Mobile menu
Gülkız Tulay

"Evde Kal, Satrançla Kal"

Sevgili satranç ailemiz, zor zamanlar güçlü birliktelikler gerektirir. Birlikte mücadele etmeyi, direncimizi güçlü kılmayı gerektirir. 

Bilirsiniz, satrançta her zaman açılış safhası oyunun önemli bir bölümüdür ama mücadelenin sonuna kadar sürdürülmesi gerekir.  Yoksa kazanamazsınız. Zor ve tedbiri elden bırakmamamız gereken bu günler de mücadelenin hem kendimiz hem de sevdiklerimiz hem de tüm toplumumuz için sonuna kadar sürdürülmesi gerekiyor.  "Önce sağlık, önce insan" dediğimiz günlerden geçiyoruz. Bu günler tarihe "koronalı günler" diye geçecek gibi gözüküyor.

Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalarda da belirttiği gibi Nisan ayının sonuna kadar Türkiye genelinde tüm faaliyetler, toplantılar ve etkinlikler iptal edildi.

Zaman, bu tehdide karşı bilim dünyasının ve devlet yetkililerimizin önerilerine uyma zamanı.  Zaman, dış dünya ile temasımızı asgariye indirme, sevdiklerimiz başta olmak üzere toplumumuzun tamamı için önerilen tüm tedbirleri uygulama zamanı.

Sakince direnme, mücadele etme zamanı bu zaman. Hiçbir virüsün bizim mücadele gücümüzden, beraberliğimizden, alacağımız tedbirlerden daha büyük olamayacağına inanıyoruz.

Değerli sporcularımızın, satrançla yeni tanışan çocuklarımızın ve gençlerimizin bu süreci iyi şekilde değerlendirmesi bizler için çok önemli. Yakın zaman içerisinde dijital dünyada da satranç sporumuzun varlığını daha da fazla artıracağız. Online turnuvalar ve çalışma programları ile dijital ortam üzerinden bir araya gelmeye devam edeceğiz. Bu süreç için tüm ekibimiz büyük bir gayretle hazırlıkları sürdürüyor.  Satranç için çalışmaya devam ediyoruz. Özellikle satranç sporu ile yeni tanışan sporcularımız web sayfamızda 'kaynaklar' kısmında bulunan eğitim videolarımız ve 'Eğitim Kurulu' bölümünde bulunan slaytlarımız ile satranç sporuna başlangıç yapabilirler.

İstiyoruz ki; satranç sporu bugünlerde içinde barındırdığı mücadele ruhu ile yolumuzu aydınlatsın, birliğimizi beraberliğimizi artırsın. Hamlelerimiz, stratejilerimiz geleceğe ışık olsun istiyoruz. Sevdiklerimizle tatlı rekabet içinde daha keyifle birlikte olmaya, ruhlarımıza iyi gelen güzellikleri keşfetmeye araç olsun istiyoruz.

Değerli Satranç ailemiz,

Bu süreçte Türkiye Satranç Federasyonu olarak başlattığımız "Evde Satranç Var" projesi ile "Evde Kal, Satrançla Kal"diye sesleniyor ve bu kampanyamıza hep birlikte güç verelim istiyoruz. Evde dijital platformlarda ders çalışırken, satranç oynarken ya da eğitim videolarımızı takip ederken çektiğiniz video ya da fotoğrafları lütfen bizlerle paylaşın. Ayrıca onları sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşın.  Bu süreci bedenen ayrı ama kalplerimiz bir olarak geçirelim. Sağlıklı günlerde buluşmak üzere diyor herkesi Türkiye Satranç Federasyonu olarak başlattığımız "Evde Satranç Var" projesine katılmaya davet ediyoruz.

Bildiğiniz gibi biz "Sokakta Satranç Var" Kampanyamız ile ülkenin dört köşesinde her koşulda satranç oynamanın güzelliğini 7'den 70'e herkese yaşatmış, tüm dünyanın dikkatini çekmiş bir aileyiz. Ortaya çıkan görüntüler herkesin içini ısıtmış, yüzünü gülümsetmişti. Şimdi aynı güzellikleri evimizden yansıtmaya hazırlanıyoruz.

Bu vesileyle, sevgili dostlar, satranç ailemiz adına büyük özveriyle görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza da şükranlarımızı sunmak isterim. İyi ki varlar!

İyi ki varsınız değerli satranç ailemiz! Unutmayın biz birlikte her şeyin üstesinden geliriz. Yolumuz açık ve sağlıklı olsun.

EVDE KALIN, SATRANÇLA KALIN SEVGİLİ DOSTLAR.

Sevgi ve saygılarımla...


Yazı Arşivi