Hayri Özbilen’in eşi Ayla Özbilen, oğlu Önder Özbilen ve ailesi, TSF İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney, TSF Pendik İlçe Temsilcisi İlhan Akkaya, Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Birim Sorumlusu Furkan Levent, sporcular ve sporcu ailelerinin katılımıyla düzenlendi. 

74 sporcunun mücadele ettiği turnuvada, ilk 12 masa maçlarının canlı yayınlarını, canlı maç sonuçlarını, eşlendirme-sonuçları turnuva sayfasından takip edebilirsiniz. 

Devamını oku...

2017 Avrupa Şampiyonları: Globus ve Batum Satranç Kulübü Nona!

img 8364Son tur büyük bir heyecan ve drama sahne oldu, şampiyonların kim olacağı her iki kategoride de son ana kadar kesin değildi. Globus ve Batum Satranç Kulübü Nona turnuvaya birinci seri başı ve ağır favori olarak başlasalar da bugün itibariyle bile bu hedeflerine ulaşamayacaklarmış gibi görünüyordu. Ama son anda talih yüzlerine güldü ve her iki kulüp de hayal kırıklığına uğramadan kupayı kaldırmayı başardı.

Devamını oku...

Dünya Satrancının Kalbi Antalya’da Atıyor! FIDE İcra Kurulu Toplandı!

img 8026Satranç sporu ile ilgili önemli çalışmaların yapıldığı ve kararların alınacağı "88. FIDE Kongresi" dünya satranç otoritelerinin katılımıyla Antalya'da devam ediyor.

Dünyanın prestijli sportif organizasyonları arasında gösterilen 2017 Avrupa Kulüpler Kupası tüm heyecanı ile sona yaklaşırken bugün FIDE İcra Kurul toplantısı da Antalya'da başladı.

Devamını oku...

2017 Türkiye Satranç Şampiyonası

tr2017 sb_500Süleymanpaşa  Belediyesi'nin ev sahipliğinde  35.000 TL ödülün dağıtılacağı Prof.Dr. Sıracettin Bilyap 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası 11 Kasım  - 21 Kasım  2017 tarihleri arasında Tekirdağ Ramada Otel' de gerçekleştirilecektir. 

Turnuva Sayfası