Mobile menu
Gülkız Tulay

Sağlık ve Huzur Dolu Nice Bayramlara...

 

Değerli Dostlarım,

Bir bayramı daha görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramımız, birlik ve beraberliğimizin sembolüdür. Yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın en üst seviyede yaşandığı, toplumun her kesimini birbirine yakınlaştıran, kardeşlik, dostluk, aile ve komşu ilişkilerini pekiştiren bir bayramdır. Böyle özel bir bayrama tekrar kavuşmanın sevincini sizlerle paylaşıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, tüm insanlık için barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ederek sevgilerimi iletiyorum. 

Tüm dünya gibi Türkiye olarak biz de sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Yeni normal hayatımıza alışmaya çalışıyoruz. Kurallarla, mesafelerle yaşamak elbette hepimiz için zor fakat bu süreci de daha dikkatli olarak geçirmek zorundayız.

Moliere der ki; "Zorluklar, başarının değerini artıran süslerdir." Hayatta her zaman karşımıza zorluklar, engeller çıkacaktır. Canımızın sıkılacağı, tadımızın kaçacağı zamanlar yaşayabiliyoruz. Buradaki önemli nokta, vazgeçmemek ve mücadeleye devam etmektir. Zorluklar olmasaydı zafer bu kadar tarifsiz olur muydu? Başarıya ulaşmaya çalışmak bu kadar keyifli ve heyecanlı olur muydu? Değerli dostlarım, hayat çok güzel. Sağlık her şeyden değerli. Asla durmayacak ve çalışmaya devam edeceğiz. Başarı, bizim tek istikametimiz, unutmayın.

Kıymetli Kulüp Temsilcilerimiz,

Yazdığınız mesajlar, sosyal medyadan yaptığınız paylaşımlar bizleri çok ama çok mutlu etti.

Sizlerin yanında olmak, sporcularımızın eğitimlerini en iyi şekilde sürdürmesi için var gücümüzle çalışmak, sizlerin yollarınıza sıkıntısız bir şekilde devam etmesini sağlamak bizler için çok kıymetli. Sizler satranç sporunun mihenk taşısınız! Başarılarımız da, sevinçlerimiz de, heyecanımız da bir sizlerle...

Bizler hep birlikte, her zorlu süreçte birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek yolumuza devam ettik. Bir olmanın, birlik olmanın farkındalığını ortaya koyduk. Bizler yolları, amaçları bir olan kocaman bir aileyiz. Ailemizin her ferdi bizler için çok kıymetli.

Sevgili Arkadaşlarım,

Biz bu süreçte "Türkiye'nin 81 ilinden çocuklar hamle yapacak, hareketsiz kalmayacak" dedik ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Federasyonumuz ortaklığında "Hamle Yap Hareketsiz Kalma" sloganıyla turnuvalar düzenlemek için çalışmalara başladık. Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÇHGM) Online Satranç Turnuvası'nın 13 - 18 yaş kategorisi maçları sona erdi. ÇHGM Online Satranç Turnuvasının 7 - 12 yaş gurubu maçlarını da Eylül ayı içerisinde düzenlenmeyi planlanıyoruz. Turnuvada hamle yapan ve dereceye giren tüm sporcularımızı gönülden tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyoruz.

Kıymetli Satranç Ailemiz,

Gelecek vaat eden, güçlü, azimli o kadar çok gencimiz, çocuğumuz var ki, hepsi yarınlarımız için umut veriyor. Onlardan biri de Yağız Kaan Erdoğmuş. Yağız Kaan, 9 yaşında ve sayısız başarısı var.

