Mobile menu
Gülkız Tulay

Zaferlerimiz hiç bitmesin...

 

Değerli Dostlarım,

Aziz milletimizin milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferi'nin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun bile tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizi bağımsızlığına kavuşturan şanlı bir bayramdır. Bizim tüm çabamız ve hedefimiz, bu zaferlerle dolu şanlı tarihe yakışır bir ilerleme göstermektir. Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle şahsım ve satranç ailesi adına kutluyorum.

Zafer Bayramı coşkusunun hemen arifesinde, Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'ndan gelen güzel haberlerle gururlandık. İlk önce FM Bahadır Özen'in IM normu elde etmesi, ardından Çişel Anaçoğlu'nun birinci ile eş puanla dördüncü olma başarısı büyük bir mutluluk yaşattı bizlere...

Şampiyonada ülkemiz adına yarışan 29 sporcumuzun her biri 9 tur boyunca sportmence hamle yaptılar. Son turlarda yaşanan talihsiz kayıplarla madalyaları kıl payı kaçırsalar da, büyük bir azimle yarıştılar ve ay yıldızlı formalarını başarıyla taşıdılar. Çisel'i, Bahadır'ı ve şampiyonada centilmence yarışan tüm genç ustalarımızı tebrik ediyor, onlara destek olan velilerine, antrenörlerine ve tüm kafilemize yürekten teşekkür ediyorum.

Sporcularımızdan aldığımız güçle ve büyük bir heyecan içinde yurdumuzun hemen hemen her şehrinde faaliyet ve projelerimize devam ediyoruz.

Ankara'da gerçekleşen Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası'nı Cumartesi günü tamamlayacak, açık turnuvalar serimize; İstanbul Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, Hatay Büyükşehir Belediyesi Açık Satranç Turnuvası, Mersin Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, İzmir Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ve Enez Kaymakamlığı Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ile devam edeceğiz.

Türk satrancının en renkli, en sosyal ve en eğlenceli hamlesi olan "Sokakta Satranç Var" Projesi'ni de 8 Eylül Cumartesi günü başlatıyoruz. İl ve ilçe temsilcilerimizin organize edeceği görkemli etkinliklerle doğudan batıya, kuzeyden güneye kadar ülkemizin dört bir yanında yine rekor bir katılımla hayata geçecek projemiz, yine tüm Türkiye'yi satranç coşkusunda, bilgeliğin simgesinde buluşturacak. Ülkemizin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleşecek bu projemiz ile satranç taşları yine bir festival havasında barışa, dostluğa, kardeşliğe, milli birlik ve beraberliğimize hamle yapacak. Sokaklar, meydanlar, parklar, dağlar, yaylalar satranç olacak. Bu şölene katılmanızı ve bu şenliğin farklı heyecanında buluşmanızı diliyorum.

Büyük bir tempo ile hız kesmeden yol alıyoruz değerli arkadaşlar. Satranca aşkla, heyecanla bağlananlarla, Türk satrancı için yüreğini, aklını koyanlarla yolumuza devam ediyoruz.

Gebze'de gerçekleştireceğimiz Dünya Gençler Satranç Şampiyonaları hazırlıklarımızı tamamladık ve konuklarımızı ağırlamak, kusursuz bir satranç şölenine ev sahipliği yapmak için büyük bir heyecan duyuyoruz.

Gebze Belediyesi'nin destekleri ile hayata geçireceğimiz 2018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonalarını bir rekora imza atarak, 65 ülkeden 194'ü unvanlı 265 sporcunun katılımıyla gerçekleştireceğiz. Ülkemizden 40 sporcumuzun ve antrenörlerimizin Federasyonumuzun daveti ile katılacağı bu güzel şölende yine unutulmaz bir sportif organizasyonun parçası olacağız hep birlikte.

Türk sporunun ve Türk satrancının en prestijli organizasyonlarından birine sunduğu bu anlamlı destek için Gebze Belediyesi'ne ve hazırlıklarımız sürecince emek ve katkılarını esirgemeyen herkese gönülden teşekkür ederim.

Gebze'de buluşmak üzere, en içten sevgilerimle...

 

 

 

 


Yazı Arşivi