Mobile menu
Gülkız Tulay

Mali Genel Kurulumuz camiamıza hayırlı olsun, Öğretmenler Günü kutlu olsun

 

Değerli Dostlarım,

Türkiye Satranç Federasyonu 2018 yılı Mali Genel Kurulu'nu 138 delegenin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirdik. Öncelikle, Mali Genel Kurulumuzun camiamıza, Türk sporuna hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Mali Genel Kurulumuzda Türkiye'nin dört bir yanından seçkin, fedakâr, gönlü satranç için atan delegelerimiz ve değerli misafirlerimizle bir araya geldik.

Yönetim Kurulu olarak görevimizi hakkıyla yerine getirmenin huzur ve mutluluğuyla gerçekleştirdik genel kurulumuzu. İki yıllık süreçte, hem satranca kazandırdıklarımızın hem de inşa ettiğimiz birlik ve beraberliğin gururuyla çıktık karşınıza.

Mali Genel Kurulda Yönetim Kurulu Faaliyet Raporumuz ve Denetleme Kurulu Raporları ibra edildi.

Mali Genel Kurula katılan delegelerimizden, misafirlerimizden son derece demokratik ve başarılı bir genel kurul gerçekleştirdiğimize yönelik çok güzel eleştiriler aldım. Beni duygulandıran, mutlu eden ve "İyi ki bu ailenin bir parçasıyım" dedirten sözleri ve mesajları için, genel kurulumuzu şereflendirdikleri için her birine gönül dolusu teşekkür ediyorum.

7 Kasım 2016'da yönetime gelmemizin ardından gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın, faaliyetlerimizin, Genel Kurulda misafirlerimiz tarafından sarf edilen o güzel sözlerle takdir edildiğini görmek paha biçilemez bir mutluluk.

Şerefle ve şevkle yürüttüğüm Başkanlık görevim süresince, önce ülkem, sonra camiamız için emeğimizi, alın terimizi ortaya koyduk. Federasyonumuzu ailemizin çatısı bildik ve bu ailenin içine kişisel hesapları, ayrıştırmaları, kavgaları sokmadık. Koyduğumuz hedefler, kurduğumuz hayaller için, göreve geldiğimizde vadettiklerimizin gerçekleşmesi için harcadık enerjimizi. Yapıcı olmayı, emeğe saygıyı ve aile kavramını çok önemsedik.

Benimsediğimiz bu yönetim anlayışının ve çalışmalarımızın sizlerin nezdinde gördüğü takdir ile Federasyonumuz ve Türk satrancı için büyük bir mutluluk ve heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz. 

Kuşkusuz başarı bir ekip işidir. Federasyonumuzu ve satrancı zirveye taşımayı görev bilmiş siz satranç camiamızın çok kıymetli fertleriyle daha nice başarılar kazanacağımıza, nice hedeflerimizi gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum.

Türk satrancı için çalıştığımız bu iki yılı da geride bırakırken her biri birbirinden kıymetli sporcularımıza, kulüplerimize, ailelerimize, tüm kurullarımızda görevli arkadaşlarımıza, il ve ilçe temsilcilerimize ve mesai arkadaşlarımıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına gönülden teşekkür ediyorum.

"Paylaşacak dostlarınız yoksa, iyi şeylere sahip olmanın da bir anlamı yoktur" derler. Biz büyük ailemiz ile birlikte iyiyi, başarıyı ve zaferleri çoğaltmaya devam edeceğiz.

Kıymetli Satrançseverler,

2018 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı yarın Konya'da başlıyor. Selçuklu Belediyesinin destekleri ile hayata geçireceğimiz 2018 Dünya 16 yaş Altı Satranç Olimpiyatı'nda yine tüm katılımcılara unutulmaz bir satranç şöleni yaşatmak için hazırlıklarımızı tamamladık ve büyük bir heyecanla misafirlerimizi karşılıyoruz. Bu önemli organizasyona verdiği destek için Selçuklu Belediyesine ve değerli başkanı Ahmet Pekyatırımcı'ya Federasyonumuz ve satranç ailemiz adına gönülden teşekkür ediyorum.

Satrançta geleceğin en iyi sporcularının mücadele edeceği Olimpiyat'ta, 40 ülkeden, 47 takım ve 229 sporcu zirve için yarışacak. Olimpiyat'ta ülkemizden ise 5 takımımız, 25 sporcumuz hamle yapacak ve Amerika, Rusya, Hindistan gibi satranç sporunda başarılı ülkelerin sporcuları ile birlikte ter dökecek. Takımlarımıza, tüm sporcularımıza bu büyük yarışta başarılar diliyorum.

Değerli dostlarım,

Bugün çok özel bir gün... 24 Kasım Öğretmenler Günü... Hepimizin çok iyi bildiği gibi, eğitim ve öğretim, hayatımızın sonuna kadar devamlılığı olan bir süreç. Bu anlamda, çocuklarımızı emaret ettiğimiz öğretmenlerimizin hayatımızdaki yeri çok önemli. Onların emeğinin hakkını asla ödeyemeyiz. Öğretmen, geleceği şekillendirendir, insanı insan yapan değerleri topluma aşılayandır. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, "Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir."  Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. Tüm öğretmenlerimiz, gününüz kutlu olsun.

Saygı ve sevgilerimle.

 

Gülkız Tulay

Başkan

 

 


Yazı Arşivi