Mobile menu

Eğitim Kulüplerimizin Dikkatine!

55 1Eğitim Kulüpleri – Eğitim Desteği Bilgilendirmesi

2017 – 2018 sezonunda Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Türkiye Satranç Birinci Ligi, Türkiye Satranç İkinci Ligi, Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası finalinde oynayan ve kendi isimlerini taşıyan ve eğitim merkezlerinde aktif olarak eğitim faaliyetlerinde bulunan kulüpler eğitim desteği talebinde bulunabilirler.

Bu özellikleri taşıyan kulüplerin ekteki “Eğitim Destek Formuyla” birlikte aşağıda istenilen belgeleri kargo yoluyla en geç 01.07.2019 Pazartesi tarihine kadar (Bu tarihte federasyonda olacak şekilde kargoya verilmesi gerekmektedir) Türkiye Satranç Federasyonuna başvurmaları gerekmektedir.(Eğitim Destek Formunda, kulüp mührü ve yetkilisinin ıslak imzası olmalıdır.)

  • Kulübün antrenörlerle yapmış olduğu sözleşme (Antrenör en fazla iki kulüple sözleşme yapabilir.)
  • Kulüp eğitimlerinin yapıldığı yerin ve dersliklerin fotoğrafları.
  • Kulübün ikamet ettiği yerin kira kontratı, bina sahibi ise tapu fotokopisi ya da kulüp belediye, okul gibi bir tesis içinde faaliyet gösteriyorsa orada eğitim faaliyeti yaptığını gösteren belge (Tesis, okul vs. yetkili onaylı belge)

    Devamını oku...

2019 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası

gencler2019 istanbul_5002019 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, Miller Holding sponsorluğunda ve Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Koruma Vakfı destekleriyle 1-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Karadeniz Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı'nda (Sarıyer, İstanbul) gerçekleştirilecektir. 

Turnuva Sayfası

 

 

 

 

Çubuk Belediyesi 5. Uluslararası Satranç Turnuvası

cubuk 500-01Çubuk Belediyesi 5. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 29 Temmuz - 03 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Sebat Koleji Yerleşkesi / Çubuk, Ankara'da gerçekleştirilecektir.

Turnuva Sayfası

 

 

Söke Belediyesi Remzi Zeytinoğlu Turnuvası'nda Yarış Tamamlandı

unnamed 1Türkiye Satranç Federasyonu, Söke Kaymakamlığı, Söke Belediyesi, Söke Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ve Remzi Zeytinoğlu Gençlik ve Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen ve bu yıl 10’uncusu organize edilen “Geleneksel Söke Belediyesi Remzi Zeytinoğlu Ulusal Satranç Turnuvası”, 14-17 Haziran 2019 tarihleri arasında, Söke Ziraat Okulu’nda gerçekleşti.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu'nun açılış hamlesi ile başlayan ve beş kategoride oynanan turnuva birbirinden çekişmeli maçların ardından 17 Haziran 2019 Pazartesi günü gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Türkiye’nin değişik illerinden 180 sporcunun yarıştığı turnuvanın ödül törenine; Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Söke Belediyesi Spor Komisyonu Üyesi Evren Gül, TAYEM Müdürü Lütfi Özenç ve Müdür Yardımcısı Adnan Sülü, Söke Satranç İlçe Temsilcisi Levent Yıldız, sporcular ve sporcu yakınları katıldı.

Devamını oku...

Başkent Açık Başladı

img 1003Türkiye Satranç Federasyonu ve Başkent Üniversitesi işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 17 Haziran Pazartesi günü Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsünde başladı.

Altı kategoride toplam 700’ü aşkın sporcunun yarışacağı turnuvada; 14 ülkeden 44 unvanlı sporcu boy gösteriyor.

Açılış konuşmalarını Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi (BEDAM) Müdürü Prof. Dr. Ali Halıcı’nın yaptığı törene; TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu ve WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Genel Sekreter M. Sedat Fırat, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeleri, TSF Ankara İl Temsilcisi ve Turnuva Direktörü Engin Güleç, Turnuva Başhakemi FA Çağatay Korkuç, Turnuva Gözlemcisi FA Aylin İbişoğlu, sporcular ve çok sayıda davetli de katıldı. 

