Mobile menu
Gülkız Tulay

Anneler Günü Kutlu Olsun
 
Sevgili Arkadaşlar,
 
Satranç sporuna gönül veren insanlar olarak tek gayemiz; çocuklarımızı, gençlerimizi satranç sporunun ışığı ile buluşturmak, onlara aydınlık bir gelecek sunmak. Bunun için kendi ailemizden, yaşantımızdan, işimizden fedakarlık ederek büyük bir özveriyle çalışıyoruz.
 
Sporcularımızdan velilerimize, antrenörlerimizden hakemlerimize, il ilçe temsilcilerimizden kurul üyelerimize, ekip arkadaşlarımızdan yönetim kuruluna kadar herkesin çok büyük emeği var alınan başarılarda, yapılan organizasyonlarda. Bizler hep söylediğimiz gibi her ferdi çok kıymetli olan kocaman bir aileyiz.
 
Satranç sporuyla 24 yıl önce bir veli olarak tanıştım. Satranç sporunun çocuklarıma faydalarını gördükten sonra tüm çocuklarımızın bu spor ile tanışması gerektiğini düşündüm. Bu yüzden Federasyonumuzda altyapı sorumluluğundan başkanlığa kadar uzanan bir süreç yaşadım. Bu süreçte yönetim anlayışım; sporcularımızla, velilerimizle ve yönetimimizle satranç sporuna emek veren herkesle aile birlikteliğini sağlamaya çalışmak oldu. Etkinliklerimizde, turnuvalarımızda ve şampiyonalarımızda; saygı ve sevginin en üst düzeyde olmasına, sporcularımızın ve velilerimizin kendilerini aile ortamında hissetmesine özen gösterdik. Çünkü aile demek; fedakârlığı, doğru yolu göstermeyi, zor zamanlarda beraber olmayı, mutlulukları ve hüznü paylaşmaktır. Bizler de birlikte büyüyor, mutluluklarımızı ve heyecanlarımızı hep birlikte paylaşıyoruz.
 
Kıymetli Dostlar,
 
Sevginin güzelliğini, affetmenin huzurunu, aile birlikteliğini, bizlere öğreten ilk önce annelerimiz olmuştur.
 
Bizler dünyaya onların sıcaklığı ve sevgisi ile gelmiş, nerede olursak olalım bir ömür boyu annelerimizin varlığını yüreğimizde hissetmişizdir. Yaşımız ne olursa olsun anne sevgisi ve sıcaklığı en güzel duygu... Hiçbir zaman haklarını ödeyemeyeceğimiz, baş tacı annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum.
 
Sevgili Satranç Ailemiz, 
 
Anneler Günü kapsamında değerli sponsorumuz Arzum Elektrikli Ev Aletleri ile çok özel bir çalışmaya imza attık. Arzum, Anneler Günü için satranç temalı bir reklam filmi çalışması yaptı. Bu reklam filminde Satranç Ailemizin yakından tanıdığı ve desteklediği sevgili Büşra ve annesi Sefa Hanımın hikayesi anlatıldı. Hikayede; anne-kız iki kahramanın satranç ile tanıştıktan sonra değişen hayatları yer aldı. Reklam filmini heyecanla ve mutluluk gözyaşlarıyla izledim. Büşra ve Sefa Hanım, Türk kadının cesaretini, anne sevgisinin neler yapabileceğini bir kez daha tüm Türkiye'ye gösterdiler. Böyle ilham veren başarı hikayeleri bizler için çok kıymetli, onların her zaman yanlarında olacağız. Sizler de bu güzel reklam filmini https://www.youtube.com/watch?v=W4okLC6C4dM  adresinden izleyebilirsiniz. 
 
Değerli Dostlar,
 
Yüz yüze turnuvaların dünya genelinde başlaması üzerine yer aldığımız uluslararası şampiyonalarda başarıdan başarıya koşuyoruz. Sporcularımız Al Bayrağımızı dalgalandırıyor, İstiklâl Marşımızı dünyaya dinletiyor. Avrupa Okullar Şampiyonası?nı ülke şampiyonluğu ve 16 madalyayla tamamladıktan sonra Dünya Yaş Grupları Hızlı ve Yıldırım Şampiyonası?nda da sporcularımız muhteşem başarılar elde ettiler. Şampiyonayı 3 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere 7 madalya ile tamamladık. 12 yaş genel kategoride mücadele eden FM Yağız Kaan Erdoğmuş, hem hızlı hem de yıldırımda Dünya Şampiyonu oldu. Sporcumuz art arda Avrupa ve Dünya şampiyonu olmayı başardı. Yağız Kaan'ı ve şampiyonada mücadele eden tüm sporcularımızı yürekten kutlarım. 
 
Bu tarihi zaferler pandemi dönemi de dahil ne kadar başarılı işlere imza attığımızı bir kez daha gösteriyor. Satranç sporu altyapıdan gelen genç sporcularımız ile daha da güçlü olacak. Türkiye, satrançta dünyanın en başarılı ülkeleri sıralamasında yükselmeye devam edecek. Bu anlamda başta sporcularımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. 
 
Tekrardan tüm annelerimizin Anneler Günü'nü yürekten kutluyor, tüm anneleri sevgiyle kucaklıyorum. 
 
Saygılarımla?
 

Yazı Arşivi