Mobile menu

Ustalarımız Çiçeklerle Karşılandı

dscn9419Rusya'da düzenlenen Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası'nda sergilediği muhteşem performans ile şampiyonayı beşinci sırada tamamlayan ve ülkemize büyük bir gurur yaşatan büyükustalarımız bugün yurda döndü.

Kafile Başkanı TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, büyükustalarımız Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Vahap Şanal ve Batuhan Daştan'tan oluşan Milli Takımımız, havalimanında TSF Başkanı Gülkız Tulay, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Hüsamettin Yurdaer, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, İstanbul İl Temsilcisi Rıza Öney, sporcularımızın ailelileri ve satranç severler tarafından İstanbul Atatürk Havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Büyük bir coşkuya sahne olan karşılama töreninde basın mensupları da hazır bulunarak Başkan Tulay ve sporcularımızla özel röportajlar gerçekleştirdiler.

Devamını oku...

2017 Dünya Takımlar Şampiyonası’nı Beşinci Tamamladık!

art 6447-1024x683Bugün TSİ 11.00'de başlayan 9.tur maçlarıyla sona eren 2017 Dünya Takımlar Şampiyonası'nı milli takımımız, son turda Belarus'a 2,5-1,5 kaybetmesine karşın ABD ve Ukrayna gibi satranç devlerinin önünde 10 puanla 5. sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı! Takımımız böylece aslında Olimpiyat'ta elde edilen altıncılığın da İsviçre Sistemi kaynaklı tesadüfi bir derece olmadığını ve milli takımımızın yükselen satranç seviyesinin bir göstergesi olduğunu herkese kanıtlamış oldu. Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Vahap Şanal, Batuhan Daştan ve kaptanımız Krasenkow en büyük övgüleri hak ediyorlar! Hepsine ayrı ayrı tebrikler!

Devamını oku...

2017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası

kulupler sampiyonasi20162017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası, 08-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında Konya Rixos Otel'de düzenlenecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını tıklayınız.

 

 

Devamını oku...

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi

superlig 5001717Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, 25 Temmuz-6 Ağustos 2017 tarihleri arasında Darıca-Kocaeli Elite Otel'de gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi için Turnuva Sayfasını tıklayınız.

Devamını oku...

2017 Türkiye Satranç Birinci Ligi

birinciligTürkiye Satranç Birinci Ligi, 16 - 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Konya Rixos Otel'de düzenlenecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını tıklayınız.

 

 

2017 Türkiye Satranç İkinci Ligi

ikinci lig 500 v2Türkiye Satranç İkinci Ligi, 16 - 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Konya Rixos Otel'de düzenlenecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını tıklayınız.

 

 

 

Devamını oku...

Silver Lake'den Güzel Sonuçlar

silverlakefinal17Sırbistan'da 18 Haziran 2017 tarihinden beri devam eden ve 19 ülkeden 256 sporcunun mücadele ettiği Silver Lake Açık Satranç Turnuvası bugün sabah oynanan 9. tur mücadelelerin ardından sona erdi. Ülkemiz adına 38 sporcunun yarıştığı turnuvada ise sporcularımız birçok başarı ile turnuvayı sonlandırdı.

2. turda FM unvanı almaya hak kazanan Diyap Büyükaşık'tan sonra da bir FM unvanı da genç sporcumuz CM Işık Can'dan geldi. Turnuvanın 8. turunda Sırp IM Radovan Govedarica ile berabere kalmayı başaran Işık Can 2300 ELO barajını geçerek FM unvanı almaya kazandı. Turnuvanın ilk turunda 2 numaralı seribaşı GM Denis Kadric ile berabere kalarak turnuvaya hızlı bir başlangıç yapan sporcumuz başarılı performansını devam ettirerek FM unvanına kavuşmuş oldu.

Devamını oku...

Milli Takımımız Gündeme de Damga Vuruyor!

wtcchaber17Hantı-Mansiysk'te devam eden 2017 Dünya Takımlar Şampiyonası'nda ay yıldızlı formaları ile yarışan A Milli Takımımız, ülkemize ve Türk satrancına gurur yaşatan tarihi bir performans sergilerken, gazeteciler de heyecanla şampiyonayı ve Millilerimizin maçlarını takip ediyor.

Rusya'da fırtına gibi esen ve destan yazan takımımızın basında yer alan haberlerini aşağıda paylaşıyor, güzel haberleri ile yüzümüzü güldürmeye devam etmelerini diyoruz.

Devamını oku...

Bayramınız Kutlu Olsun

byrmBirlik ve beraberliğimizi, dostluğu, kardeşlik ve paylaşmayı en sıcak şekilde hissettiğimiz, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu toplumca yaşadığımız sevgi dolu nice bayramlar geçirmek dileğiyle camiamızın ve tüm ülkemizin bayramını kutlarız.

Türkiye Satranç Federasyonu

 

 

 

 

 

 

Hantı-Mansiysk’te Kazanmaya Devam! Mısır’ı 3-1 Yendik!

wtcc2017.-round-2 5-1024x7627. turda ABD karşısında verdikleri talihsiz aranın ardından bugün millilerimiz kaldıkları yerden devam ettiler. Her ne kadar zayıf bir kadrosu olsa da Hindistan ve Norveç maçlarında puana yaklaşan Mısır karşısında bir kazaya uğramamak önemliydi ve oyuncularımız da 3-1'lik net bir skorla bunu başardı.

Turun seyrine göz atarsak ilk biten oyun ikinci masadaydı. GM Yılmaz, IM Fawzy karşısında Vezir-Hint'te siyahın merkez yapısına karşı nasıl oynanması gerektiğine dair ufak bir ders verdi. c5-d5 piyonlarını önce sabitleyen oyuncumuz daha sonra dxc5 alışıyla hem atlarına kareler açtı hem de d5 piyonuna ve merkeze baskıyı artırdı. Siyahın şüpheli f5 sürüşü sonrası d4 atıyla bu piyonu kazanmayı başaran Mustafa karşısında Fawzy zaman kontrolü yaklaşırken umutsuzca bir taş fedası yapsa da birkaç hamle sonra Mısırlı IM herhangi bir kompansasyona sahip olmadığını ve konumunun basitçe kayıp olduğunu görerek partiyi terk etti. GM Yılmaz'dan önemli bir galibiyet zira maç içerisinde elde edilen bu nispeten erken galibiyetin diğer masalarda devam eden oyunlara da pozitif bir etkisinin olduğu tartışma götürmez.

Devamını oku...

Eğiticilerin Eğitimi Semineri Ankara’da Düzenlenecek

img 5478Yurt genelinde açılması planlanan Antrenörlük kurslarımızda görev almak isteyen eğitmenlerimiz için Eğiticilerin Eğitimi Semineri, 9-10-11-12 Ağustos 2017 tarihlerinde, Ankara Türkiye Satranç Federasyonu Merkezi Nevzat Süer Seminer Salonunda düzenlenecektir.

Antrenörlük kurslarımızda görevlendirilmek üzere düzenlenen seminere II ve üst kademe antrenör belgesine sahip ve vizesini yaptırmış tüm antrenörlerimiz katılabileceklerdir. (2015’te Antalya-Manavgat -Starlight Convention Center Thalasso & Spa Otel, Çanakkale Zileli Otel ve İstanbul’da gerçekleşen Eğiticilerin Eğitimi Seminerine katılan eğitmenlerimizin katılmalarına gerek yoktur.)

Devamını oku...