Devamını oku...

Sporcularımızdan Yeni Unvanlar

yeniunvanlar19Romanya, Mamaia'da, 31 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 2019 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası’nda derece elde eden sporcularımızdan Uygar Duruçay, Hasan Hüseyin Çelik, Ediz Gürel ve Emre Tınarlıoğlu CM, Alara Uygun ve Hayrun Nisa Şahin WCM, Eylül Çelik ise WFM unvanı almaya hak kazandı. Sporcularımızı tebrik ediyoruz.

(Sporcularımız söz konusu unvanlar için gerekli ELO’ya ulaştıklarında -FM 2100 WFM 1900 / CM 2000 WCM 1800-, unvanlarını da elde edecekler.)

Tabloya buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

GM Daştan ve GM Ali Marandi Teplice Açık'ta

teblice192019 Teplice Açık Uluslararası Satranç Turnuvası, 15-23 Haziran 2019 tarihleri arasında Çekya’da düzenleniyor. 30 ülkeden 225 sporcunun yarıştığı turnuvada ülkemiz adına ise genç büyükustalarımız GM Muhammed Batuhan Daştan ve GM Cemil Can Ali Marandi mücadele ediyor. Turnuvada GM Ferenc Berkes (2675), GM Anton Demchenko (2671) ve GM Liviu-Dieter Nisipeanu (2667) gibi büyükustalarının yanı sıra 23 GM, 23 IM mücadele ediyor.

GM Daştan'ın 13, GM Ali Marandi'nin ise 20. sırada başladığı turnuvada bugün ilk tur maçları oynanırken 2 sporcumuz da rahat galibiyetler alarak ilk turu geride bıraktılar. 2. tura baktığımızda ise GM Daştan, FM Jiri Liska (2275) karşısında siyah taşlar ile, GM Ali Marandi ise Jiri Horak (2226) karşısında beyaz taşlar ile mücadele edecek.

2. turu yarın TSİ 17.00’de başlayacak turnuvada yarışan sporcularımıza başarılar dileriz.

Chess-Results - Chess24

 

Okulların Şampiyonluk Yarışı Sona Erdi

img 7718Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde düzenlenen, 100 okul takımı ve 511 sporcunun yarıştığı 2019 Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 13 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 6 tur süren mücadele sonunda Yıldızlar Genelde Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu (İstanbul), Yıldızlar Kızlarda Cevatpaşa Ortaokulu (Çanakkale), Gençler Genelde Eyüp Aygar Fen Lisesi (Mersin) ve Gençler Kızlarda ise Özel P.E.V. Amiroğlu Fen Lisesi (Denizli) şampiyonluğa uzanan takımlar oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ve Türkiye İş Bankasının destekleri ile organize edilen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 13 Haziran 2019 tarihinde Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

Devamını oku...

Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası Slovakya'da

eycc19Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 01-11 Ağustos 2019 tarihlerinde Slovakya, Bratislava'da düzenlenecektir. Şampiyonaya ülkemiz adına katılmak isteyen sporcular, veliler ve antrenörler aşağıdaki yönergeye uygun şekilde başvurrularını tamamlamışlardır.

Katılım Yönergesi & Başvuru Formu

Kayıtlar 10 Mayıs 2019 Cuma günü son bulmuştur. 

Devamını oku...

Kafilemizi Çiçeklerle Karşıladık

dscn8982Romanya’da düzenlenen ve 20 ülkeden 306 sporcunun yarıştığı 2019 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası kafilemiz bugün Türkiye'ye döndü.

23 sporcumuzun ülkemizi başarıyla temsil ettiği ve 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya ve ülke şampiyonluğu ile yurda dönen kafilemiz; havalimanında TSF İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney ve veliler tarafından çiçeklerle karşılandılar.

Sporcularımızın daha nice başarılara imza atmasını temenni ediyor, kendilerini tekrar tebrik ediyoruz. Ayrıca sporcularımıza destek olan ailelerine, antrenörlerine ve tüm satranç ailesine teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

7. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası

cesme siteÇeşme Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile düzenlenen 7. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 24-30 Haziran 2019 tarihleri arasında, Çeşme Ayios Haralambos Kilisesi ve Çeşme Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecektir. 

Turnuva Sayfası