Mobile menu
Gülkız Tulay

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

 

 

Değerli Dostlarım,


Yeni bir eğitim öğretim dönemine yaklaşırken biz de tüm öğrenciler ve veliler gibi heyecan içindeyiz. Evlatlarımız için hayırlı, uğurlu ve çok başarılı bir dönem olmasını yürekten diliyorum.


Biliyorsunuz TSF olarak biz her yıl okullar açılmadan önceki hafta 'Sokakta Satranç Var' Projesi'ni hayata geçiriyoruz. Bu yıl, 2- 8 Eylül 2019 tarihleri arasında yurdumuzun 81 ilinden, ilçesinden, köyünden katılan satranç severler ile etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. 5'incisini düzenlediğimiz etkinliğimizde amacımız, her yıl daha fazla insanı satranç ve kültürü ile tanıştırmak, sevdirmek, spor ile bağ kurmak ve satrancın dünyasında insanları buluşturmak, birleştirmektir. Türkiye'yi 7'den 77'ye sokaklarda, meydanlarda, sahillerde, parklarda satranç ile bir araya getirecek ve geniş kitlelerle buluşacak proje her yıl olduğu gibi bu yıl da bir bayram tadında geçecek. Herkesi, bu renkli ve eğlenceli etkinliğimize davet etmekten mutluluk duyuyorum.


Kıymetli Satranç Severler,


26 Ağustos 1924 tarihinde 2 şube, 37 çalışan ve 1 milyon TL gibi mütevazı bir sermaye ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ulusal bankası Türkiye İş Bankası 95'inci yaşını kutladı. İş Bankası, Federasyonumuzun 14 yıldır ana sponsoru. Spora, satranca ve gençlerimize verdiği değerden, destekten, yol arkadaşlığımızdan ötürü buradan bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum. Birlikte nice nice yıllara diyerek Türkiye İş Bankası'nın 95'inci yaşını satranç camiamız olarak kutluyoruz.


Satranç maratonu tüm hızıyla devam ediyor. Sivas Kongresi'nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Sivas Buruciye Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ve Çanakkale'de düzenlenen 27. Troya Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdi. Keyifli ve öğretici zamanlar geçirdik birlikte. Hepimiz için unutulmaz anılar oldu. Bu vesile ile derece yapan sporcularımıza başarılar diliyorum.


Burdur Gölü'ndeki çekilmeye dikkat çekmek amacıyla "Göl yoksa Burdur da yok" sloganıyla düzenlenen Burdur Gölü Uluslararası 5. Açık Satranç Turnuvası tamamlanmak üzere.


02 - 07 Eylül 2019 tarihleri arasında 18. İzmir Açık Uluslararası Satranç Turnuvası, 30 Ağustos - 1 Eylül 2019 tarihleri arasında Van Bahçesaray Satranç Turnuvası, 10 - 15 Eylül 2019 tarihleri arasında Enez Kaymakamlığı 3. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ve 25 - 28 Ekim 2019 arasında da Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası gelecek turnuvalarımız arasında.


Sevgili Satranç Ailemiz,


Marmaris'te düzenlenen Marmaris Karya-IX IM Norm Satranç Turnuvası'nda mücadele eden genç sporcumuz FIDE Ustası(FM) Enes Tanrıverdi +46 canlı ELO, 2540 performansla aldığı üçüncü Uluslararası Usta(IM )normuyla 2401 ratingle IM oldu. Genç sporcumuz Akın Kızılkuş ise FM unvanı aldı ve +142 canlı ELO, 2410 performansla 2403 ratinge ulaştı.


Ukrayna'da 2019 Lviv Kupası'nda sevindirici haber genç sporcumuz Ekin Barış Özenir'den geldi. Turnuvada oynadığı son turu kazanan sporcumuz 2450 ELO performansını geçerek 2'nci IM normunu almayı başardı. Sporcularımızı yürekten kutluyor ve başarıları ile övündüklerimizi bilmelerini istiyorum.


Sözlerimi sonlandırırken, 97 yıl öncesini sizlere hatırlatmak isterim.


Yıl 30 Ağustos 1922 Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri. 'Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı'


Yalnızca Türk milletinin değil, tüm insanlığın, tüm ezilmiş ulusların özgürlüğe, kurtuluşa attığı tarihi adımın bayramı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan bir kahramanlık destanı. Zorlu şartlar altında Türk ordusunun elde ettiği büyük zafer. Cesaretimizin ve fedakarlığımızın simgesi.


Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz. Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi saygı ile anıyor ve tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Zafer Bayramımız kutlu olsun!

 


Saygılarımla.
TSF Başkanı Gülkız Tulay


Yazı Arşivi