Mobile menu

Sinem Ç. Gündoğan WFM Oldu / Budva’da 3. Tur

img 2415Karadağ'ın Budva kentinde düzenlenen 2017 Avrupa Okullar Şampiyonası'na bugün oynanan 3. tur maçları ile devam edildi. Oynanan turların ardından sevindirici haber 17 yaş kız kategorisinde yarışan genç yeteneğimiz WCM Sinem Çağla Gündoğan'dan geldi. 1. masada bir başka Türk sporcu Poyraz Dursun'a karşı kazanmayı başaran Gündoğan, bu sonuçlar ile 2100 ELO barajını geçmeyi başardı ve WFM unvanını almaya hak kazandı. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kafilemiz ise günü toplamda 22 galibiyet, 7 beraberlik ve 15 mağlubiyet ile kapattı. Erkeklerde 7 yaş kategorisinde yarışan Ateş Atabey Ayhan bugünkü maçını kazanmayı başararak yoluna tam puan ile devam ediyor. 11 yaş kategorisinde ise sporcumuz Yiğit Sarp Çallıoğlu rakibini mağlup etmeyi başardı ve puan kaybetmeden 4. tura giren sporcumuz oluyor. 15 yaş kategorisinde ise Umut Erdem Gündüz rakibini yenmeyi başardı ve kategorisinde yoluna tam puan ile devam eden tek sporcu oldu. 17 yaş kız kategorisinde ise aldığı galibiyet ile WFM unvanına kavuşan Sinem Çağla Gündoğan da kafilemizin bir başka tam puanlı sporcusu olmayı başardı.

Günün diğer kazanan isimleri ise kızlarda 7 yaş kategorisinde Süheyla Naz Bahar; 9 yaş kategorisinde Nehir Ertürk, Elif Zeren Yıldız ve Azra Kurnaz; 11 yaş kategorisinde Gülenay Aydın ve Çisel Anaçoğlu; 13 yaş kategorisinde WFM Sıla Çağlar; 15 yaş kategorisinde Yaren Naz Yorgun ve Hümeyra Kargacı oldular.

Erkeklerde ise 7 yaş kategorisinde Abdurrahman Ergün ve Efe Özdemir; 9 yaş kategorisinde Bora Yarar ve Kayra Özkaynakçı; 11 yaş kategorisinde Yaşar Efe Kayan ve Ömür Elgin; 13 yaş kategorisinde CM Can Haktan Unat ve Yusuf Batın Yağcı; 17 yaş kategorisinde ise Efe Can Tepe günü galibiyet ile kapattılar.

Turnuvanın 4. turu yarın TSİ 09.30'de başlayacak olup turnuvada yarışan tüm sporcularımıza başarılar dileriz. 

Chess-Results

tur2budva

tur2budva172

budvatur217

budva-antrenorler