Mobile menu

Avrupa Kadınlar Şampiyonası – Duyuru

ewicc 500 1Avrupa Kadınlar Şampiyonası 10-23 Nisan 2019 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Türkiye Kadınlar Şampiyonası neticesinde final sıralamasında ilk beşte yer alan sporcular Türkiye Satranç Federasyonu tarafından tüm masrafları (full board konaklama, ECU ücreti, organizasyon bedeli, yol ücreti(otobüs rayiç) karşılanmak üzere Avrupa Kadınlar Şampiyonası’na davet edilirler.

Türkiye Kadınlar Şampiyonası neticesinde final sıralamasında 6.,7.,8.,9. ve 10. sırada yer alan sporculara %50 konaklama indirimi sağlanacaktır.

Buna göre sporcuların ödemeleri gereken tutarlar;

Devamını oku...

Avrupa Okullar Şampiyonası Romanya'da

escc20199Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 30 Mayıs – 09 Haziran 2019 tarihlerinde Romanya Mamaia'da düzenlenecektir. Şampiyonaya ülkemiz adına katılmak isteyen sporcular, veliler ve antrenörler aşağıdaki yönergeye uygun şekilde başvuracaklardır.

Katılım Yönergesi & Başvuru Formu

Devamını oku...

2019 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

kadin 5002019 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası,  02-09 Mart 2019 tarihleri arasında Arzum sponsorluğunda Antalya-Aska Lara Otel'de gerçekleştirilecektir.

Şampiyona Sayfası

GM Vahap Şanal’a “Yılın Sporcusu” Ödülü

vahap23Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu. 

Uluslararası arenada başarı elde etmiş sporcular için düzenlenen organizasyonda GM Vahap Şanal, “Yılın Sporcusu” ödülüne layık görüldü.

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen ödül töreninde, Avusturya’da devam eden Graz Açık Satranç Turnuvasında yarışan büyükustamızın ödülünü babası Mehmet Şanal aldı.

Büyükustamızı tebrik ediyor, nice ödüllerin sahibi olmasını diliyoruz.

Graz Açık'ta 6 Tur Sona Erdi

lienzopen19Avusturya’da düzenlenen 2019 Uluslararası Graz Açık Satranç Turnuvası’nda 6 tur geride kaldı. Her 3 kategoride de sporcularımızın üst sıralarda yer aldığı turnuvanın A kategorisinde GM Vahap Şanal ile FM Can Ertan 4,5 puan ile üçüncülüğü paylaşıyor, B kategorisinde ise Benan Kazdağlı ise tam puan ile liderlik koltuğunda oturuyor.

İlk turlarda erken puan kayıpları yaşayan GM Vahap Şanal son iki turda aldığı galibiyetler ile durumunu toparladı ve 4,5 puana ulaştı. Turnuvaya beraberlik ile başlayan FM Can Ertan ise geri kalan turlarda oldukça başarılı bir performans sergileyerek üst üste 4 galibiyet aldı. Özellikle 4. turda turnuvanın 3 numaralı seribaşı GM Johan-Sebastian Christiansen (2559) karşısında güzel bir mat ağı ile galibiyete ulaştı. 6. turda ise 1. masada tam puanlı rakibi IM Viktor Gazik (2512) karşısında kaybetmekten kurtulamadı ve 4,5 puan ile üçüncülüğü paylaşanlar arasına ismini yazdırdı. Turnuvanın B kategorisinde yarışan Benan Kazdağlı ise ilk 6 maçını da kazanmayı başardı ve son 3 tura 1 puan fark ile lider olarak giriyor.

7. turu yarın TSİ 19.00’da başlayacak turnuvada yarışan sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Chess-Results

Çubuk Açık İş Birliği 5. Yılında

1img 3816Türkiye Satranç Federasyonu ve Çubuk Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen Çubuk Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 2019 yılında 5. kez hayata geçecek. 55 bin TL ödüllü turnuvanın protokolü bugün Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan tarafından imzalandı.

Türkiye Satranç Federasyonu ve Çubuk Belediyesi iş birliği ile hayata geçirilen Çubuk Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası protokolü, 21 Şubat 2019 tarihinde Çubuk Belediyesi’nde imzalandı. TSF Başkanı Gülkız Tulay ve Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan tarafından imzaları atılan protokol törenine; TSF Yönetim Kurulu Üyesi WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, TSF Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç, Çubuk İlçe Temsilcisi Veysel Kılıçarslan ve Ulusal Hakem Celal Aydın da katıldı.

29 Temmuz-04 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek turnuva sonunda toplam 55 bin TL nakdi ödül dağıtılacak.

Devamını oku...

Ali İpek 7. Anma Satranç Turnuvası

aliipek500Ali İpek 7. Anma Satranç Turnuvası 06-10 Mart 2019 tarihlerinde Ankara Demirspor Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilecektir. Yarışma tek kategoride yapılacak olup, turnuva toplamda 128 sporcu ile düzenlenecektir. Katılımın yüksek olması durumunda sporcular Maksimum Ratinge göre sıralanacaktır. 

