Mobile menu
Gülkız Tulay

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

 

Değerli satranç ailemiz,

Türkiye'nin en büyük spor ailesi olarak, pandemi nedeniyle evlerimizde kaldığımız bu günlerde, Türkiye'ye örnek olacak etkinlikleri, organizasyonları ve özel gün kutlamalarını başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mart ayından itibaren gerçekleştirdiğimiz her organizasyon, her proje, düzenlediğimiz her etkinlik satranç ailemizin gücünü ve birlikteliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Sürecin en başında, "Sakince direnme, mücadele etme zamanı bu zaman. Hiçbir virüsün bizim mücadele gücümüzden, beraberliğimizden, alacağımız tedbirlerden daha büyük olamayacağına inanıyoruz" dedik. Bunu da Türkiye ile bir olup, tüm dünyaya örnek olacak şekilde başardık. Artık birbirimize karşı sosyal mesafemizi koruyor, elimizden geldiğince bu süreci kendimize verimli hale getirmeye çalışıyoruz. Çok bunaldığınızı biliyor ve hissediyorum. Umarım, tekrardan bir arada olduğumuz, turnuva salonlarının heyecanlı havasını soluduğumuz o günler çabuk gelecek.

Sevgili dostlarım,

Mart ayında "Evde Satranç Var" Projesi ile "Evde Kal, Satrançla Kal" diyerek tüm Türkiye'ye seslendik. Satranç ailesi olarak "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"na yönelik çok özel bir 100. yıl kutlama programını hayata geçirdik. "Türkiye İçin Varız, Satranç İçin Varız" diyerek "Türkiye İçin Satranç" kampanyası ile Türkiye'ye ve Atatürk'e duyduğumuz sevgimizi birleştirdik.

Satranç ailesi olarak ses getirmeye, coşkumuzu tüm Türkiye ile paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdi, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak yaktığı bağımsızlık ateşinin coşkusunu tüm Türkiye ile paylaşma zamanı. Türkiye Satranç Federasyonu olarak Türkiye'nin en büyük online satranç turnuvasını düzenliyoruz. Ülkemizin 81 ilinden 5 bin 548 lisanslı satranç sporcumuz "19 Mayıs Ruhu" için aynı anda "19 Mayıs Atatürk"ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç Turnuvası"nda hamle yapacak. Turnuvamızı Chess.com Online Satranç Platformu üzerinden 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 15.00'te başlayarak tüm illerde eş zamanlı olarak gerçekleştirileceğiz.

Türkiye'nin en geniş katılımlı ve 81 ilde eş zamanlı başlayacak turnuvamızın açılış hamlesini Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu gerçekleştirecek. Açılış konuşmasını ise Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak canlı bağlanarak yapacak. Açılış törenimizi canlı olarak federasyonumuzun YouTube hesabından takip edebilirsiniz.

Değerli satranç severler,

Tarihimizde önemli dönüm noktalarından olan 19 Mayıs 1919, özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza dair atılan ilk adımdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basması ile yakılan milli mücadelenin ateşi zaferle sonuçlanana dek hiç sönmedi. Bizler de tıpkı Mustafa Kemal gibi siz gençlerimize güveniyoruz. Size inanıyoruz. Tüm umudumuz ve tüm geleceğimiz sizlersiniz.

Satranç sporunun gençlerimize kazandırdığı güzelliklerin farkında olarak, her gün daha çok üreterek, daha çok çalışarak aydınlık yarınlar için hamle yapmaya, zorlukları mat etmeye devam edeceğiz.

Bayramımız kutlu ve mutlu olsun.

Saygılarımla.


Yazı Arşivi