Ülke TV ve Spor & Spor Dergisi tarafından bu yıl, altıncısı organize edilen "Sporun Devleri Buluşuyor" ödül töreninde, 2019 Avrupa Yaş Grupları şampiyonumuz Yağız Kaan Erdoğmuş "Yılın Sporcusu Onur Ödülü"ne layık görüldü. Ben de orada bulunmaktan gurur ve mutluluk duydum. Avrupa şampiyonu sevgili sporcumuzu gönülden kutluyor, nice ödül ve başarıların sahibi olmasını diliyorum. Ve biliyorum ki, onun gibi evlatlarımız ülkemizi gururlandırmaya devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan LGS ve YGS sınavlarından sporcularımız tarafından yüzümüzü güldüren haberler aldık. İsimleri Federasyonumuza bildirilen ve LGS sınavında 500 tam puan yapan Bolu'dan Efe Metehan Yavuz'u, Antakya'dan Çağla Pişkinpaşa'yı ve Kırşehir'den Muhammed Alperen Doğan'ı yürekten tebrik ediyorum. Her iki sınavda da dereceye giren nice sporcumuz var. Hem satranç sporunu ve hem derslerinizi bir arada başarıyla devam ettirdiğiniz için sizi yürekten kutluyorum gençler! Yolunuz açık olsun.

Apayrı bir heyecan daha başlıyor!

Tüm bunların yanında bir heyecan daha yaşıyoruz. Koronavirüs pandemisi sürecinde online satranç turnuvalarına ilgi gösteren satrançseverleri, satranca doyuracak FIDE Online Olimpiyat başladı. Sıra dışı bir formatta düzenlenen rapid turnuvada 163 ülke takımı mücadele edecek. Ulusal takımımız, başlangıç rating sıralamasında 13. sırada bulunuyor. Turnuvaya ikinci grupta başlayacak olan takımımız, bu gruptaki maçlarını 14 - 16 Ağustos tarihlerinde oynayacak.

Kaptanlığını uluslararası ustamız Oğulcan Kanmazalp'in üstlendiği milli takımımızın kadrosunu, GM Dragan Solak, GM Vahap Şanal, IM Ekaterina Atalık, WGM Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, IM Cem Kaan Gökerkan, WIM Sıla Çağlar, GM Emre Can, GM Cemil Can Ali Marandi, WGM Kübra Öztürk, IM Deniz Özen ve WFM Ece Özbay oluşturuyor. Sporcularımıza şimdiden canı gönülden başarılar diliyorum.

11 - 17 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Küçükler ve Yıldızlar Alt Yapı Milli Takım Havuzu Genel Kampımızda sporcularımızla bir arada olan antrenörlerimizin genel değerlendirmeleri bizi çok mutlu etti. Bir işi layıkıyla yapmak, herkesi memnun ve mutlu etmek asıl önemli olandır. Kamp sırasında katıldığım derslerde, sporcularımızın mutluluğu ve kampın yeniden yapılmasını istemeleri, bizlere müjdeli bir haber vermenin kapılarını açtı. İkinci online kampımızın hazırlıklarına başladık. Sporcularımızın bir arada olması, satranç eğitimlerine bu süreçte devam etmesi hem psikolojileri hem de gelişimleri için çok iyi olacaktır. En kısa süre içerisinde gerekli bilgilendirmeleri sitemizden ilan edeceğiz.

Değerli Camiamız,

13 - 14 Mart 2020 tarihlerinde düzenlediğimiz Satranç Hakemleri Çalıştayımızın sonuç raporunu geçtiğimiz günlerde yayınladık. Bunu bir kez daha gördük ki hep birlikte konuşarak, üreterek ve paylaşarak çok güzel işlere imza atıyoruz. Hakemler Çalıştayı doğrultusunda alınan ve gerçekleştirilen kararları sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Değerli hakemlerimize bir duyurumuz daha var:

Hakem Uzaktan Eğitimleri ve Swiss Manager Eğitimleriyle online derslerde buluştuğumuz hakemlerimizle, yüz yüze düzenleyeceğimiz 2020 yılı Ulusal Hakemlik Kursları kapsamında bir araya geleceğiz. Kurslar, federasyonumuzun COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu'nun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda, 7 - 8 - 9 Ağustos 2020 tarihlerinde, Ankara (Çankaya Evi / 100. Yıl), Antalya (Nazım Hikmet Kongre Merkezi / Konyaaltı) ve Balıkesir'de (Yarış Ortaokulu / Altıeylül) düzenlenecek.

Sözlerime başlarken ifade ettiğim gibi, zorluklar başarıyı perçinler. Mücadele, bizim tek yolumuz. Daha sağlıklı ve daha mutlu günler göreceğiz dostlarım. Bayramınızı tekrar en içten duygularımla kutlarım.

Saygılarımla.


Yazı Arşivi