Mobile menu
Gülkız Tulay

Cumhuriyetimizin 95. yılı kutlu olsun

 

Değerli Dostlarım,

Cumhuriyetimizin 95'inci yıldönümünü kutlamanın ve 95 yıldır Cumhuriyeti yaşıyor olmanın coşkusu ve mutluluğu içerisindeyiz.

29 Ekim; bize hükmeden, bizi tutsak etmeye çalışan kuvvetlere bütün dünyanın gözü önünde meydan okuduğumuz günün yıldönümüdür. 29 Ekim, bizlerin ortak değeridir, ilelebet çatısı altında güvende olduğumuz, unutulmayacak tarihi bir gündür. Birbirimize kenetlenme günüdür. Bir olma günüdür.

Cumhuriyet bizim, istiklal ve istikbalimizdir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Türk Cumhuriyeti daima yaşayacak ve yaşatılacaktır. Gencinden yaşlısına el ele, omuz omuza büyük fedakarlıklarla kurduğumuz Cumhuriyeti yine hep birlikte koruyup kucaklamaya devam edeceğiz.

Kıymetli satranç severler,

Satranç rüzgarı esmeye devam ediyor!

En önemli satranç organizasyonlarımızdan 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası, Antalya'da büyük bir coşku ile başladı. Türkiye'nin enerji devi Güriş Holding sponsorluğunda düzenlenen şampiyonada, 12 usta sporcumuz ter döküyor. 6 Kasım'a kadar yine muhteşem mücadelelere şahit olacağız hep birlikte. Hep beraber, 2018 Türkiye Satranç Şampiyonumuzu kutlayacağız.

TSF olarak, satranç sporunun Türkiye genelinde yaygınlaştırılması ve geniş kitlere ulaşması için çok özel organizasyonlar düzenlemeye devam ediyoruz.

TSF ve Red Bull işbirliğinde düzenlenen "Red Bull Chess Masters"da Türkiye'nin 81 ilinden 15 yaş ve üzeri aktif lisanslı sporcular kıyasıya mücadele etti. Yine bir ilke imza attık. "Red Bull Chess Masters" Turnuvası ile satranç, teknoloji ve heyecanı bir araya getirdik. "Red Bull Chess Masters" organizasyonu seçmelerinin online olması ve benzersiz bir yıldırım satranç formatı olarak nitelendirilmesi açısından bir ilke sahne oldu. Turnuvanın finalini Tarihi Sirkeci Garı'nda, muhteşem bir atmosferde gerçekleştirdik, hem rakipleri hem zamanı beraber mat ettik. Türkiye'nin 7 farklı bölgesinden 32 satranç sporcusunun oluşturduğu 8 takımın mücadele ettiği finalde, Akdeniz Bölgesi Takımı şampiyon oldu.

2018 Dünya U14-U16-U18 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası Yunanistan'da tüm hızıyla sürüyor. Şampiyonada ülkemizden, 14 yaş genel kategoride FM Enes Tanrıverdi ve FM Ekin Barış Özenir, kızlar kategorisinde WFM Sıla Çağlar; 16 yaş genel kategoride FM Kayra Kamer, kızlar kategorisinde Ezgi Akti; 18 yaş genel kategoride FM Tuna Özateş ve kızlar kategorisinde ise Didem Nuray Yurdakul mücadele ediyor. Sporcularımız, Yunanistan'dan başarı ile dönmek için büyük çaba sarf ediyor. Onlara yürekten başarı ve güç diliyorum. Yüreklerimiz onlarla!

Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatımızın hazırlığı içerisindeyiz. Konya'da 25 Kasım'da açılışını yapacağımız Olimpiyat 2 Aralık'a kadar devam edecek. Selçuklu Belediyesinin destekleri ile hayata geçireceğimiz 2018 Dünya 16 yaş Altı Satranç Olimpiyatı'nda da yine tüm katılımcılara benzersiz bir satranç şöleni yaşatmak için hazırlıklarımızı büyük bir sabırsızlıkla sürdürüyoruz.

Değerli arkadaşlarım,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi. "Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir." Biz, satranç sporuna sevgi ile bağlıyız. Türk satrancını daha ileriye taşımak ve bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırmak için çok çalışıyoruz, mücadele ediyoruz.

1919'da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923'te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, aynı gayret ve azimle geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz.

Tıpkı Atatürk gibi düşünüyoruz. Hedefimiz net!

"Türk gençliği, spor yaparak daha güçlü olacak."

Saygılarımla.

 

 


Yazı Arşivi