Mobile menu

2017 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası

gencler 5002017 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası,  Miller Holding sponsorluğunda 5-10 Eylül 2017 tarihleri arasında ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli – Kapalı Spor Salonu Çanakkale'de gerçekleştirilecektir.

Turnuva Sayfası

 

 

 

Sporcularımız Sants Açık'ta

 dsc0039Sants Açık Satranç Turnuvası 18 – 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenleniyor. 3 kategoride toplam 796 sporcunun yarıştığı turnuvada ülkemiz adına GM Burak Fırat, IM Mert Erdoğdu ve Nedim Yapar ile B kategorisinde Remel Öney yarışıyor. 26'sı büyükusta unvanlı 403 sporcunun yarıştığı turnuvanın A kategorisinde GM Rinat Jumabayev (2610), GM Grigoriy Oparin (2609), GM Simen Agdestein (2604), GM Daniele Vocaturo (2596), GM Andreas Heimann (2591) ve GM Aryan Tari (2591) gibi isimler de mücadele ediyor.

Turnuvada bugün oynanan maçların ardından 2 tur sona ererken ustalarımızdan GM Burak Fırat yoluna tam puan ile devam ediyor. IM Mert Erdoğdu ise ilk tur maçını kazanırken 2. turda David Gomez Dieguez (2199) karşısında siyah taşlar ile berabere kalarak 3. tura 1,5 puan ile devam ediyor.

Devamını oku...

50 Bin TL Ödüllü Çubuk Açık Başladı

9ce9b48b-7e7d-46c2-b7c0-03a6d98e6fbbBu yıl üçüncüsü düzenlenen Çubuk Belediyesi III. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nın ilk hamleleri 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü Çubuk Yükselen Koleji Spor Salonunda yapılan açılış töreninin ardından yapıldı.

Çubuk Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilen turnuvanın açılış töreni; Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Ecehan, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan, TSF Yönetim Kurulu Üyeleri WIM Nilüfer Çınar Çorlulu ve Ahmet Haznedaroğlu, Yükselen Koleji Kurucusu Mehmet Yüksel, TSF Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç ve Çubuk İlçe Temsilcisi Veysel Kılıçarslan'ın katılımıyla gerçekleşti.

Devamını oku...

Avrupa Genç Takımlar'da 3 Tur Tamamlandı

img 6736Polonya'da düzenlenen 2017 Avrupa Genç Takımlar Satranç Şampiyonası'na bugün oynanan 3. tur maçları ile devam edildi. Artık yavaş yavaş kritik turlara girilen şampiyonada takımlarımız toplamda 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile günü kapattılar.

3. maça FM Ömer Faruk Özer, FM Cem Kaan Gökerkan, FM Deniz Özen ve FM Emre Emin Dedebaş kadrosu ile çıkan erkek takımımız bizimle kısmen denk kuvvete sahip İsrail takımı ile 2 – 2 berabere kaldılar. 1. masada FM David Gorodetzky (2409) karşısında riske girmeyerek sağlam bir oyun sergileyen FM Özer günü beraberlik ile kapattı ve böylece turnuvada da siftahını yapmış oldu. Diğer masalarımızda oynayan sporcularımız da maçlarını çok zorlamadan beraberlik ile sonuçlandırdılar ve böylece erkek takımımız İsrail karşısında 2-2 berabere kalmış oldu. Takımımız yarın ise turnuvanın kuvvetli ekiplerinden Sırbistan takımı ile karşılaşacak.

Devamını oku...

Ulusal Hakem Kursu Trabzon’da Başladı

iaseminer17TSF tarafından düzenlenen Ulusal Hakem Kursu, 19 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon, Doğu Karadeniz Yurdunda başladı.

25 ilden 44 il hakeminin katıldığı kurs programının eğitmenliğini ise MHK Başkanı IA Güran Ünal, MHK As Başkanı IA Fahri Karabay, MHK üyeleri IA İsmail Çalışkan, FA Ahmet Uçtu ve FA Mustafa İmamoğlu yapıyor.

Ulusal Hakem Kursu, 21 Ağustos Pazartesi günü yazılı ve uygulama sınavları ile sona erecek.

Devamını oku...

Burdur Gölü Açık’ta Zirve GM Maghalashvili’nin!

satranc turnuvas 246Burdur Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Burdur Gölü Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nda ödüller sahiplerini buldu.

Burdur Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 3. Burdur Gölü Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'na 5 ülkeden 300'ün üzerinde sporcu katıldı.

Turnuvanın A kategorisinde GM David Maghalashvili (Gürcistan) B kategorisinde ise Hayati Toksan birinci oldu. 14 yaş ve altı kategorisinde Orçun Ege Tuncer, 10 yaş ve altı kategorisinde Mehmet Karakaya ve 8 yaş ve altı kategorisinde ise Arda Yuna Karacan birinci oldu.

