Mobile menu

Çanakkale 10 Kasım Atatürk Haftası Satranç Turnuvası

DSC 0202Çanakkale Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Çanakkale İl Temsilciliği'nin düzenlediği "10 Kasım Atatürk Haftası Satranç Turnuvası" 12 Kasım 2017 tarihinde ÇOMÜ ÖSEM Yemekhanesi'nde yapılan ödül töreniyle sona erdi.  İki farklı kategoride toplam 86 sporcunun yarıştığı turnuvada çetin mücadeleler yaşandı. 

Turnuvada, Çanakkale Belediyesi turnuvaya katılan tüm sporculara Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yazdığı NUTUK adlı kitabını hediye etti. Sporculara kitap hediyelerini takdim eden Çanakkale Belediye Başkan Vekili Emine KARDELEN "Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza gençlerimize ışık tutması amacıyla Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yazdığı NUTUK kitabını armağan etmekten dolayı mutluluk duyduklarını" ifade etti.

Turnuvanın A Kategorisinde Didem Nuray YURDAKUL üçüncü, Uğur UYSAL ikinci ve Melih GÜREN birinci olarak kupalarını Çanakkale Belediye Başkan Vekili Emine KARDELEN'in elinden aldılar. B kategorisinde ise Ebrar ÇOKDERİN üçüncü, Mehmet Eralp TOSUN ikinci ve Mert KAYA birinci olarak kupalarını Çanakkale Onsekiz Mart Üniverstiesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ERDEM'in elinden aldılar. 

Turnuvada her iki kategoride en iyi üç bayan sporcuya madalya ödülü verildi. A kategorisi en iyi üç bayan sporcu sıralamasında Didem Nuray YURDAKUL birinci, Bakriya Anastasiya Gönültaş ikinci, Nilsu ENÇ üçüncü olurken, B Kategorisi en iyi üç bayan sporcu sıralamasında Esila BAKİ birinci, Zeynep ÖZKAN ikinci ve Cemre  AKDUR üçüncü oldular. Sporculara ödüllerini GHSIM İl Müdür Vekili Sedat BEKTAŞ takdim etti. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

 

A KATEGORİSİ SONUÇLAR  B KATEGORİSİ SONUÇLAR


DSC 0168DSC 0171DSC 0181DSC 0186DSC 0187DSC 0188DSC 0194DSC 0195DSC 0206DSC 0207DSC 0202

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar için tıklayınız.