Mobile menu
Gülkız Tulay

Güzel Hamlelerle Nice Senelere

 

Değerli Dostlarım,

Satrançla dopdolu bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2018 yılında yine çok sayıda insanı satrançla tanıştırdık ve yüreklerimize umut dolduran başarılarla heyecanlandık. Değerli sponsorlarımızın da desteği ile satrancın hayata kattığı değerleri, güzellikleri ülkemizin dört yanına taşıdık.

Bu sporda birlikte güzel başlangıçlara imza attık. Biz olduk, aile olduk! Bu kocaman aile, her geçen gün daha da büyüyor, daha da güçleniyor. Kazanmak için odaklandık, daha çok çalışıyoruz. Türk satrancı için mücadele ediyoruz. Doğruluğu, birliği, dirliği seçtik. Kısır çekişmelerin bize güç kaybettireceği inancıyla içimize sadece iyiliği, güzelliği doldurarak ilerliyoruz. Niyet güzel olunca, sonuçlar da güzel oluyor açıkçası.

Türk satrancının hedeflerini, kişisel hedeflerinden ve hırslarından ayrı tutan kocaman yürekli bir ekiple; sporcularımızla, değerli aileleriyle, teknik adamlarımızla, yöneticilerimizle, çalışanlarımızla birlikte inançla yola devam ediyoruz. Alt yapımızı güçlendirmek için daha çok emek harcıyoruz. Projelerimizle daha fazla insana dokunmaya çalışıyoruz. Genç sporcularımızdan umutluyuz. Geleceğin daha güzel olacağına inanıyoruz.

2018 yılının sonuna doğru büyükustamız Vahap Şanal"ın Avrupa Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası"nda birinci ile eş puanla elde ettiği üçüncülük, kazandığı bronz madalya gerçekten çok değerli. GM Şanal"ı yürekten kutluyorum. Rusya, Saint Petersburg"da gerçekleşen Dünya Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası"nda ise GM Mustafa Yılmaz, IM Ekaterina Atalık ve GM Vahap Şanal başarıyla mücadele ettiler. Ustalarımıza ülkemiz adına verdikleri mücadele için teşekkür ediyorum.

Ocak ayı içerisinde, 7"den 70"e, güzel yurdumuzun her köşesinden binlerce kişinin katılımcı ile "Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası"na imza atacağız. Antalya"da düzenlediğimiz bu şampiyonalar her yıl rekor katılım ile adından söz ettiriyor ve "Türkiye Buluşması"na sahne oluyor. Bu spor heyecanı için hazırlıklarımız tüm hızı ile devam ediyor.

Kıymetli satranç severler,

2018 yılını üreterek, yeni heyecanları, yeni güzellikleri paylaşarak tamamladık. Engel tanımadık, duraksamadık, yorulmadık. Satranç sporu ile daha fazla insanı tanıştırmak, dokunduğu hayatları değiştiren bu sporu daha fazla yaygınlaştırmak için azimle çalıştık. 2019 yılı için de hedeflerimiz büyük. Birbirimize daha sıkı sarılarak, bir olarak, birlik olarak, daha çok üreterek, daha çok inanarak, daha çok çalışarak devam edeceğiz. Bu ülkeye gurur tabloları yaşatmak, yeni zaferlere imza atmak için çok çalışacağız.

Zorluklar aşılmak için, zirveler ulaşılmak için varlar! Bu sporun özünde dostluk, bu sporun özünde barış, bu sporun özünde mücadele, bu sporun özünde centilmenlik var. Bu sporu hayat biçimi haline getirenler; içinde kötülük, çirkinlik barındıramaz. Mücadele, akılla, yürekle olur bu sporda. Hırsın aklının önüne geçerse, yüreğin kararırsa, kelime oyunlarıyla prim yapmaya çalışırsan, eski alışkanlıkların rüzgarlarını yaymaya çalışırsan kazanamazsın! Dijital kalemşörlük yapanları, olmayanları varmış gibi göstermeye çalışanları, yalan yanlış ifadelerle, 'iletişim ve özgürlük' naralarıyla var olmayı çalışanları bu onurlu satranç ailesi bilir, tanır. Zaten gerçeklerin de er ya da geç ortaya çıkma gibi kötü bir huyu vardır.

Değerli dostlar,

Aklını, yüreğini bütünleştirmiş güzel insanlar oluşturur satranç ailesini... Bu ailenin içinde olmaktan onur duyuyorum, layık olmaya çalışıyorum. Satranç için canla başla çalışan, benliğini bu spora veren herkesin birikiminden yararlanmaya, yapıcı eleştirileri baş tacı etmeye, iyiyi, güzeli çoğaltmaya, kötülerden uzak durmaya, enerjimizi Türk satrancı için harcamaya devam edeceğiz.

2019 yılının barış ve sevginin hakim olduğu bir dünyaya vesile olmasını, vatanımıza, milletimize, spor camiamıza, satranç ailemize güzellikler, zaferler getirmesini diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla.


Yazı Arşivi