Ayrıntılar için Turnuva Sayfası

Lienz Açık'ta Şampiyon GM Şanal!

vahap239 Şubat 2019 tarihinden bu yana Avusturya'da devam eden 20. Uluslararası Lienz Açık Satranç Turnuvası bugün oynanan son tur maçları ile sona erdi. Son tura şampiyonluk parolası ile giren GM Vahap Şanal son turda berabere kalarak 7 puan ile şampiyon olmayı başardı ve altın madalyanın sahibi oldu.

Son tura lider olarak giren GM Vitaly Kunin son turda 2. masadan mağlubiyet ile ayrıldı. 1. masada mücadele eden GM Şanal ise siyah taşlar ile açılıştan istediği gibi çıkamadı. Ancak oyunsonunda çok güzel bir direnç gösteren sporcumuz maçtan yarım puan almayı başardı. Böylelikle 7 puan ile şampiyon olarak turnuvayı tamamlayan GM Şanal bu turnuvayı da üst üste iki kez kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Büyükustamızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Final Sıralama

 

Rodostoşah GM ve WGM Norm Turnuvaları Sona Erdi

whatsapp image 2019-02-16 at 19.00.26Süleymanpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla 9-16 Şubat tarihleri arasında Tekirdağ Ramada Otel’de düzenlenen Rodostoşah GM ve WGM Norm Turnuvaları sona erdi.

Turnuvanın kapanış töreni; Süleymanpaşa Belediye Başkanı M. Ekrem Eşkinat, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, turnuvanın canlı yayın yorumcuları IM Can Arduman ve FM Deniz Arman ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. 

Devamını oku...

Graz Açık Başladı

lienzopen192019 Uluslararası Graz Açık Satranç Turnuvası 17-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Avusturya’nın Graz şehrinde düzenleniyor. Turnuva A kategorisi, 2000 altı sporcuların yarıştığı B kategorisi ve 1700 altı sporcuların yarıştığı C kategorisi olmak üzere 3 kategoride düzenleniyor. 31 ülkeden toplam 227 sporcunun yarıştığı turnuvada ülkemiz adına ise A kategorisinde GM Vahap Şanal ile FM Can Ertan, B kategorisinde Benan Kazdağlı ve C kategorisinde Turgut Cem Yılmaztürk mücadele ediyor.

Lienz Açık turnuvasında aldığı şampiyonluk ile turnuvanın favorileri arasında yer alan sporcumuz GM Vahap Şanal ilk maçında aldığı galibiyetin ardından 2. turda şanssız bir mağlubiyet aldı. İlk maçını oldukça uzun süren bir mücadelenin ardından beraberlik ile sonuçlandıran FM Can Ertan ise 2. turda rakibine şans tanımadı ve ilk 2 turu 1,5 puan ile tamamladı. B kategorisinde mücadele eden Benan Kazdağlı ve C kategorisinde mücadele eden Turgut Cem Yılmaztürk ise ilk 2 maçını da kazanmayı başararak turnuvaya güzel bir başlangıç yaptılar.

3. turu bugün TSİ 19.00’da başlayacak turnuvada yarışan sporcularımıza başarılar dileriz.

Chess-Results

Paracin'de Birinci FM Dedebaş

photo-2019-02-07-16-49-344Paracin 2019 Kış Satranç Festivali 31 Ocak-6 Şubat 2019 tarihleri arasında Sırbistan’ın Paracin şehrinde düzenlendi. 10 kişilik döner sistem ile oynanan GM ve IM kategorileri ile 2300 ELO altı sporcuların yarıştığı açık kategori olmak üzere 3 kategoride düzenlenen turnuvada ülkemiz adına IM kategorisinde FM Emre Emin Dedebaş, açık kategoride ise CM Zeki Berke Çaputçuoğlu, FM Doğa Boran Şahin, Orkun Efe Alumert, Didem Nuray Yurdakul ve WCM Gülenay Aydın mücadele ettiler.

IM kategorisinde yarışan genç sporcumuz FM Emre Emin Dedebaş turnuvayı 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile tamamladı ve 6 puan ile birinci olmayı başardı. Sporcumuz ayrıca bu performans ile +16 ELO puanını da cebine koydu. Açık kategoride yarışan sporcumuz CM Zeki Berke Çaputçuoğlu ise 9 tur sonunda 7 puan toplayarak turnuvayı 3. sırada tamamladı. CM Çaputçuoğlu bu performansı ile aynı zamanda +42 ELO kazanmayı da başardı. Aynı kategoride mücadele eden Orkun Efe Alumert 6,5 puan ile +84 ELO ve WCM Gülenay Aydın ise 5 puan ile +110 ELO toplamayı başardı.

Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Devamını oku...