Mobile menu

2017 Türkiye Kulüpler Şampiyonası İl Yöre Yarışmaları

img 74492017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası İl Yarışmaları, 43 ilde 47 grupta 301 takım ile yapılacaktır.

Takımlar & Gruplar

Türkiye Kulüpler Şampiyonası ile ilgili her türlü iletişimin Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden yapılması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

Özel Grup Seçme Kriterleri

img 2333Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve yayınlanmış özel kriterlere göre Ulusal Takım Havuzu Kamplarına katılmaya hak kazanan sporcular belirlenmiştir. Bununla birlikte ELO ve yaş grubu kriterlerine göre her yaş grubundan sporcular alınarak özel gruplar oluşturulmuştur. Bu özel grupların kriterleri aşağıdaki gibidir;

Devamını oku...

Avrupa Okullar Budva'da / Duyuru

budva-17Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 10 - 20 Haziran 2017 tarihleri arasında Karadağ, Budva'da gerçekleşecektir.

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasına Federasyonumuz adına doğrudan katılım hakkı olan sporcular, kendi olanaklarıyla katılmak isteyen sporcu, antrenör ve veliler katılım yönergesine uygun şekilde 24 Mart 2017 Cuma günü saat 17.00'ye kadar başvurabiliriler. 

TSF Katılım Yönergesi  (Son sayfası elle doldurulup ve imzalı olarak taratılıp her bir katılımcı için iletilecektir.)

Excel Bilgi Formu  (Excel üzerinde doldurularak, yine excel formatında her bir katılımcı için iletilecektir.)

Karadağ'a vizesiz girilebilmektedir, bu sebeple tüm katılımcılar şahsi pasaportu ile çıkış yapacaklardır.

Devamını oku...

Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası

ordu500 2017Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenleniyor. 04 - 09 Nisan 2017 Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda yapılacak olan turnuvada genç sporcular büyük ustalarla karşılaşma şansı bulacak.

Turnuva Sayfası

8.Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası

maras 500Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun düzenlediği 8.Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası 03 -09 Nisan 2017 Tarihleri arasında Batıpark Spor Salonunda gerçekleştirilecektir. Bu yıl 8.si düzenlenecek olan turnuvada, 4 farklı kategoride toplam 47.000 TL nakdi ödül dağıtılacak.

 

Turnuva Sayfası

Yönetim Kurulu Ankara'da Toplandı

img 0865Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu, Federasyon Başkanı Gülkız Tulay başkanlığında 22 Mart 2017 Çarşamba günü Ankara'da toplandı.

Gündem maddeleri üzerinde durulan toplantıda, son toplantıdan bu yana yapılan çalışmalar, organizasyonlar ve projeler ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı, gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında görüşüldü.

Devamını oku...

Budapeşte'de Mücadele Devam Ediyor

20170318 154939Macaristan, Budapeşte'de gerçekleştirilen Budapest Spring Festival 2017 turnuvasına dün oynanan 5. tur karşılaşmaları ile devam edildi. Sporcularımız GM Emre Can ile GM Vahap Şanal günü beraberlik ile kapatırken Nedim Yener ise günü puansız kapattı.

3. masada siyah taşlar ile oynayan GM Can oyunortasında iyi bir konumda kalamasa da oyunu tutmayı başardı ve masadan yarım puan ile ayrıldı. Sporcumuz bu maçın ardından 4 puan ile 6. sırada devam ediyor. Son dönemin formda ismi GM Şanal ise 3. turda yaşadığı şanssız bir mağlubiyet yaşadı ve sonrasındaki 2 maçını da beraberlik ile sonuçlandırdı. Genç sporcumuz turnuvanın 6. turuna 3 puan ile giriyor. Bir diğer sporcumuz Nedim Yapar ise 1,5 puan ile yoluna devam ediyor.

Turnuvanın zirvesinde ise 4,5 puan ile 3 sporcu bulunuyor. Bu sene Süper Lig'den de tanıdığımız GM Boris Savchenko, GM Krill Stupak ve GM Avtal Boruchovsky zirveyi paylaşan sporcular.

6. turu bugün TSİ 18.30'da başlayacak turnuvada yarışan tüm sporcularımıza başarılar dileriz. 

Devamını oku...

Resim, Kompozisyon ve Şiirler Satrançla Dolacak!

0001 yarisma mansetMilli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından "Neden Satranç Oynuyorum" konulu Resim, Kompozisyon ve Şiir Yarışması organize ediliyor.

Topluma, özellikle çocuklarımıza satranç sevgisini aşılamak amacıyla organize edilen ve geçtiğimiz yıl da büyük ilgiyle gerçekleşen yarışma ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin katılımına açık olacak. Yarışmacılar istedikleri kategorilerde en fazla bir eser vererek yarışmaya katılabilecekler.

Devamını oku...

Kadın Ustalarımız Hazırlık Kampında!

img 5580Kadın Ustalarımızın Avrupa Bireysel Kadınlar Şampiyonası Hazırlık Kampı, 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Marma Otel ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

GM Adrian Mihalcishin ve GM Georg Mohr antrenörlüğünde gerçekleşen kamp çalışmasında; IM Ekaterina Atalık, WGM Betül Cemre Yıldız, WGM Kübra Öztürk, WIM Khayala Isgandarova Batur, WFM Sıla Çağlar, WCM Sinem Çağla Gündoğan, WCM Ece Özbay ve WCM Çağıl Irmak Arda'nın katılımıyla gerçekleşiyor.

Devamını oku...

Kamp Coşkusu Sona Erdi

img 2595Toplam 162 sporcumuzun uzman antrenörlerimiz eşliğinde eğitim aldığı ve aynı zamanda çok sayıda etkinlikle eğlenceli ve verimli zamanlar geçirdiği 2017 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampları ve Özel Çalışma Grubu Kampları tamamlandı.

Antalya Mardan Palace Otel'de gerçekleştirilen; TSF Başkanı Gülkız Tulay ve Başkan Vekili Aşkın Keleş'in sporcu ve antrenörlerle bir araya geldiği kamp programı 15-19 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

Kuvvetli ve oldukça üst düzey bir eğitim kadrosuna sahip olan kamp programında; Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda Ulusal Takım Havuzuna girme başarısı gösteren 79 küçük, 38 yıldız sporcumuz ve Özel Çalışma Grubu içinde yer alan 45 sporcumuz yoğun ve disiplinli bir programla yeteneklerini geliştirecek dersler aldılar.

Devamını oku...

Sporcularımız Budapeşte'de!

20170318 154939Budapest Spring Festival 2017 Turnuvası 18-26 Mart 2017 tarihleri arasında Macaristan, Budapeşte'de gerçekleşiyor. 31 ülkeden 160 sporcunun yarıştığı turnuvada 30 GM, 2 WGM, 41 IM, 2 WIM, 39 FM ve 2 WFM olmak üzere 116 unvanlı sporcu yarışacak. Turnuvada ülkemizi ise GM Emre Can, GM Vahap Şanal ve Nedim Yapar temsil edecek.

Olimpiyattaki tarihi başarımızda büyük bir payı olan GM Can bu kuvvetli turnuvaya 12. sırada, son dönemdeki performansı ile kariyerinin zirvesinde bulunan GM Şanal 17. sırada, bir diğer temsilcimiz Nedim Yapar ise 144. sırada başlıyor.

9 tur üzerinden oynanacak olan turnuvada toplam 13.500 Euro değerinde nakit ödül dağıtılacak.

İlk turu bugün TSİ 18.30'da başlayacak turnuvada yarışacak sporcularımıza başarılar dileriz.

Chess-Result