Mobile menu
Gülkız Tulay

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

 

Sevgili Satranç Ailemiz,

Mübarek Ramazan Ayı'nı ve Ramazan Bayramı'nı tam kapanma dolayısıyla sevdiklerimizden uzak, evlerimizde geçirdik.

Bir yılı aşkındır tüm dünya gibi biz de normal yaşantımızdan fedakârlıklar yapıyor, sevdiklerimizi korumak ve yakın bir gelecekte onlarla yan yana olabilmek için onlardan uzak kalıyoruz. Kucaklaşamasak, sarılamasak bile onları yanımızda hissettik.

Artık güzel haberler alıyor, bu günlerin yakın zamanda geride kalacağı umudu ve vaka sayıların düşüşü ile mutlu oluyoruz. Umuyoruz ki; Haziran ayı turnuvalarımızı, şampiyonalarımızı düzenleyebileceğimiz, Türkiye'nin dört bir yanında yüz yüze satranç tutkumuzu paylaşacağımız ayların başlangıcı olur. Haziran ayının, tüm dünya gibi bizim de normal hayata geçişimizin ayı olmasını diliyoruz.

Kıymetli Dostlar,

Biz güçlü ve birbirine bağlı bir milletiz. Bizim tarihimiz başarı ve zaferlerle dolu. Büyük zorlukların üstesinden gelen atalarımızdan miras kalan bir medeniyetin temsilcileriyiz. O yüzden uzaktan da olsa, dini bayramlarımız gibi milli bayramlarımızı da her zaman, şartlar ne olursa olsun birlik, beraberlik içinde, büyük bir heyecan ile kutlarız.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da milli mücadelenin ilk adımının atıldığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk meşalesinin yakıldığı bayramdır. Bu bayram bağımsızlık mücadelemizin Samsun'dan başlayarak tüm yurda yayıldığı bayramdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda hiç durmadan, yorulmadan yürüyeceğimizi, hangi yaşta olursak olalım Atatürk'ün gençleri olduğumuzu göstereceğimiz bir bayram yaşayalım istiyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı doyasıya kutlamak için siz Cumhuriyet'in çocukları ile beraber "Ruhumuzda Satranç Var" kampanyasını düzenliyoruz. Bu kampanya ile 19 Mayıs ruhunu dijital dünyaya taşımak istiyoruz. Atamıza sevgimizi, saygımızı ve satranç tutkumuzu yine bayraklarımızı asarak sosyal medyada dile getireceğiz.

Değerli dostlarım nerede olursak olalım, kaç yaşında olursak olalım, biz Atatürk'ün hep gençleri olacağız. Bu anlayışla, bu yıl da evlerimizde çekeceğimiz fotoğraflar ve bir dakikalık videoları #RuhumuzdaSatrançVar ve #AtatürkGençleriyiz hashtagleri ile "Yolun Yolumuzdur" diyerek paylaşmayı hedefliyoruz.

Değerli Satranç Ailemiz,

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Federasyonumuz iş birliğinde de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında "Gençler Arası Online Satranç Turnuvası" da düzenleyeceğiz. Ayrıca 19 Mayıs coşkusunu tüm yurda yayacak ülke genelinde bir çok turnuvaya da imza atıyoruz.

Kıymetli Arkadaşlar,

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun! Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, istiklal ve istikbalimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi en içten duygularımla selamlıyorum.

Saygılarımla.

 


Yazı Arşivi