Devamını oku...

Keşan Açık’ta Ödüller Sahiplerini Buldu

dsc 8023Turnuvada birinciliği GM Tornike Sanikidze (Gürcistan), ikinciliği IM Meilis Annaberdiev (Türkmenistan), üçüncülüğü ise GM Vugar Rasulov (Azarbeycan) kazandı.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Keşan Belediye Başkanlığının destekleri ile düzenlenen XV. Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nın ödül töreni 18 Ağustos 2017 Cuma günü Keşan Belediyesi Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşti.

Toplam 166 sporcunun mücadele ettiği ve Türkiye, Kırgızistan, Yunanistan, Türkmenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Rusya ve Özbekistan olmak üzere 9 farklı ülkeden sporcunun katıldığı turnuvada 4 GM, 3 IM, 1 WIM ve 3 FM yarıştı.

9 tur süren yarış sonunda ise birinciliği GM Tornike Sanikidze (Gürcistan), ikinciliği IM Meilis Annaberdiev (Türkmenistan), üçüncülüğü ise GM Vugar Rasulov (Azarbeycan) kazandı.

Turnuvanın ödül töreninde açış konuşmasını yapan Opr. Dr. Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, turnuvaya katılan yerli yabancı tüm sporculara teşekkür ederek, derece elde edenleri tebrik etti.

Devamını oku...

Unutulmaz Kamp Programı Tamamlandı

img 4529Toplam 151 sporcumuzun uzman antrenörlerimiz eşliğinde eğitim aldığı ve aynı zamanda çok sayıda etkinlikle eğlenceli ve verimli zamanlar geçirdiği 2017 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampları ve Özel Çalışma Grubu Kampları Ağustos ayı programı tamamlandı.

Başkent Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen; TSF Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi (BEDAM) Müdürü Prof. Dr. Ali Halıcı'nın sporcu ve antrenörlerle bir araya geldiği kamp programı 13-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

Kuvvetli ve oldukça üst düzey bir eğitim kadrosuna sahip olan kamp programında; Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda Ulusal Takım Havuzuna girme başarısı gösteren 74 küçük, 29 yıldız sporcumuz ve Özel Çalışma Grubu içinde yer alan 48 sporcumuz yoğun ve disiplinli bir programla yeteneklerini geliştirecek dersler aldılar.

Devamını oku...

Polonya'da 2. Tur

img 6689Polonya'nın Iwonicz-Zdroj kentinde düzenlenen 2017 Avrupa Genç Takımlar Şampiyonası'na bugün oynanan 2. tur maçları ile devam edildi. Büyük bir heyecan ile geçen maçlarda takımlarımız toplamda 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldılar.

Turnuvaya galibiyet ile başlayan erkek takımımız 2. turda bizimle kısmen eşit bir takım olan Çek Cumhuriyeti takımı ile karşılaştı. FM Ömer Faruk Özer, FM Cem Kaan Gökerkan, FM Tuna Tuncer ve FM Emre Emin Dedebaş kadrosu ile çıkan takımımız maçtan 2-2 beraberlik ile ayrıldı. 1. Masada FM Jan Vykouk (2431) ile karşılaşan FM Özer, siyah taşların verdiği dezavantaj ile açılıştan pek parlak bir şekilde çıkamadı ve sonrasında rakibin güzel oyunu karşısında masadan mağlubiyet ile ayrıldı. 4. masada Matyas Zeman (2168) ile karşılaşan FM Dedebaş ise rakibine adeta şans tanımadan masadan galibiyet ile ayrılmayı başardı. 2. masada Josef Havelka (2338) ile karşılaşan FM Gökerkan ise rakibinin oyunortasında yaptığı hatayı iyi değerlendirerek takımımıza 1 puan kazandırmasını bildi. Böylece durum 2-1 olurken maçın kaderi 3. masada oynanan Daniel Kozusek – FM Tuna Tuncer maçına kalmıştı. Oyunsonuna kalite geri giren FM Tuncer konumu savunmaya çalışsa da kaybetmekten kurtulamadı. Böylece maçtan 2-2 beraberlik ile ayrılan takımımız toplamda 3 puana ulaşarak 3. sıraya yerleşti. Sporcularımız yarın bizden kısmen daha zayıf bir kadroya sahip olan İsrail takımı ile karşı karşıya gelecek.

Devamını oku...

Mersin Büyükşehir Belediyesi II. Uluslararası Satranç Turnuvası

500 mersinMersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun ortaklaşa düzenleyeceği Mersin Büyükşehir Belediyesi II. Uluslararası Satranç Turnuvası 22-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Servet Tazegül Spor Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

 Turnuva Sayfası

2017 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası

ist500Bayrampaşa Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun birlikte organize ettiği 2017 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası 11-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Bayrampaşa Belediyesi Semih Erden Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilecektir.

Turnuva Sayfası