Ulusal Hakem Kursu ve Gelişim Semineri Konya'da

ulusalUlusal Hakem Gelişim Semineri 10 - 11 Temmuz 2009 tarihleri arasında Konya Selçuk Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenecektir. Seminere katılacak ulusal hakemler, 2009-2010 döneminde, TSF tarafından yapılacak görevlendirmelerde öncelik alacaklardır.
Kursiyerlere Yolluk ve harcırah ödenmeyecek olup seminer bedeli alınmayacak ve tam pansiyon konaklamaları Federasyonumuzca karşılanacaktır.

Eğitime katılacak adaylar;       SEMİNER PROGRAMI DAVETLİLER KONAKLAMA FORMU
1-Ulusal Hakemi olarak bir yıl görev yapmış olmalıdır.
2-2008-2009 sezonu vizeli Ulusal Hakemi Lisansına sahip olmalıdır.il_hakemi_kokardUlusal Hakem Kursu 10 - 12 Temmuz 2009 tarihlerinde Konya Selçuk Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenecektir.

Eğitime katılacak adaylar;       SEMİNER PROGRAMI KONAKLAMA FORMU

* İl Hakemi olarak bir yıl görev yapmış olmalıdır,
* 2008-2009 sezonu vizeli İl Hakemi Lisansına sahip olmalıdır, 
* 50TL'lik Katılım ve Konaklama bedelini Türkiye İş Bankası Ankara Şubesi 4200 - 593 08 38 nolu TSF Lisans hesabına yatırmalıdırlar. İstendiği taktirde banka dekontunu ibraz edeceklerdir. Dekontun açıklamasında ( Kursiyerin Adı, Soyadı ve Ulusal Hakem Semineri ..... bedeli ) eklenmelidir.
* En çok bir yıl önceki dönemde yazılı sınavda başarılı olan ancak uygulamalı sınavda başarılı olamayan Ulusal Hakem adaylarının, istemeleri durumunda, sadece uygulamalı sınava katılma hakları bulunmaktadır. Adaylar, başvurularında bu durumu belirtmelidir.

Katılım, Başvuru ve Konaklama için:
Merkez Hakem Kurulu Koordinatörü: Cengiz İNCE
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Konaklama bedeli tam pansiyon (İKİ & DÖRT kişilik odada kişibaşı): 35 TL'dir. 

Konaklamaların en geç 08 Temmuz 2009 saat 18:00'e kadar bildirilmesi gerekmektedir.

Sınav Konuları:

Ulusal Hakem Adayı:
a) Genel Bilgi ve Eşlendirme Sistemleri  (10 Soru)
Bu bölümde adaylara FIDE Satranç Kurallarına  ( FIDE Laws of Chess ) ilişkin sorular yöneltilir. Bu sorular yoruma ve pozisyona dayalı, diyagram üzerinden yöneltilecek sorular biçimindedir.
Notlar: ( 90 + ) A; ( 89-70 ) B; ( 69-55 ) C ; ( -54 ) D
b) Formasyon ve organizasyon bilgisi:
Uygulamalı bir bölümdür. Oynanan senaryo bir oyun sırasında adayların masalarla iletişim becerileri, uygulama birikimlerinin, kullanılan form ve belgeler üzerindeki kullanım becerilerinin, organizasyonun kompozisyonuna göre davranış ölçütlerinin ölçülmesi yeğlenir. Puanlama: İletişim: 15 Puan, Kural Uygulama:20 puan, Dikkat ve gözlem becerisi: 15 puan, İnisiyatif kullanma:15 puan, Satranç oyun bilgisi:20 puan, Belge kullanım becerisi:15 puan
Notlar: ( 90 + ) A; ( 89-70 ) B; ( 69-55 ) C ; ( -54 ) D
Bir adayın Ulusal Hakem olabilmesi için C veya D notunun olmaması gerekir.